Preregistracija CG i ostalih-vazno


Recommended Posts

Cisto da obavestim, na Cannon-u je krenula informacija da je pocela PROVERA OVLASCENJA (da li su stvarno pre 01.01.2008), od clana koji je jako dobro upoznat sa tim sta se desava u tom sektoru. Danas sam i ja iz drugog izvora (speditera u KV) dobio istu informaciju! Dakle OPREZ! Za one koji znaju sta su uradili jbg sami ste hteli, za one koji kupuju polovan auto, neka otvore cetvoro oci i neka provere sve zivo..........Nadam se da jure neku specificnu firmu pa da nece dirati ostale ali ako krenu da prevrcu kamenje.........bice veselo! Inace, ja sam o ovome pricao skoro sa drugarom i bas kontamo "a sta ako krenu", a i zasto ne bi, imaju puno zakonsko ovlascenje, pa kad ponovo pokupe vozila sa neispravnim ovlascenjima i ponovo ih preprodaju preko carinskih aukcija, eto jos para u kasi!

Link to post
Share on other sites
Cisto da obavestim, na Cannon-u je krenula informacija da je pocela PROVERA OVLASCENJA (da li su stvarno pre 01.01.2008), od clana koji je jako dobro upoznat sa tim sta se desava u tom sektoru. Danas sam i ja iz drugog izvora (speditera u KV) dobio istu informaciju! Dakle OPREZ! Za one koji znaju sta su uradili jbg sami ste hteli, za one koji kupuju polovan auto, neka otvore cetvoro oci i neka provere sve zivo..........Nadam se da jure neku specificnu firmu pa da nece dirati ostale ali ako krenu da prevrcu kamenje.........bice veselo! Inace, ja sam o ovome pricao skoro sa drugarom i bas kontamo "a sta ako krenu", a i zasto ne bi, imaju puno zakonsko ovlascenje, pa kad ponovo pokupe vozila sa neispravnim ovlascenjima i ponovo ih preprodaju preko carinskih aukcija, eto jos para u kasi!

To ti je sve rekla kazala...Prvo špediteri nemaju ali NEMAJU pojma!!!Iskreno ne verujem da će tako početi...Ko je lud da proverava ovlašćenja po sudovima i opštinama...Recimo ja imam sudsko od 2006 a brat je imao od opštine...Ako bude provere biće nasumice..Ali mislim da od toga nema ništa...Gde da provere totalnog stranca???

Link to post
Share on other sites

@srlebmw

Tako svi razmisljaju. Zato se uvozi sve i svasta a i retki su oni cija su ovlascenja bila OK. Za crnogorce i nekako tu vec i mogu i ne mogu da provere, a sta ces za vozila uvezena iz drugih zemalja? Notare je lako proveriti. Opet, mozda ce biti nasumicno, ali zamisli da ti budes taj kojem ce "oduzeti vozilo radi provere" i naravno nacice to sto treba i kraj. Znate li da ljudi uvoze i carine vozila bez pasosa? Niko nije indijanac, vidite sta se sve nudi, javno. Dakle, moze da bude a ne mora da znaci, a ti sad stavi glavu u torbu.........Najlakse je reci to su price, spediteri nemaju pojma, a kad neko ostane bez auta onda ce da bude klasika, nisam znao kad sam kupovao.........drzava je kriva itd.

Link to post
Share on other sites

Pa sad voleo bih da je to što ti kažeš tačno...Jer mnogo je onih koji su bili protiv preregistracije,a sad uzimaju strance bez EURO 3 motora...Samo sam hteo da kažem da je to veliki posao i da zbog toga ne verujem u tako nešto...

Link to post
Share on other sites