Recommended Posts

zanima me zna li neko nesto u vezi PUS-a u saobracajnoj u vezi motora i sasije jer sam naisao na kockicu sa ti ali mi je to malo sumnjivo i malo sam skeptican, kako to ide i kako to proveriti ili sta vec

Link to post
Share on other sites

PUS se ukucava kad je bio ostecen broj sasije, u sudaru ili kako vec... Broj posle sudara-nezgode vise nije citljiv i ukucava se novi Po Uputstvu Supa. Sa potvrdom iz centra koji ti to uradi (npr . AC kompresor BG) ides na tehnicki, ocita se broj, upisuje u reg.list i radi se nova saobracajna.

toliko o PUS-u.

znas gde su brojevi na kocki, a islo se na PUS. Znaci teska havarija bila.

Za PUS kazu, vecno auto, ostalo je na tebi..

Link to post
Share on other sites

zasto mora biti teska havarija?kod mene je takodje pus broj,fabricki broj j eprekucan sa xxxx i nije bio ostecen?a auto je kupljen sa carine.ako ima pus kakve veze ima,vozilo je legalno,vozi slobodno

Link to post
Share on other sites

moze biti i pokusaj petljanja sa brojevima koji je otkriven, pa vozilo oduzeto, udaren PUS i vraceno/prodato.

u svakom slucaju sa PUS-om je legalan 100%

Link to post
Share on other sites

Alo momci, te kombinacije malo zardjao kod broja i te price.... PUS se ukucava samo kad je broj polomljen(nema ga, nevidi se isl.).

Ja nisam pricao o vezama, carinama, prekucavanju isl. , normalno da sve moze kod nas u praksi. (zato je i vlada_v6 zapoceo temu)

Naravno da je PUS vozilo legalno, a i po pravilu je skuplje od vozila sa normalnim brojem

Link to post
Share on other sites

jbg momci auto kupljen jer je bio na carini i tome slicno danas dovezen i trstenika i ako nije bio reg sjkoro god dana ima da se radi ali u svakom slucaju je extra zdrav tako da videce se :)

Link to post
Share on other sites