Recommended Posts

e ovako, ortak ima jugica i u mogucnosti je da nabavi motor i menjac sa bmw e30 320...koliko mi se cini, rec je o rednom sestaku, 2000ccm...e sad, interesuje ga dali uopste postoji mogucnost da se taj motor i menjac napasuju (nekako) u jugishin motorni prostor, koliko bi to eventualno kostalo, kakva su ojacanja potrebna da se odrade na karoseriji, i koliko ce takav auto uopste biti upotrebljiv za svakodnevno koriscene...unapred hvala, pozdrav

Link to post
Share on other sites

:preved: :) :preved: :preved: :preved: :acute: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand: :sarcastic_hand:

Link to post
Share on other sites

hahaha, brate nije smesno, covek se ozb. naprzio na taj projekat, nece da me slusa, ja mu lepo reko da nabavi normalnu e30icu...elem, da ne spamujemo mnogo, jel moze neko samo kratko i jasno da odgovori na gore navedena pitanja, coveku se zuri, da zna sta mu je ciniti

Link to post
Share on other sites

Kako moze?

Taj sklop je duzi od celog Yuga!!

Reci mu da se ne pali i :preved: :) :preved: :preved: :preved: :acute: :sarcastic_hand:

Link to post
Share on other sites

kao prvo da bi ubacio motor i menjac od e 30 potrebno je uraditi pogon na zadnje tockove,od samog pocetka previse posla,a da ne pricamo sto je sam motor mnogo duzi od motornog prostora,uz to nema ni tunel gde bi smestio menjac,,,kratko receno nemoguca misija

Link to post
Share on other sites

A sto nemoguca misija, iseces tunel od kocke, bacis bombu na jugo i u tu nastalu rupu ubacis tunel i menjac.Iscupas zadnji kraj od juga i navaris novu celicnu gredu ojacanu titanijumskim varom sa hrom elektrodom i ond mozes da stavis diff i kardan sa kocke, napred bacis koseve od juga i prevaris sa kocke i savis kosku ali od kutije 15x15cm.I kad sve to bude gotovo imas 99 % kocke i 1% yuga za po grad.

Link to post
Share on other sites
....i posle svega toga shvatices da si mogao uzet novog 130i.

to ja ovom somu pokusavam da objasnim :angry2:

znaci, kratko i jasno, NE MOZE.....hvala ljudi, pozdrav.... :)

Link to post
Share on other sites

hahaha, znam ovu makinu, zverina je....napred je v6 turbo, nazad neki v8 hemi, i to sve sinhronizovano na jedan menjac...ljudi koji ga poseduju kazu da je pravljen samo za drag, 402, s njim je nemoguce skretati u krivinama ( osim pri brzinama 20-km/h ) :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Jos malo pa kao Ford Mustang, Dodge Charger ili Shelby Cobra... Ne razumem te ljude, ali ako je njima volja i merak, samo napred.

Link to post
Share on other sites

ma po meni je to tesko izivljavanje, dobar 1.3 ili 1.6, fino nabrijan sa obradjenom glavom, dobrom usisnom granom i izduvom je u jugecu puna kapa...120-140 ks mu je i vise nego dovoljno, cak bi mogao da stane na crtu i malo ozbiljnijem bimeru :rolleyes:

cak i 1.1 sa 70 ks, ide sasvim fino....

Link to post
Share on other sites
A sto da ne ubaci motor iza vozaca i uradi dobru zvucnu izolaciju?

A gde,iza vozaca? Kako da stanu motor,menjac i Diff?

Na samo oko ne pase! Taj sklop bi pocinjao od polovine pozarnog zida i isao

suvozacevom stranom do zadnjeg trapa!!!

:drinks: :lol2: :lol2:

Link to post
Share on other sites

Matori batali to!!!!

Jako skup sport!

Imam ja Lanciju Dedru 1,6 16v 105 ks

Da ti prodam motor i deres svakog BMW

Pa jos neki kraci diff.

A i jednostavnije je za ugradnju,nikakve posebne prepravke

ne treba da radis samo jedan nosac.

Ima da bude najopasniji Yugic na asvaltu.

Ako si za motor,kontaktiraj me na PM

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...