Recommended Posts

Auto ti je bruka,sto se felni tice bilo koje da stavis neces pogresiti,mada meni se svidjaju one u "black" varijanti :preved: , i jos nesto,na koji si nacin ofarbao prednji deo tj,te niklovane bubrege,jel ide neka specijalna farba,hocu i ja to da uradim.

www.ebay.de ( schwartz bmw grill ) to utipkaj i to je to , ja sam ove dobio za cca 80 €

Jel sme da se zna cena jer ja sebi jurim takvog ali najverovatnije 2.5D?

cijena čega auta ili felgi , ako je auta onda ću ti samo reći da ima 43 000 € dodatne opreme B) a što se tiče felgi Baracuda cca 600 € komad , Breyton cca 900 € komad (naravno sve bez guma )

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa posto si menjao grilove u crno garan i ti tipujes na crnu varijantu felni da su grilovi ostali hromirani isle bi ove hromirane ... :preved: sad mu vise pasu crne feluge sa hromiranim rubovima

Link to post
Share on other sites

pa posto si menjao grilove u crno garan i ti tipujes na crnu varijantu felni da su grilovi ostali hromirani isle bi ove hromirane ... :preved: sad mu vise pasu crne feluge sa hromiranim rubovima

Upravu si totalno, inače sam veliki ljubitelj shadow linea , a mrzim krom , imam 3 bmw-a i sva tri su shadow line ,

A što se tiče onih Baracuda felgi i one bi se uzimale u crnoj varijanti ( napisao sam gore u postu )

Link to post
Share on other sites

da da sad sam primetio .ja bi licno stavio nekih 5 ili 6 kraka felni nesto slicno ovom http://www.oxigin.de/images/raeder/Lexon/L...RechtsGross.jpg

malo otvorenije da se lepo vide kocione celjusti,jos ako su u nekoj boji celjusti onda je pun pogodak i dalo bi autu dosta agresivniji izgled

http://memimage.cardomain.net/member_image...784_29_full.jpg

http://www.alufelgen-profis.ch/de/Portals/...202%20black.jpg

sto tanji kraci to lepse izgleda

Link to post
Share on other sites

Ti si bas na slatkim mukama.

Ove prve sto je gadafi pokazao su extra i ja bih najradije isao na tu varijantu ali ako bas biras izmedju ona dva modela, drugi (baracuda) model mi je lepsi, a uz to i jeftiniji :preved:

Link to post
Share on other sites

da da sad sam primetio .ja bi licno stavio nekih 5 ili 6 kraka felni nesto slicno ovom http://www.oxigin.de/images/raeder/Lexon/L...RechtsGross.jpg

malo otvorenije da se lepo vide kocione celjusti,jos ako su u nekoj boji celjusti onda je pun pogodak i dalo bi autu dosta agresivniji izgled

http://memimage.cardomain.net/member_image...784_29_full.jpg

http://www.alufelgen-profis.ch/de/Portals/...202%20black.jpg

sto tanji kraci to lepse izgleda

Iskreno, sve ove felge što si pokazao nemaju Njemački TUV , a to znači da su nekvalitetne , ja ti to nebi nikako preporučio jer poznavajući ceste po srbiji ( inače dolje sam 2 felge razbio na e46) pametnije ti je da se odlučiš za neku kvalitetniju felgu .

A drugo , što se tiče felgi na bmw-u njemu najlijepše stoje felge sa rubom, konkretno za ove oxigen ( lijepe su felge ali minimalno bi trebao uzeti 19 zoll da bi dobio ono što ti hoćeš sa njima , a 19 zoll za ceste po srbiji znači da neće dugo )

Kod kupovine otvotrenih felgi ( na onima koji ma se dosta vide diskovi,čeljusti itd ) obavezno obratite pozornost na kvalitetu felge , jer što je ona otvorenija to je veća vjerovatnos da ćeš ju sjebati ) Otvorene felge su dosta slabije od zatvorenih felgi pogotovo kod ovakvih proizvođača koji nemaju ateste za kvalitetu felgi

Link to post
Share on other sites

Druze nista licno stvarno :) ali poludim na tu pricu o felnama, o niskim i neudobnim gumama o losim putevima isl. A svi bi da imaju velike felne i da i automobili izgledaju vrhunski ;)

-ja sam vozio /40 gumu dosta dugo nigde nisam takao felnu,a ne zelis da znas gde zivim i kakve su ulice

-ortaci vozili i /40 i /35 na Turskim i ko zna cijim felnama za koje znamo da pucaju kao staklo i nikom nista

-sada cu sa stavim napred /35 i ne razmisljam uopste sta ce da bude negde sutra ili prekosutra na putu, ili kad krenem iz dvorista, jednostavno kad jednom naviknes na spusten auto i na niske gume nemas problema vise nikad (bar je tako kod mene)

-takodje znam debile koji lome celicne felne i seku gume /80, jedostavno kad je neko operisan od voznje ne vredi mu nista, cak ni sertifikat :)

-koliko Vas na forumu je ikada pomislilo na to da li proizvodjac ima atest za kvalitetne felne ili ne ? Jednostavno ako su lepe i imas pare uzimaj,ako nemas skupi i kraj...

-putevi u Srbiji su bolji nego ikada koliko ja znam zadnjih godinu dve nema sta se nije uradilo ili se jos uvek radi..

