Recommended Posts

Molim ako neko moze da mi pomogne. U pitanju je e39 m54b22.

Vec godinu dana imam jedan problem a to je kada je auto hladan lose vuce, kada dostigne radnu temperaturu lose vuce, kada se parkira i ostavi jedno 1-2 sata da se ohladi (iako se za to vreme ne ohladi kompletno) onda vuce odlicno i cini mi se da tada kada vuce dobro, potrosnja po On board computeru pada (mozda umisljam) Dijagnostika u Delti nista nije pokazala, nema gresaka nigde. Od kako sam ga kupio menjao sam od elektronskih djakonija (CPS oba), Komplet termostat sa senzorom i to je to. Da napomenem da mi je ler savrseno stabilan i na gorivu i na plinu. Neke ideje sta moze da bude?

Hvala

Link to post
Share on other sites
Imas li taj problem i na benzin ili samo na plin?

I na benzinu i na plinu. Da je samo na plinu, odavno bih bio kod Ivana. Desilo mi se prosle godine da sam zamenio CPS izduvne jer mi je pokazivao gresku i onda mi se desavalo da kada ugasim auto i on se ohladi jedno 1-2 sata ne mogu da ga upalim i ako ga upalim ugusen je totalno, priliom dodavanja gasa dolazilo je do pucanja iz auspuha, onda ugasim auto i upalim i tako par puta dok ne dodje u dobar "mod rada" da mogu da ga normalno vozim. Posto sam procitao na netu da su ljudi imali slican problem i da je bio problem CPS usisne grane, isti sam zamenio i nisam imao vise taj problem (iako mi nije pokazivao gresku CPS senzor usisne).

Da li je moguce da me zezaju katalizatori koji se nekako malo odguse posle tog rituala stajanja 1-2 sata posle voznje ? Hvala.

P.S. Ko moze u Bgd-u da mi odradi detaljnu dijagnostiku a da nije Delta (jer imam osecaj da su me odradili ko sto bi ja odradio citanje gresaka preko obd2 citaca i to je to) ? Cak sam ih i pitao da li su mi proverili lambda sonde i maf senzor i rekli su mi da to ne proveravaju ako se ne pokaze greska.

Link to post
Share on other sites
Katalizatori nisu.

Kako se krece potrosnja?

Ja mislim da su lambde sonde.

Potrosnja po gradu je oko 16 litara plina. Goriva neznam ali mislim da je tu otprilike kao plina. Verovatno mislis na pre-cat lambda sonde. Koje lambda sonde mogu da se stave na njega ? Pitao sam u delti jedna je oko 18 i nesto hiljada dinara. Da li moze da se stavi nesto jeftinije ? Da li postoji nacin da se istestiraju lambda sonde putem neke dijagnostike ? Hvala

Link to post
Share on other sites
Univerzalna lambda sonda koja ima isti broj zica kao i ta koja je na njemu, najbolje NGK ili BOSCH

Super. Ako neko zna gde ima da se kupi, ako ne sme ovde da se napise, na PM. Hvala.

Link to post
Share on other sites

Ok. Nasao sam univerzalnu sondu sa 4 zice za 4850 dinara sto je ok cena. Pitanje je da li cu imati nekih problema ako stavim univerzalnu lambda sondu ? Da li trebam da menjam i 2 post-cat lambda sonde ? Hvala

Link to post
Share on other sites
Post cast ne treba. To je za nesto drugo.

Nisam siguran oce li ti radit ta lmbda kako treba.

Zato sam i pitao da li moze univerzalna. Jurim onda NGK ili Bosch sonde bas za moj motor. Molim za savet gde da ih trazim. Google mi i nije prijateljski nastrojen za ovaj upit :clapping: Hvala

Link to post
Share on other sites

Bio na mnogo boljoj dijagnostici, provereno sve, nisu lambda sonde, nije maf senzor, katalizatori su super. Vanos je pokazivao malo losije rezultate, tako da je odradjeno resetovanje adaptacije ECU-a i vozim ga na benzin 100 km pa da citamo Vanos opet.

Link to post
Share on other sites

Cao ljudi. Da ne otvaram novi topic, da iskoristim da pitam i ja nesto jer imam isti ili ti slican problem. Vozim auto naveden sa strane i desava mi se sledece. Kao i kod tebe auto ma benzin cesto nece da prima gas kako treba i nece da vuce pa tek onda kao probije. A kad je vruc u 99% slucajeva ide ok mada i tada zna da zezne stvar. Primetio sam da kad ga ugasim i upalim proradi normalno i ide odlicno. Nekad puca kao u grani i auspuhu (ponavljam samo na benzin) na plinu se to ne desava. Sta moze da bude? CPS koji pomonjete ako ga ima uopste kod mene odnosno mog motora, svacice, bobine, regulator pritiska, potapajuca pumpa ili sta vec?

Hvala!!!

Link to post
Share on other sites