XENONI ZA 318i '92god


Recommended Posts

hocu da ugradim xenone 10 000k. ali ne znam koji model mi tacno treba za moj, 318i '92god.

ja koliko sam primetio za kratko svetlo mi je jedan far, a za dugo, drugi far. kako ce mi raditi xenon onda kad stavim, da li moram da kupim dva para xenona?

koji model sijalice mi treba?

Link to post
Share on other sites

Ako ti je far sa socivom onda idu sijalice H1, a ako je bez istog onda H7. Najbolje skines sijalicu od kratkog svetla sa jednog i drugog fara i vidis sam. Nije nikakav problem.

P.S. Predlog, ako stavljas xenone, prvo kupi na otpadu jedan far ( koji je losiji ) i tek onda ugradi xenon. Da to na nesto lici, jer kada stavis xenone, a jedan H1, drugi H7 bice mnogo smesno.

Link to post
Share on other sites

mnogo je 10k. preporuka najvise 6k, sve preko toga nije za voznju - klasicno preterivanje. Ti nista bolje ne vidis sa 10k, naprotiv, umaras se ( pogotovo na duzim relacijama ) a definitivno smetas drugim ucesnicima u voznji...

Link to post
Share on other sites

leon63

zasto da uzmem na otpadu jedan far kad su mi oba fara ok?

imam far sa socivom.

ok, ako kazete da je prejako od 10k stvicu 8k. mnogo lepo izgleda.

i znaci ipak moram da kupim 2 para, jedan za kratko, jedan za dugacko?

Link to post
Share on other sites

Mislim da ti nije potrebno, ja vec na zadnja dva auta imam samo u kratkim i ne razmisljam da ih stavljam u duga, to je moje misljenje.

Link to post
Share on other sites

ok. hvala na savetima! zvao sam babica. uzecu za kratko samo, pa ako bude bilo potrebe lako cemo u duga staviti.

ali jako mi se svidja ta boja ksenona plavicasto ljubicasta. to je nekih 10000k ili 8000k?

Link to post
Share on other sites

evo sad sam ugradio xenone. nimalo nije komplikovano bilo.

veceras test voznja...

ali imam jedno pitanje. cini mi se da mi je kod suvozaca malo slabije svetlo nego kod vozaca. i kad se zagledam iz blizine, socivo u faru kod suvozaca kao da je zamagljeno, a kod vozaca je bistro.

far kod suvozaca ima malu pukotinu koja je zasilikonisana, ali ipak kad operem auto, potpari se far iznutra.

sta mi predlazete da uradim, da svetle oba xenona jednako?

Link to post
Share on other sites

vidi se tackica, da je kamencic udario i tako napravio rupicu, neko je to pre mene zasilikonisao i kao sad je dobro. al u stvari nije.

jel ima neko samo staklo za far kod suvozaca, ili mozda ceo far?

Link to post
Share on other sites

danas cu da se igram sa time.

nije mi nesto po volji bas ovo sve... jutros da upalim kola, i reko da vidim kako rade ksenoni. upali se samo desni. onaj sto radi slabije, a levi se nije upalio, samo blicnuo. ja ugasim svetlo, pa opet upalim, i onda je radilo kako valja, ali opet onaj desni slabije sto je cvrknut far. isto to je bilo i sinoc.

nazovem decka od kog sam kupio, kazem mu kako i sta. kaze on. probaj prvo da zamenis sijalice, ocistis sociva, i ako opet ne radi kako treba, i ako se opet nece da se upali, zamenicemo.

kaze on jos, moguce da je los dovod mase, - kaze da spojim neku zicu na neki go sraf, i povezem na balast.

sta mi savetujete?

Link to post
Share on other sites