Recommended Posts

Znaci problem se manifestuje tako sto na leru kad motam volan ide vrlo tesko, obicno stavim na neutral i dodam gas na 1000rpm i onda mogu da motam pun levi-desni a u slucaju da ne dodajem gas taj manevar je nemoguc. Napominjem da imam ulja do max i da se pumpa ne CUJE i ne ZUJI, znaci kao sve ok a volan ko da nema servo.Gume su 235 shirine, mada ja mislim da to nema veze al aj da napomenem.

Jel ima tu nekih zafrkancija na servo letvi ili je problem u pumpi za servo?

Link to post
Share on other sites

Ler 600rpm i ne pale se lampice, znam ja da servo oteza kad je nizak ler ali to nije slucaj kod mene, jer je volan nenormalno tezak.

Link to post
Share on other sites

Meni se tako cula pumpa ( nije se osecalo na volanu), dva puta sam zamenio ulje ( bilo je mnogo prljavo) i resio sam problem.

Link to post
Share on other sites

Ali se meni ne cuje pumpa sto je najzanimljivije, tek neko malo zujkanje kad namotam pun i onako ga drzim u kraj ali se i to jedva primeti.

Link to post
Share on other sites

1. Slaba pumpa

2. Pregusto ulje, mozda je neko sipao SAE 90, ko zna, ima svakakvih debila

3. Zacepljen filter serva koji se mijenja zajedno sa posudom

4. Zacepljen ti je mozak

Probaj sljedece:

1. Zamenja ulja (2 puta)

2. Zamjena filtera i posude

Link to post
Share on other sites

Ha cuj, za razliku od tebe ja imam paucinu, a tebi muve setaju slobnodne, kao Bin Laden po Avganistanskim vukojebinama (ma kakvi, tako vukovi ne seru a kamoli da vode ljubav).

Link to post
Share on other sites

Da, samo pazi da ne galamis kad pricas mobitelom, moze da ti se stvori EHOOOOOOOOOOOOOOOOO u glavi i da pobije te paukove.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Meni se tako cula pumpa ( nije se osecalo na volanu), dva puta sam zamenio ulje ( bilo je mnogo prljavo) i resio sam problem.

Danas sam otvorio bocu od ulja, da vidim koliko ga ima i vidim malo fali i da je dosta prljavo(crno).

Ono sto me interesuje je kako se menja ulje, gde se ispusta iz sistema, koliko je sama zamena komplikovana? Svaki savet je dobro dosao.

Link to post
Share on other sites

Lako. Skines rezervar od serva, izvadis povratno crjevo i stavis je u neki bidon gdje ce da ide staro ulje, cep zatvaras nekako, onda napunis posudu novim uljem (ATF), neko ti upali auto i onda ti samo dolijevas novo ulje u posudi, 2 litara. Onda sve vratis na mjesto i imas novo ulje unutra.

Link to post
Share on other sites