Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

papiri + stranac + troskovi dovozenja + prebacivanje brojeva + carinjenje motora ili petljanje sa brojevima + ako to sve ne radi sam vec mora da plati nekoga = moze da kupi e36 u dobrom stanju na nasim tablama.

a ako se vec odlucio na kupovinu kola od 500 eura, sumnjam da je hteo da potrosi 4+ hiljade.

elem, auto jeste zapusten, ali ako imas volje da ga sredjujes, i ako si u tom fazonu, zasto da ne, lep je to i zahvalan hobi.

Koliko košta e36 u dobrom stanju?

Link to post
Share on other sites
Pa vidim ja da on sebi nabacuje posao ili sta vec. Nikako mi se ne isplati da dovozim auto star 20god kad ovde mogu da uzmem pristojan mnogo mladji auto za iste pare.

Ova rečenica je brate dijagnoza. Aj veselo vam bilo, odo ja.

Link to post
Share on other sites

Uvek ista dilema....Da li vredi ulagati u auto star 20 godina?...Ma ne vredi! Ne vredi ulagati ni u auto star 5 godina...Ne isplati se ni otici u kafanu i platiti 2 kafe 500 din...itd.....A MOZE I OVAKO: Ako te nesto interesuje i/ili nesto volis - sve se isplati! :lol:

Ne zaboravljam da je ovde pre 2 godine jedan "merodavan" clan MENI rekao "Kupi drugi auto" , a sve zbog: ulubljenog veznog lima, iskrivljenog branika i odrpanih sedista.....xexexe...A za ove 2 godine nisam ni jednom otisla kod majstora zbog nekog kvara! :acute:

I dalje smatram da je mehanika ( u najsirem smislu te reci) vaznija od enterijera. Pozz.

Link to post
Share on other sites
Uvek ista dilema....Da li vredi ulagati u auto star 20 godina?...Ma ne vredi! Ne vredi ulagati ni u auto star 5 godina...Ne isplati se ni otici u kafanu i platiti 2 kafe 500 din...itd.....A MOZE I OVAKO: Ako te nesto interesuje i/ili nesto volis - sve se isplati! :lol:

Ne zaboravljam da je ovde pre 2 godine jedan "merodavan" clan MENI rekao "Kupi drugi auto" , a sve zbog: ulubljenog veznog lima, iskrivljenog branika i odrpanih sedista.....xexexe...A za ove 2 godine nisam ni jednom otisla kod majstora zbog nekog kvara! :acute:

I dalje smatram da je mehanika ( u najsirem smislu te reci) vaznija od enterijera. Pozz.

To su mi jos neki majstori rekli da je najbitniji motor! A njegov je dobar. Veruj mi ja imam ortaka koji je sredio Golf koji je bio u duplo losijem stanju nego moj auto, znaci: Trula vrata, ocajan enterijer, truo pod, sajte katastrofa, amortizeri, rubovi... jedino je motor valjao.... uzeo ga za jeftine pare i ulozio 800e i sad je auto ko bombona (cak se i vidi njegov golf na jednoj slici gde sam auto slikao sa terase) a svi su mu rekli ma baci tu kantu, uzmi nov, imam ja dobar bez ulaganja... Tako da sam ja rekao da se ne isplati ulagati u auto 20god star 3000e kao sto je rekao Misic. Ja samo hocu da ga dovedem u pristojno stanje bez preterivanja.

Link to post
Share on other sites

Kakva god da je sada , dao si za nju 500e , da ulozis i nju jos 1500 e,imaces bolju kocku od bilo koje druge koja

sad vredi 2000e na trzistu , a i da si kupio neku od 2000 dao bi sigurno jos 500 na nju, tako da samo napred,bice to dobar auto.....

Link to post
Share on other sites

@Zanima me gde se moze naci neki fensi zadni branik i koje su cene?

Hoces neki fensi branik,a ovamo hoces da ga dovedes u pristojno stanje bez preterivanja??? :lol:

Link to post
Share on other sites
Eto da kazem da sam bio danas kod majstora (poznanik) utvrdili smo da su kosevi zdravi i unutrasnja limarija oko motora. Takodje mi je ponudio da mi odradi oba prednja krila+rubove+zastita+farba za 100e. Sta vi mislite?

dzaba , samo da odradi kako treba,farbanje jednog elementa ti je 50e

Link to post
Share on other sites
papiri + stranac + troskovi dovozenja + prebacivanje brojeva + carinjenje motora ili petljanje sa brojevima + ako to sve ne radi sam vec mora da plati nekoga = moze da kupi e36 u dobrom stanju na nasim tablama.

a ako se vec odlucio na kupovinu kola od 500 eura, sumnjam da je hteo da potrosi 4+ hiljade.

elem, auto jeste zapusten, ali ako imas volje da ga sredjujes, i ako si u tom fazonu, zasto da ne, lep je to i zahvalan hobi.

papire vec ima auto tamo oko500e prebacivanje brojeva oko 500e carina za motor oko 200e dovozenje auta oko 300e znaci stranac ovde 700-1000e pa ja mislim da za te pare nema da se kupi e36 na nasim tablama.prekjuce dogovorena prodaja za e30 316i m40 i to sa klimom za 500 SVAJCARACA popizdeo sam kad sam cuo i to vlasnik iz mog kraja i dace papire da se carini

Link to post
Share on other sites

Samo napred Mladene i ja sredjujem kocku, bice to prelepi automobili samo polako...

