bmw e39 523 velika potrosnja ulja


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prijatelju pomazi. U povratku dok sam vozio 180-200 za 500km potrosio je oko 2l, sad sam ga vozio nizbrdo drugom i drzao ga na 4000, onda mu nacepim naglo gas i on zadimi, posle toga na ravnici teram ga preko 6000 nema da dimi. Neznam sta da radim. Skidao sam i ono crevo od poklopca sto ide na ccv tu duva beli dim i promeni rad motora.

Link to post
Share on other sites
Prijatelju pomazi. U povratku dok sam vozio 180-200 za 500km potrosio je oko 2l, sad sam ga vozio nizbrdo drugom i drzao ga na 4000, onda mu nacepim naglo gas i on zadimi, posle toga na ravnici teram ga preko 6000 nema da dimi. Neznam sta da radim. Skidao sam i ono crevo od poklopca sto ide na ccv tu duva beli dim i promeni rad motora.

2 lit na 500 km?

Onda definitivno gumice.

Link to post
Share on other sites
Jos nesto, ona lampica za nivo ulja upali se samo kad dam kontakt a kad spadne nivo ulja ne pali je nikad.

Ili je auto pripremljen da se to ne vidi, pa je sijalica povezana sa nekom drugom (airbag i sl.)

Link to post
Share on other sites
ok videcu. Kazi mi samo kako ovo da resim sa potrosnjom ulja. Izludecu

To ne mozes rijesit sam, treba da podjes kod majstora, i da ti stavi nove gumice mada imam strah da ni to nece biti dovoljno.

Link to post
Share on other sites

Znam da moram kod majstora, a ako trebaju i karike koliko je to moguce uraditi dobro i kako da nadjem kvalitetne delove?Ujutru kad sam ga palio nije zadimio ni malo, a i danas sam ga malo terao i nije dimio. Stvarno neznam sta se desava.

Od kako sam ga juce maltretirao tj produvao mislim da bolje prima gas, a za potrosnju cu videti pa javljam.

Zasto se desava da ponekad kad ga izbacim na ler oce da se ugasi ili skoro se ugasi pa tek onda smiri rad, a inace kad radi ne varira uopste ima odlican rad tih i smiren

Link to post
Share on other sites

Nećeš se ti smiriti dok ga ne otvoriš. Ja bi sve pokušao pre toga. Ovde su mnogi kenjali na mnoge teme "odma otvaranje", ja smatram da motor nikada ne bude kao što ga je fabrika upakovala, pa taman da rade hirurzi na kliničkom centru...

Link to post
Share on other sites
ok videcu. Kazi mi samo kako ovo da resim sa potrosnjom ulja. Izludecu

Mislim da bi najbolje bilo da prvo spustis loptu na zemlju... budi hladne glave i daj mu malo vremena, prati neko duze vrijeme sta se desava pa ces onda donijet bolju odluku. Tvoj auto ima identicne probleme kao i moj kad sam ga tek kupio... isto je trosio ulje ko blesav ali sam uz par savjeta 528iA rjesio neke stvari i sad se vozim bez problema.

Oprao ICV, zamjenio rasirena vakuumska crijeva novima, kupio novi CCV koji i nije bas perfektno radio prvih par dana, valjda dok se membrana malo ne razradi... nakon eksperimenata sa uljem ubacio Castrol i nema da fali... sad sve sljaka kao svajcarac, ulje neznatno trosi, uglavnom kad se priblizi zamjeni na 8-9 predjenih hiljadarki pocne da trosi ulje al to je do ulja a ne do motora

Moj ti je savjet da ga vozis i sam pomalo rjesavaj sta mozes vec ces vidjeti imal kakvog poboljsanja ili je sazreo za otvaranje.

Link to post
Share on other sites

Joj, na mukama si, znam kako je ali moras polako i hladne glave da resis problem, nemoj da mislis da ako danas nije dimio da se problem sam resio, tu je i ceka ali nije to strasno, samo na tenane otkloni jedan po jedan problem. Moj savet ti je da krenes od delova koji nisu u samom motoru, npr taj ccv ili sta jos ide neznam, moras da vidis sa onim magarcem 528IAAAA. Onda ako je to sve ok onda zameni gumice ventila jer tu ne mozes biti na gubitku a ako opet zeza moras otvarat motor a to je vec malo veca zajebancija ali polako redom.

Link to post
Share on other sites