Recommended Posts

Vozio sam ovu svoju kocku (318is 90') na celicnim felgama sa gumama dimenzije 185/65/14 (ispravite me ako grijesim ali fabricka dimenzija za 318is je 195/65/14), prosle subote kupim alu felge OZ 15" stariji model polovne sa gumama champiro gt radial 205/55/15 i hajd sve bilo ok dok nisam krenuo na termin fudbala i strpam neku raju u auto, ukupno nas 5, prazan gepek i na najmanjim udubljenjima na cesti gume struzu o rubove... i to se vidi tacno tamo sa strane gdje pise champiro, znaci negdje 0,5cm. zar bi smjelo to da se desava sa ovakvom dimenzijom, mislim logicno mi dodje ovakav update i guma i felgi ali eto nemam pojma do cega je, vulkanizer kaze da je ET kod ovih felgi odgovarajuci, tj isti kao i fabricki tako da ne vidim u cemu bi mogao biti prob... ima li neko logicno rjesenje ili pak korisno misljenje? vec sam se odlucio na kupovinu 195/50/15 guma ali eto zanima me zer je moguce da neki ljjudi bez problema stavljaju i 16/17 felge sa nekom sirinom gume 225 i to sve nekako fercera a ja nemogu ni 205??? :S:S

Link to post
Share on other sites

premekani amortizeri i spirale da tvrdje stavis bilo bi sve OK kod mene 215/40 17 pa strugnu tek kad nas je 4 u autu na udubljenjima

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao na is tu dimenziju guma i auto je spusten, crvene opruge, tvrdji amortizer... vozio sam pun auto plus spoljasnju jedinicu kolime u gepeku i nista nije strugalo, proveri ET posto su moje felne sa 325 kocke.

Link to post
Share on other sites
Ja sam imao na is tu dimenziju guma i auto je spusten, crvene opruge, tvrdji amortizer... vozio sam pun auto plus spoljasnju jedinicu kolime u gepeku i nista nije strugalo, proveri ET posto su moje felne sa 325 kocke.

Pa eto vulkanizer mi rece da je isti ET... provjerim sutra pa cu javiti

Link to post
Share on other sites
Pa eto vulkanizer mi rece da je isti ET... provjerim sutra pa cu javiti

moj komsija ima bbs style 5 15 sa gumama 205-60-15 i nigde mu nista ne struze,kao sto neko rece moras da gadjas i et nije dovoljno sto ti se rupe gadjaju

Link to post
Share on other sites

bola samo tvrdje amortizere i opruge tvrdje nadji u tome ti je problem

btw kakve su sad opruge na autu? hebem ga 9x16 nestruze dje bi 7x15 strugalo

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Opruge i amorti zreli za staro gvozdje!

Sve to fino zamenis i utegnes, ne sme da legne vise od 2-3cm pun auto,

samo nemoj preniske opruge ima da lupa je.. mamu!

Al' ne moze ''i vuk sit, i ovce na broju!!

Preporucujem profil gume 55, 15 felna-najboja, ostalo je sve pozeraj.

Sve sam kombinacije isprobao.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I ove su felne bile na 325 kocki. nista odlucio sam da se vozim saam :blink: tako nema struganja :blink:...hahhaha

i kupim gume 195\55ili50\15 i to je to... problem je u sirini gume, zahvati samo oko 2mm dio gume gdje pise proizvodjac i dimenzije itd... znaci sirina ide na 195 i rijesen prob... :blink:

Link to post
Share on other sites