Putujem mnogo po Srbiji, otpada koliko hoces a cene smesne, ako treba nesto javi

Link to post
Share on other sites
Samo napred Mladene i ja sredjujem kocku, bice to prelepi automobili samo polako...

Putujem mnogo po Srbiji, otpada koliko hoces a cene smesne, ako treba nesto javi

Pa za pocetak me zanima koliko kostaju branici? Takodje me zanima koliko kosta ona maska sto ide ispod prednjeg branika...

Link to post
Share on other sites

Pa branici plasticni prednji i zadnji cini mi se 20e a ta maska sa usisima za vazduh i maglenkama 50e... E sada sve to je za noviji tip kockice (siroki stop) ako na to mislis... Ja nisam hteo da uzimam te kada mi je nudio jer sam jurio sve to od M-tehnic 1 ali toga nigde nema cak ni na ebay-u tako da cu verovatno biti prinudjen da uzmem i ja te pa da ih budzim na uski stop. Do kraja meseca bi trebalo da se uputim opet u te krajeve pa cu bas stati na taj otpad da se raspitam za sigurne cene i da li ih jos uvek ima pa ti javljam. Poz

Link to post
Share on other sites

Napred mogu ako menjas i branik i vezni lim ispod branika sa sve nosacima a zadnji mora malo da se prepravi koliko sam shvatio zbog ruba, e sad nisam nikada radio to ali mislim da nije neki problem (bar tako kazu)..

Danas bio na otpadu u blizini Bgd-a i cena za prednji i zadnji branik sa nosacima i vezni lim napred sa maglenkama 100e - to je sve za siroki stop..

Usmerivac u brzine- uvek zaboravim pravi naziv (ako ti rucica menjaca ima lufta) - 10e sve komplet

Link to post
Share on other sites
Napred mogu ako menjas i branik i vezni lim ispod branika sa sve nosacima a zadnji mora malo da se prepravi koliko sam shvatio zbog ruba, e sad nisam nikada radio to ali mislim da nije neki problem (bar tako kazu)..

Danas bio na otpadu u blizini Bgd-a i cena za prednji i zadnji branik sa nosacima i vezni lim napred sa maglenkama 100e - to je sve za siroki stop..

Usmerivac u brzine- uvek zaboravim pravi naziv (ako ti rucica menjaca ima lufta) - 10e sve komplet

Ok hvala na informacijama :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Evo malo da osvezim temu. Posle malo duzeg cekanja da majstor konacno oslobodi garazu sutra vozim auto da mu sredi krila, prednje rubove da zastiti i jos negde ako ima neka korozija oko krila da se sredi... Resio sam problem sa plinom, nije majstor saban lepo pricvrstio svecicu mentol :crazy: Inace posle malo izivljavanja na ravnom (i zabacenom putu) uspeo sam da izvucem 80kmh u drugoj brzini za njegovim stock motorom... hmm moram da priznam da me iznenandio... Kad zavrsim krila malo cu da pauziram sa limariskim radovima do jeseni verovotno. U medjuvremenu moram da mu zamenim ulje i filtere (jer to nisam radio od kako sam ga kupio), da kupim nov branik i prednju masku, da sredim neke sitnice oko enterijera... Sve u svemu nigde se ne zurim hvala bogu ima vremena :crazy: Muzika bi trebalo da stigne za neki dan, nista fensi samo normalan mp3 player i dva zvucnika i to je to.

E sad imam pitanje nadam se ce te mi odgovoriti :lol: ehm meni je na autu iskljucen prokomer (valjda se tako zove :lol: ) on lepo ide pali i na plin i na benzin ali kada prikljucim prokomer on nece da upali na benzin :crazy:. Kad vozim na plin normalno se ponasa znaci 1 brzina 40kmh, druga 80kmh, pa treca... takodje normalno radi i ne podize temperaturu. Zna li neko zasto je to iskljuceno?

PS: preporucite neko dobro ulje za motor za ovaj BMW msm imate vise iskustva od mene :crazy: hehe. Ajde pozz i kacim slike kad zavrsim krila pa da zajedno vidimo dali je majstor dobro odradio svoj deo posla :crazy:

Link to post
Share on other sites

Pa dobro ja sam vozio Juga 55 on nije mogao :crazy: kao ni Golf 3, Opel kadett E, BMW 316 e30 posle generalne takodje nije mogao :crazy: Tako da me je iznenadio posto ove predhodne koje sam vozio nisu mogli :crazy:

Link to post
Share on other sites
slabo si ti to vozio :crazy:

hehe :crazy: Za Juga sam se salio naravno on ne moze ni u 5-oj 80kmh pod uslovom da hoce da upali uopste :crazy: A za ostale moguce :crazy:

Link to post
Share on other sites