koji jaci motor moze bez vecih prepravki u bmw 318i e36 '92?


Recommended Posts

verujem...

ovo mi je prvi auto. imam ga tek nedelju dana. sredjujem ga ovako estetski koliko je to moguce...

e sad, do sad sam uvek vozio motore, i nekako mi je slab dosta. ali ipak... mora tako. nije to motor.

Link to post
Share on other sites

tu bi mogao neki 1.8is sa malo prepravki zavisi koliko znas da radis ako moras sve da platis onda bolje nemoj, a da bi ti taj povlacio za pocetak stavi neki diff od 316

Link to post
Share on other sites

motor nije puno presao, originalna je kilometraza, originalna servisna knjiga, lepo radi. ima plin. ali nema snage sa slajfovanje uopste. na benzinu nekako oce da se potpise. a ovako nista.

Link to post
Share on other sites

sada ti je diff verovatno 3,45 stavi neki kraci,znaci sa vecim brojem,

kod mene je pre bio 4.2 mislim da je bio od automatika,i pisao je 2 bez problema kad hoces,potezao je kao lud,brzo je navlacio u crveno,ali me smaralo da stalno vozim u obrtajima.recimo na 100 je isao na 3500 obrtaja,pa me je to smaralo,kao da nemam 5 brzinu i mah brzina je bila 160,ulazio je u blokadu na 6500 obrtaja,,,

@ misic

koliko se dobija sa tom bregom?

dosta je lepa cifra za nju....

http://www.vacmotorsports.com/catalog/m40-...8264-degree.htm

koliko vidim trebalo bi i menjati opruge na ventilima?tako da se mora skidati i glava...

Link to post
Share on other sites

Ne mora da se menja. Menjaš opruge ako oćeš da čipuješ komp i da pomeraš blokadu pre svega.

Sama bregasta 10ak %, Obrtnog momenta možda i 20.

Čip na to još malo. Sve u svemu verujem kao iS, ali nisam siguran.

Link to post
Share on other sites