Recommended Posts

Motor je M62 3.5 V8

Znaci do danas sve ok, nivo ulja i vode proveravam konstantno i i ulje ne mrda vec 6000km a vodu sam dolio mozda pola litra.

E sad danas sam vozio po nekoj vodi, barustinama,znaci nije normalno kolko je palo kise, i auto pocinje malo kao da trokira i tako uz trokiranje odem do kuce( racunam voda zeznula nesto).

Malopre da odem po pljuge upalim auto kad ono jedva upali i trse se ceo auto- trokira i cujem sitno zvektanje u cestim intervalima( kao ventili kod juga)i to cini mi se u gornjem delu motora, mada je to tesko oceniti posto se zvuk prenosi i brzina zvektanja necega se povecava sa dodavanjem gasa. Jel imo neko slicno iskustvo, sta da gledam, sta moze da bude, plashi me najgore ali .........................

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesam, voda gde i pre 10 dana, ulje na max, kad je prvi put danas zatrokirao izlazio je beli dim ali samo kratko, i ja sam pomislio na diht glave i odmah pogledao vodu ali je na max, doduse motor se nije skroz ohladio pa cu da pogledam ujutru, pogledao sam i cep od ulja i nema belu zvaku, stvarno sam u frci posto me takve stvari izvedu iz koloseka.

Link to post
Share on other sites

A,dali ti zvuci kao da to zveketanje zvuci kao da klip(ovi) udara(ju) u glavu? (Oce to ako mu streses motor,ma kako god smesno zvucilo)

Link to post
Share on other sites

Dok auto radi probao sam da oslusnem odakle se cuje i kao da dolazi iz usisa, znaci izmedju glava, posto je V motor onda bi se zvektanje culo na jednoj strani a ovo sranje se cuje iz sredine,radilica mozda?, mada se cuje gore, poludecu..........................

Link to post
Share on other sites

Pa hoce neki leteci lezaj da ode...............

Nemoj da te cudi BMW je jako delikatna masina ma koliko god ne delovao tako.....

2 sec.bez ulja je sasvim doviljno.....

Link to post
Share on other sites

Razvektao se, sad place.

Jutros proverim vodu i ulje i sve na normali i krenem polako kod majstora i na pola puta poce da krci, lupa zvoni udara grebe, ja ugasim motor i otvorim haubu i osetim miris toplog ulja, sagnem se a ono lokva ispod. Odvucem auto do majstora i podignemo na dizalicu i vidimo RUPA U BLOKU na 5cm iznad kartera na desnoj strani bloka.Skinemo poklopce bregaste i sve ok ali ima malo zvake svuda po ulju, u ulju ima vode i obrnuto.Majstor konstatuje da su neke buckalice razbile blok a sta je to neznam, i da se usled toga pomesala voda sa uljem. Skinemo usis i on pun vode, katastrofa. sad cekam da skroz rasklopi motor i da vidim sta dalje, j***m li ga , poludecu........................

NjkwX3A.png

Link to post
Share on other sites

Zvuk se jako nezgodno prenosi, tako da je skoro nemoguce utvrditi odakle tacno dolazi.

Da nije nesto oko struje? Kako vuce?

Link to post
Share on other sites

Ne vuce, sedi i place, lupkala ili ZVEKECE NEKA BUCKALICA KOJA IMA BREGOVE KO BREGASTA I TAJ BREG se zabio u blok.

:) :( :lol:

Link to post
Share on other sites

Jos ne mogu da vjerujem. Pa covece, zasto to tebi?

Ali, ko zna zasto je to dobro.

Ja mislim da ti je povuklo vode i doslo je do hidroudara i kraj :)

Nemoj da otvoris motor, ubaci drugi, jbg...od tog motora nema vise hajra. Samo drugi umjesto njega.

Link to post
Share on other sites

Kad te ne boli kita za potrosnju, onda uzmi 4.4, lakse ces ga nac i vec imas sistem plina.

P.S. taj ti je trosio nenormalno i 4.4 bi ti trosio isto, mozda malo manje.

Link to post
Share on other sites

4,4!!!!!4,4!!!!!!4,4!!!!!!Cim je klipnjaca napravila prozorce od tog bloka nema nista 4,4 m62 i pun gas :)

Link to post
Share on other sites

A jel bi se iskrivio blok ako bi ga recimo vario bez skidanja glava ili bilo cega, znaci da bude varen pod svim srafovima?

Link to post
Share on other sites

100% si u pravu, kenjate svi po onog mog bivseg PT Cruzera a ja za godinu dana ni sraf nism zavrnuo,a na prethodnim bimerima sam uvek imo nesto da cackam i imo sam jednu generalnu, bem li ga ,valjda sto su pre mene vozeni po srbiji ili zbog godina, neznam vise ni ja sta je bolje, samo znam da smo teski zaludjenici.

Link to post
Share on other sites

mislim da je samo zbog toga sto ih prvo po inostranstvu raskantaju i muce, pa onda ovde.....dok dodje do nas on je vec dosta izmucen............ali probaj da mucis neki drugi auto pa ces videti sta ce da ostane od njega....................jbg nigde ne mozes da sretnes nekog cicu koji vozi bmw i to 40 km/h u petoj...........kad bi imali standard da kupimo novi bmw pricali bi drugacije..............

Link to post
Share on other sites