Recommended Posts

Interesuje me sledece...

1.Vlazi mi od ulja na spoju menjaca i motora, neko bistro ulje, jel to menjacko ili..? I sta treba da uradim da to prestane, sta treba zameniti...

2.Imam lufta u prenosu kada presaltam u brzinu popustim kvacilo dodam gas i malo zakasni, kao da je luft u kardanu negde, gledao sam odozdo, hard guma je ok, kad uzmem kardan rukom 1mm lufta ima gde ulazi u menjac a 3-4mm gde kardan ide u diff, sta to moze da bude, dif ili nesto drugo, ili trece...

Molim iskusne da mi pomognu da znam o cemu se radi pre nego sto odem kod majstora...

Link to post
Share on other sites

Tacno je ovo sto si napisao, moram menjati semeringe, ali na luft sam mislio koji dolazi od pozadi, i lupne kad ukopca..

Link to post
Share on other sites

Upravo sam ispustio staro i nasuo novo ulje u diff, a luft opet ostao, kao da je negde gde se spaja kardan sa diferencijalom..

Znaci luft se pojavljuje npr. kada krecem i pri nekom naglom saltanju izmedju svake brzine po sekund zakasni i kad ukopca lupi pozadi, takodje se desava kada idem npr. trecom, cetvrtom brzinom na leru i malo dodam gas, ideo on ali malo zakasni pa lupi pozadi... strasno me to nervira a nemam pojma sta moze da mu bude...

Link to post
Share on other sites

Sto se "bistrog" ulja tice i kasnjenja - mozda ti je probila gumica na donjem cilindru kvacila, on ulazi u zvono menjaca i "prska" to ulje na lamelu. Uglavnom crkava taj cilindar kvacila, donji.

Proveri nivo ulja u posudi za kociono ulje. Isto ulje se koristi i za hidraulicno kvacilo pa ako je uvukao vazduh u sistem mozda ti zato "kasni"? Ako ulje curi na spoju motora i zvona menjaca dole na sredini i pritom je sasvim providno - verovatno je kociono ulje u pitanju. Samo proveri da li gubi kocionu tecnost da eliminises to.

POZDRAV i srecno sa resavanjem tog problema! :crazy:

Link to post
Share on other sites

Mozda se i lupanje javlja zbog toga - imas luftove svuda po malo, ja mislim da se cuje onaj na krstu kardana (pre ulaska u dif) a ako ti je zveknuo donji cilindar kvacila mozda postoji mogucnost da se ponasa kao da recimo kasnije pustis kvacilo ali naglo i onda dobijas taj udar. Proveri nivo u posudi za kociono ulje i ako je opao previse pokusaj da ne ostanes bez kocnica zbog tog cilindra! :crazy:

Link to post
Share on other sites

Nije do kvacila, ima ulja u posudi dovoljno, ne gubi ga uopste... A ovaj luft sto imam dolazi negde iz diferencijala najverovatnije...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
jel pase taj krst od svake kocke i koja mu je cena odprilike

Skini ga i subler u ruke pa meri.

I ga nadjes zamoli nekog mehanicara koji ima presu da ti ga ubaci u kardan

Nece izaci skupo!

mozda negde oko 20e(krst)+300din(za majstora)

Verovatno i manje ce te kostati

Link to post
Share on other sites

Ne zanosi se sa krstovima i sl.

To kašnjenje je od toga što "nemaš" zadnji/e silen blok i/ili ležaj kardana. Gumeni delovi vrisnuli. Lupi svaki put kada ganjaš pri šaltanju.

Ako hoćeš da "potpišeš" lupi više puta...

Link to post
Share on other sites

99% si u pravu, losi mi zadnji sileni, kad zamenim njih javljam da li si bio u pravu!!! Hvala, na njih ne bih pomislio nikad, jer je neki cudan zvuk, kardan da lupa od nesto gvozdeno...

Link to post
Share on other sites