Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i ja mislim da treba hladnjak da očistiš i sipaj glisantin,jer od njega nema kamenca,a i viša mu je temperatura ključanja,a zna i čep da pravi problem,takođe je moguće i da ti hladnjak nije originalni nego neki manji,...

Link to post
Share on other sites

To o cemu pricas i sluzi za izbacivanje vazduha iz sistema a ne za oslobadjanje od pritiska. On ima zatvoren sistem hladjenja i taj cep predstavlja najvisi nivo i svejedno je da li ces tu izbvaciti vazduh ili na pumpi

Link to post
Share on other sites

I kakv hladnjak?

Ko je jos video da se hladnjak toliko isprlja da ne hladi vodu?

On moze losije da hladi ako je prljav ili ako je voda u sistemu ali nikako ne moze

da stvori toliki pritisak da izbaci 12 litara tecnosti

Link to post
Share on other sites

Da izbacio je svih 12l do kraja, hladnjak je ogroman a mislim da je odgovarajuc jer i ulje od menjaca se hladi u njemu, menjac nije menjan , mislim da ta creva nisu skidana nikada sa hladnjaka. Opet u lokalu i na otvorenom je ok ali uz to brdo mi haos napravi. I to za jako kratki vremenski period. Skala je OK jer on stvarno kuva. Bord javlja pregrejanost.

Link to post
Share on other sites

Bolje zatvorite temu i na skidanje glava ne nadajte se uzalud zaobilaznim resenjima jer sam se toga nagledao gomilu puta ,dodju musterije sa novim hladnjakom viskom prelivnom bocom vodenom pumpom i sve ih to vise iskosta nego stvarna popravka,BMW kad duva creva konstantno ima problem sa glavom u 90% slucajeva je pukla glava a samo onih 10% /uglavnom na m30 / imaju srece da prodju sa zamenom dihtunga,,,,,,,,stoga nema pametovanja a ako se odlucite na taj korak ispitivanja ispravno-neispravnih delova puno srece i dubok dzep bez nade za brzim resenjem

Link to post
Share on other sites

Vidi, slazem se u potpunosti sa poslednja dva posta. Glava mi je prva pala na pamet, ali bilo mi je malo nelogicno, verovatno zbog manjka iskustva, da ma koliko ga ganjam po lokalu i otvorenom, temperatura ne mrda. Bas sam ga zlostavljao i nista...a onda posle odjednom BUM! Nema postepenog grejanja pa da ti da fore da stanes da ga ohladis i to, nego batica sruci u crveno da ne stignes da vidis sta te je snaslo. danas mi je za 3km izgubio 2l vode. Nije stigao ni da se zagreje. Sada moram da sidjem da pogledam creva. Temperatura je normalna ali ni ne razmisljam da krecem negde po brdima.

Link to post
Share on other sites

i kod mene je isti problem samo sto nema veze dal je uzbrdo ili nizbrdo. Meni auto kuva samo kada su spoljne temperatur previsoke(kao danas) inace je sve OK.

ZAKLJUCAK:

DIHTUNG GLAVE ILI SAMA GLAVA

Ko prvi resi problem neka kaze sta,kako,gde je urdio i koliko ga je kostalo mozda ce jos nekome zatrebati

Link to post
Share on other sites

Ja sam otkrio danas nesto, enormno mi gubi vodu na prelivno crevo, izbacio mi je 3l odjednom dok je stojao u mestu ugasen. Creva nisu bila naduvena. Sumnjam na cep suda za vodu. Temperatura i dalje normalna, ne greje se.

Link to post
Share on other sites

Na cepu treba da imaju tri gumice ako ti je neka od njih otisla moguce je da pravi problem(ali tesko).

Kada bi imao nekog ko isto vozi BMW pa da uzmes njego cep i da vidis da li je to to....

Link to post
Share on other sites

Meni je visko kapela, malo pre sam video. Dosla dva drugara jedan 525tds drugi 525i. Na ovom benzincu visko hoce da se otkine, kod mene na radnoj temperaturi tek onako pirka. Sutra cu da pokusam da stavim njegov pa da vidimo promene.

Link to post
Share on other sites

Lako je izigravati mangupa preko interneta. Ja da se spustam na taj nivo da te vredjam ovako necu ali ljude kao sto si ti svakako treba skinuti sa foruma.

