bmw e39 523 velika potrosnja ulja


Recommended Posts

Pozdrav svima, imam BMW 523I 97G. trenutno ima 203000 predjenih

Ovaj auto sam kupi skoro za sada nemam nikakvih problema ali mi je prethodni vlasnik reko da trosi ulje od zamene do zamene izmedju 1-3l. Ja sam sipao castrol magnetik 10w40 preso sam 500km i za sada nema znakove gubitka ulja. Ali jos mi je reko da mu gubi ulje negde kod meraca za ulje, ja sam gledao i ne vidim nikakve znakove curenja ulja. Neznam da li on tu gubi ulje tako sto ga izduva ili bi moralo bas da curi primetno ili je to reko zato sto mu sam motor trosi dosta ulja. Sto se motora tice perfektno pali i izuzetno ima lep i tihi rad i odlicno vuce. Molim za savet oko tog meraca ulja kako to resiti i koje ulje da sipam i kolika je normalna potrosnja ulja. Unapred zahvalan

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako ne vidis oko meraca, na motoru i na mestu gde parkiras, tragove ulja, znaci sve je u redu.

500km je nista, jos ako si ga mazio, ne bi trebalo da potrosi.

Mogao si i redje ulje da mu sipas.

Link to post
Share on other sites

A sta se desava kada upalis auto, jel zadimi? Jel pusi kada je hladan motor? Jel motor suv svuda? Mozda ventili ili gumice, on moze toliko da potrosi ulja zbog gumica a motor ce dobro da radi odnosno donji deo da bude u odlicnom stanju....

Link to post
Share on other sites
kada otvoris cep ne treba nista da se dogadja...

Ako otvoris cep dobar motor sa dobrim CCV-om treba da dize obrtaje, za 100-150 rpm, ako je CCV sjeban onda motor pocinje da trese.

Ja mislim da je ovome crkao CCV.

Link to post
Share on other sites

Motor je suv ne dimi kad je hladan jedino kad je jutro svezije onda se vidi para na auspuhu ali to je normalno koliko ja znam, otvarao sam cep dok je motor radio i nista se ne desava nema da duva niti bilo kakve druge promene. Na 1000 km potrosi oko pola litre

Link to post
Share on other sites

Da.

Podji u diler BMW-a i naruci ovaj dio, kataloski broj je 1 703 484 + crijevo od dekle do CCV-a i od CCV-a do kartera. Dve ce da ti kosta oko 60 eura, i kad ga budes dobio onda javi da ti dam slike i instrukcije kako da ga zamijenis.

Link to post
Share on other sites

To je lako.

Sknes filter vazduha, i MAF i vidjeces ovo:

CCVReplacement015.jpg

Ovdje imas 3 sarafa 10mm koje treba da skines:

CCVReplacement018.jpg

ovdje se bolje vidi:

CCVReplacement019.jpg

CCV je ispod grane tako da treba da odstranis senzor pritiska rezervara i sve te dzekove da bi otvorio put CCV-u:

CCVReplacement011.jpg

Jesi otkopcao crijevo na deklu ventila? Ako jesi onda samo izvadis CCV:

CCVReplacement020.jpg

CCVReplacement022.jpg

Onda, opet sve vratis na mjesto i to je to.

Link to post
Share on other sites

Hvala i za ovo nadam se da nece vise trositi ulje? Ako je sve ok koliko bi trebao trositi na 1000km?

Ako nedaj boze opet trosi nadam se ne u toj meri sta bi onda moglo biti? PUNO PUNO ZAHVALAN ZA DOSADASNJI TRUD SNAMEROM DA MI POMOGNETE!

Link to post
Share on other sites

Zamenio, nadam se da ce biti ok jer kad sam skinuo filter tek se tad videlo koliko je tu duvao ulje, a i na drzacu motora u onoj rupi se slivalo dosta ulja.

Da li ima nesto posebno na sta bi trebao da obratim panju kod tog motora jer stvarno nemam nikakvog iskustva sa njima?

Link to post
Share on other sites

Da cistis ICV ili regulator gasa, da koristis Mobil 1 0-40 i da mijenjas to svakih 12 000 km, da mijenjas svecice, ne smije nigdje da ti vuce fals vazduh....

Ako bude sve OK, sad ne bi smio da ti trosi preko litrenke u 6000 km.

E, znas sto, idi na autoput i vozi ga muski, ono, druga, treca, ne ispod 4000 obrtaja, da ga produvas malo jer imas ulja u usisnu granu i svugdje.

Jesi li mijenjao ono crijevo sto ide od CCV do kartera?

Link to post
Share on other sites

Danas sam iso na put preso oko 1000km i potrosio je odprilike litar ulja manje nego sa predhodnim ccv-om, ali mislim da je i to puno. U jednom pravcu sam ga vozio slabije a u povratku sam ga bas gazio 180-200 i mislim koliko sam video da na izvlacenju preko 5000 obrtaja zadimi ali ne puno i dim je sivkasti. Poruku sam sad procitao tako da nisam znao da treba da ga produvam na taj nacin na koji si mi opisao, ali mislim da je i ovo dovoljno. Da li bi trebao mozda da menjam i gumice ventila ili...?

Link to post
Share on other sites