Recommended Posts

Eto pozdrav i od mene! Na vas forum sam naleteo trazeci neke odgovore u vezi BMW E30. Od Januara ove godine imam BMW 318i E30 M10 86god (pre njega sam vozio Juga 55 i Golf 3). Takodje imam neka pitanja eto ovako na pocetku :prankster2:

1: U poslednje vreme mi stalno pokazuje Oil service i Inspection lampice sta to tacno znaci? Kad sam bio kod majstora proverili smo ulje (imao je tj bio je pun) i on kaze ma samo teraj j**** Oil service vidis da ima ulja :dance3: Mozda taj Oil service znaci da moram da menjam filtere posto to nisam uradio uopste od kako sam ga kupio?

2: Sta znace one zelene kockice koje se pale ispod Oil service i Inspection oznaka?

3: Posto imam instrument tablu sa satom jel postoji mogucnost da stavim ins. tablu sa obrtomerom?

4: Posto teram masinu na plin jednom u nekih 3 meseca se desi da prilikom paljenja auta na plin cuje se neka kao mala eksplozijica i onda mi spadne neka guma sa creva za vazduh (ala sam objasnio :dance3: ) i on se ugasi. Ja otvorim haubu vratim tu gumicu i sve u redu. Jel to normalno?

Eto to su ta pitanja :hunter: Btw od kako vozim bembaru cini mi se da cu na BMW-u i ostati, nema vise menjanja :dance3:

Link to post
Share on other sites

pozdrav i dobrodoshao sav ova pitanja treba da postavish u pitajte majstore rubrici :prankster2: :hunter: :dance3: :dance3:

1.To moze biti da imash neki kratak spoj i da ti pokazuje stalno....

2.Te zelene lampice kolko ja znam sluzhe da ti pokazu Viskozitet ulja u motoru!!

3.naravno da mozesh

4.to se i meni deshavalo na mom 2.0 na plin!! kad sam sredio svecice prochachkao malo i nashtelovao plin nisam imao problema vishe!!

Link to post
Share on other sites
pozdrav i dobrodoshao sav ova pitanja treba da postavish u pitajte majstore rubrici :prankster2: :hunter: :dance3: :dance3:

1.To moze biti da imash neki kratak spoj i da ti pokazuje stalno....

2.Te zelene lampice kolko ja znam sluzhe da ti pokazu Viskozitet ulja u motoru!!

3.naravno da mozesh

4.to se i meni deshavalo na mom 2.0 na plin!! kad sam sredio svecice prochachkao malo i nashtelovao plin nisam imao problema vishe!!

E hvala puno na odgovorima :dance3: Znam da sam trebao tamo da postavim pitanja ali reko ajde da ne otvaram dzabe novu temu jer su pitanja relativno jednostavna ako bude vecis problema naravno da cu se tamo obratiti za pomoc B) Btw hvala na gostoprimstvu :D

Link to post
Share on other sites

E hvala ljudi na dobrodoslici. Evo da napomenem da sam danas bio kod majtora da resimo taj problem oko plina. Zamenili smo svecice, bombinu, stelovali plin i sad radi lepo mada majstor rece da kao da bi radio jos bolje moraju da se prociste ventili a za to sada nismo imali vremena... Pozz :preved:

Link to post
Share on other sites
4: Posto teram masinu na plin jednom u nekih 3 meseca se desi da prilikom paljenja auta na plin cuje se neka kao mala eksplozijica i onda mi spadne neka guma sa creva za vazduh (ala sam objasnio :D ) i on se ugasi. Ja otvorim haubu vratim tu gumicu i sve u redu. Jel to normalno?

Kad si vec ovo spomenuo, meni se to jednom desilo ali nije bas mala eksplozija nego neka malo veca!Ljudi mislili da je kasikara jbt i zbrisali.. :P :D :) a ja nisam imao pojma sta je to (dok mi ortak nije rekao) :preved: Ja oteram u servis i on mi uzme 6000din da mi to sredi ! :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites
Kad si vec ovo spomenuo, meni se to jednom desilo ali nije bas mala eksplozija nego neka malo veca!Ljudi mislili da je kasikara jbt i zbrisali.. :P :D :) a ja nisam imao pojma sta je to (dok mi ortak nije rekao) :preved: Ja oteram u servis i on mi uzme 6000din da mi to sredi ! :lol: :lol: :lol:

Ja sam puko 1000din za svecice, 1500 za bombinu (polovna) i 1000din za ruke znaci 3500din ukupno :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.