Recommended Posts

Pozdrav za sve clanove kluba

Postavio bih par pitanja za E30,320i,83 god

1:pod saughom mi radi na 2000 obrtaja,dok se zagreje padne na 1200,sad probao sam to da smanjim ispod 1000 ali onda me zeza u saobracaju,pri naglom zaustavljanju hoce da se gasi ili jednostavno na leru radi neravnomerno,takodje kad smotam volan skroz do kraja,obori obrataje,skoro da se ugasi.Sad dali bih mogao uopste saugh nekako da smanjim i u cemu je problem pa nemogu da ga nastelujem da mi radi ispod 1000 obrtaja normalno?

2:menjao sam skoro kugle na viljusci pa mi se cini da jedna nije legla skroz do kraja i da viri par mm. i pri kocenju mi se trese volan,dali treba trap da stelujem ili je kugla problem?

3:pri menjanju brzina,u drugu ide malo teze i kad se ubacuje u brzinu,druga i treca i kad stiskam kvacilo cuje se kao neki udarac cini mi se u diferencijalu?

4:kad malo brze krecem kao da se takodje cuje neko zujanje iz diferencijala i oseti se neko trenje?

5:kad se oduzme gas ako je u brzini a mali obrtaji motora,poskakuje i opet udarci u diferencijalu?

Uhh ni sam nisam bio svestan koliko problema dok ih nisam ispisao :)

Mislim da sve ukazije da je diferencijal dotrajao ali opet recite sami i ako moram da menjam gde se moze naci i po kojoj ceni?

Hvala :)

Link to post
Share on other sites

brate takvi problemi se tesko ovako resavaju svako ce ti reci svoje misljenje, kupi ovo kupi ono, ti lepo idi na kanal kod majstora da proveri sve nosace ma SVE i sednes nekog ko se razume da provoza i on ce ti sam sve reci

Link to post
Share on other sites

Posle svake intervencije na trapu obavezna reglaza! Moze da trese i zbog guma ili diskova. Sauh kod tog motora drzi dizna za hladni start,znaci tu je negde problem,nisam siguran moze li se korigovati ler hladnog motora,pitaces. Sto se tice ovog lupanja,moze biti neki is selen blikova pozadi ili guma kardana,proveri koji ti je diff,ako je sper moze biti da je popustio,za upadanje u drugu ti je bitno i kakvi su drzaci motora i menjaca(gumeni) i kakva ti je pozicija rucice.

SRECNO

Link to post
Share on other sites