Drugo,zasto se dopusta vredjanje clanova i nazivanje ovako pogrdnim imenima? U kom postu sam ja napisao da je neko k***c,glup,bezobrazan ili bilo koju ruznu rec?

Jel to dozvoljeno?

A sto se tice glave motora odmah su mi rekli da je ona u pitanju jer to je mana m30 motora(dihtung).

Ali ja nisam poslusao majstora nego sam izmenjao sve sto sam gore naveo(slusajuci savete ljudi koji nikada nisu imali takav problem ali im je neko negde i nekada rekao da se to popravlja tako)

Zato sam i napisao u prethodnom postu da i ovaj drugi decko ne napravi istu gresku a to sto se ovaj nasao prozvanim to je njegova stvar.

Svejedno,danas sam ostavio kola u servisu,ide skidanje glave pa cu napisati dal je problem do dihtunga glave ili bloka motora.

Link to post
Share on other sites

e ovako ja sam imao taj problem i glava je bila u pitanju pukla je izmdju prvog i drugog klipa i toje bila pukotina ko vlas kose ito je pravilo problem

promeno sam glavu i dihtunge i to je bilo sve posle kako treba

ako sam nekog uvredio sa ranijim odgovorima ili ti nesto tako izvinjavam se ;)

Link to post
Share on other sites

Ok,vruca je tema,svi smo malo preterali a i ja sam odreagovao neprimereno mada nisam mislio nikoga da uvredim,to je to.

Kao sto sam vec rekao auto ide na skidanje glave pa javljam u cemu je bio problem.

Link to post
Share on other sites

Pa sta je bilo sa viskom,jesi ga zamenio? I onaj cep sto si pricao?

Svejedno,strpi se jos malo da ja vidim sta kod mene pravi problem,mozda ce ti to pomoci da odlucis sta da radis

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

E da se i ja nadovezem na ovo i meni se desava slican problem ali ne toliko obimno kao kod vas. Dize temperaturu za debljinu kazaljke na desno i tu drzi non stop. A sutra sednem da vozim i temp. na normali ispred sredine. Creva sva vruca ne izbacuje vodu Tvrda su normalno samo malo nisu kamen visko radi. neka ideja sta bi moglo biti?

Hvala!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Upomoc!!i meni je pocelo od juce da pravi ista s****a.prvo mi je odjednom digao temp u crveno.sipam vodu,nista.sipam jos litar,nista.na kraju sam sipao 5 litara vode da vidim sta je.sad kad sipam,stoji na max.temperatura stoji na pola ali voda kljuca i izbija sa cepa dok ne dodje do dna.izludeo me za ova 2 dana.nije valjda glava?!pedja,sta je bilo sa tvojom glavom?jel' je to bio problem?creva su vrela.pomagajte.radi se o m42 motoru.pomagajte da radim odmah sta treba.pozz

Link to post
Share on other sites
Upomoc!!i meni je pocelo od juce da pravi ista s****a.prvo mi je odjednom digao temp u crveno.sipam vodu,nista.sipam jos litar,nista.na kraju sam sipao 5 litara vode da vidim sta je.sad kad sipam,stoji na max.temperatura stoji na pola ali voda kljuca i izbija sa cepa dok ne dodje do dna.izludeo me za ova 2 dana.nije valjda glava?!pedja,sta je bilo sa tvojom glavom?jel' je to bio problem?creva su vrela.pomagajte.radi se o m42 motoru.pomagajte da radim odmah sta treba.pozz

A jesi ozraco sistem?

Link to post
Share on other sites

Naravno,bar 5 puta sam ozracio ali opet isto.Sionac sam citao jos malo i proverio visko,ne okrece uopste.Stoji i ne mrda.Jednom je samo ukljucio na kratko i posle nista.To sam shvatio da treba da menjam ali mi je opet cudno zasto mi na tabli stoji kazaljka na pola,tj na radnoj temperaturi a u hladnjaku mozes supu da kuvas??Da li moze da bude samo do viska?Ako je dihtung ili glava,zar ne bi trebao da trokira i da izbacuje beli dim na auspuhu?Nista mi nije jasno.

Link to post
Share on other sites