Recommended Posts

e ovako sinoc sam malo stiskao auto jedno pola sata nisam pustao gasa i nestane mi goriva u autu(sva sreca) jer kad sam stao i vidio temperaturu da je zakucala i ja otvorim haubu i pipnem crijeva kao kamen su i pokusao otvoriti bocu od vode al nema sanse curi kao luda "kipi"....i pustim da se ohladi odem po gorivo i auto upali...al nije mi ovo prvi put da se pregrijo on se pregrijo jedno pet puta kad mi je bila otisla vodena pumpa,i jos ovako kad ga stiskam digne temperaturu al ne u crveno....e sad pitanje zasto on tako lako digne temperaturu kad ga malo stiskam pod punim gasom to nebi trebalo jel tako?i sad da li je ista moglo otici sad od tog pregrejavanja????i bio sam kod majstora i rekao mi da moram zamjeniti neki ventilator koji radi kad se klima upali al je kostao 300e pa nisam ga kupio da li on ista znaci za hladjenje motora????

Link to post
Share on other sites

pregrevanje svakako dosta skodi motoru,pogotovo cesto pregrevanje,krivi se glava,moze da pukne ili da probije dihtung glave,

naravno da taj ventilator dosta znaci za hladjenje,jer on hladi oba hladnjaka

Link to post
Share on other sites

a ako auto sad radi i pali normalno i nije pomjesao vodu i ulje znaci da je sve u redu i da li je sad auto pouzdano jer trebam na more a nebih da mi to ode na moru da li trebam zamjeniti taj d ihtung glave????

Link to post
Share on other sites

Ako je sve ovo sto su ti rekli OK, proveri i visko, ne znam za sedmicu ali petica sa istim tim motorom mora bas, bas da se siluje da bi palila taj ventilator klime! ja ``nisam znao da ga imam`` dok mi nije crkla pumpa za vodu!!

Link to post
Share on other sites

izvinite al ne znam sve reci za auta na srpskom !

taj ventilator nije problem, jer i ako ne radi nebi trebala temperatura da stigne na crveno

proveri dal je u redu glavni ventilator (ne znam kako se kaze). kad je ladan motor mozes zaustavit ga srukom a kad je vruc motor ne mozes ga zaustaviti.

i pogledaj ako je hladnaj vruc ili ladan. ako je ladan, otisao ti deo koji otvara vodu (izvinite al ne znam ni on kako se kaze ! :-))

Link to post
Share on other sites

Zajb.ventilatore! Kad auto ide ventilatori su ne potrebni...... Proveri termostat,i ispusti vazduh Lepo i valjano i ocisti hladnjak..... I nebi trebao da imas problema!

Link to post
Share on other sites

Vidi ovako, ne znam koliko vi imate iskustva sa td-om i tds-om ali ja sam imao prilike dve sezone da ih vozim-letnje. Njemu jako znaci taj ventilator i mora da se pali, to je tako kod svakog kog sam video. Ja sam kod 524td cak dodao i jedan prekidac koji ce da pali ventilator bez da ga cekam sam da se upali jer je za te dizelase bitno da ne idu u crveno. X25tds bi morao sam da se ugasi kada mu skala temperature predje 3/4. Taj ventilator na otpadu kosta 80 jevreja, na njemu ima termo davac. Termo davac za njega imas i u bloku motora blizu cilindra koji je najblizi soferki. Znaci kada gledas auto sa cela to je na bloku dole zadni termodavac, on ti sluzi za to. Taj ventilator ti je za ove temperature i taj motor neophodan, pogotovu ako ti je i visko malo oslabeo.

Vidi procitaj mozda sam ti i pomogao malo

Link to post
Share on other sites
a kakvu to stetu moze nanjeti motoru sta moze da bude sa njim???i kako sada da znam da li je otisa dihtung????

Ako je crkao dihtung glave nabijace ti kompresiju u creva ili mesati vodu i ulje i onda mu otvaranje ne gine, ako ti nije kompresija u crevima za vodu i kada izvuces sipku za ulje oko nje se nije nahvatalo nista belo nego je cisto ulje i nije poceo naglo da trosi ulje sve ti je u redu. vidi samo taj termostat i ventilatore

Link to post
Share on other sites
a kakvu to stetu moze nanjeti motoru sta moze da bude sa njim???i kako sada da znam da li je otisa dihtung????

Ma slusaj, prvo bih stavio novu vodenu pumpu.

Ja mislim da nemas ni intercooler.

Link to post
Share on other sites

vodena pumpa je nova sa metalnim propelerima,a nemam interkuler nisu ga imali gdje staviti.....i hladnjak je od 2.5tds-a a samo je ventilator taj od 5.0

Link to post
Share on other sites