Ako mene pitas ja ne bih odstupao od BMW fazona uopste, ovako nesto 20" 9.5J sa novim gumama 265/25 ili /30 Y brzinski index > 300 km/h moze da se uzme za ~3000e koji euro gore dole, sa TÜV sertifikatom naravno (kad si vec pomenuo ima i to) + 2 godine garancije itd......

jedan od modela:

rs-sport_nero_neu_1187621771_570x428.jpg

Link to post
Share on other sites

Druze nista licno stvarno :) ali poludim na tu pricu o felnama, o niskim i neudobnim gumama o losim putevima isl. A svi bi da imaju velike felne i da i automobili izgledaju vrhunski ;)

-ja sam vozio /40 gumu dosta dugo nigde nisam takao felnu,a ne zelis da znas gde zivim i kakve su ulice

-ortaci vozili i /40 i /35 na Turskim i ko zna cijim felnama za koje znamo da pucaju kao staklo i nikom nista

-sada cu sa stavim napred /35 i ne razmisljam uopste sta ce da bude negde sutra ili prekosutra na putu, ili kad krenem iz dvorista, jednostavno kad jednom naviknes na spusten auto i na niske gume nemas problema vise nikad (bar je tako kod mene)

-takodje znam debile koji lome celicne felne i seku gume /80, jedostavno kad je neko operisan od voznje ne vredi mu nista, cak ni sertifikat :)

-koliko Vas na forumu je ikada pomislilo na to da li proizvodjac ima atest za kvalitetne felne ili ne ? Jednostavno ako su lepe i imas pare uzimaj,ako nemas skupi i kraj...

-putevi u Srbiji su bolji nego ikada koliko ja znam zadnjih godinu dve nema sta se nije uradilo ili se jos uvek radi..

Ako mene pitas ja ne bih odstupao od BMW fazona uopste, ovako nesto 20" 9.5J sa novim gumama 265/25 ili /30 Y brzinski index > 300 km/h moze da se uzme za ~3000e koji euro gore dole, sa TÜV sertifikatom naravno (kad si vec pomenuo ima i to) + 2 godine garancije itd......

jedan od modela:

rs-sport_nero_neu_1187621771_570x428.jpg

Vidi ovako , što se tiče udobnosti je--- mi se za udobnost , a što se tiče felgi mislim da treba obratiti pozornost šta se kupuje , pa nekupuješ felge svako 6 mjeseci kupiš jedne i to je to ! A ta tvoja priča stoji ako ćeš paziti na felge ( rupe ...) onda ćeš ju i imati , 100 ljudi 100 čudi ,

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li bi uopste mogao da pokvaris udobnost takvom autu, skoro sam se vozio u S8 2007god, guma /30 20" aj sto se ne cuje nista spolja nego se i ne izvaljuje da su gume toliko niske prilikom voznje....

Nego nisi se izjasnio za model felni ;)

Link to post
Share on other sites

ne slazem se mislim da petokrakice i otvorene felne sa dubokim rubom najbolje stoje bmw .naime ima 5 kraka felni koje je bmw stavljao na svojim seriskim modelima pogledaj i sam u katalogu OR felni -- http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Link to post
Share on other sites

pa na crni auto kakav je njegov, ni ja ne bih nikad stavio te hrom felne, jer jednostavno ne idu, ne bi auto uopste zracio, ne bi dosao do izrazaja ;)

a sto se tice fabrickih felni, tu sam misljenja da dosta njih ne stoje dobro na bmw i ne svidjaju mi se uopste,no nisam ih ja pravio pa da mi se svidjaju, dok ima stvarno koje su napravljene za bmw-a i samo na njemu stoje i na nijednom drugom autu vise :)

Link to post
Share on other sites

pa na crni auto kakav je njegov, ni ja ne bih nikad stavio te hrom felne, jer jednostavno ne idu, ne bi auto uopste zracio, ne bi dosao do izrazaja ;)

a sto se tice fabrickih felni, tu sam misljenja da dosta njih ne stoje dobro na bmw i ne svidjaju mi se uopste,no nisam ih ja pravio pa da mi se svidjaju, dok ima stvarno koje su napravljene za bmw-a i samo na njemu stoje i na nijednom drugom autu vise :)

Kao 1. iz priloženoga se vidi da krom nevolim ni viditi a kamol da bi ga na auto stavio , to mi je j... ružno a i da stavim auto bi izgledao žešće selo tuningi ili pimp my ride by cigan

Kao 2. sigurno će na auto ići 2 djelne felge sa rubom definitivno tako da...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pa Peki mogu da ti kazem da mi je drug pre nedelju dana kupio nov E 60 530xd i auto je bruka kako to ide a i unutrasnjiost je extra.Sad sam video kako se ti osecas u tvojoj limuzini.Kad bude malo lepse vreme,slikacu ga pa da ga vidis.

Link to post
Share on other sites

u svakom slucaju breyton o sto se tice staylinga fale ti M5 ogledala,mislim da bi to bilo to, pozdrav

Meni osobno je svako pretvaranje auta u M5 je selo tuning , nije to ///M a i takv treba da ostane ! Vidim masu ljudi što stavljaju škrge sastrane , retrovizore itd to stvarno neliči na ništa . Felge su naručene stižu početkom 3. mjeseca onda još federi i distance i to je to na ovom auti ništa više ne diram !

Link to post
Share on other sites

Meni osobno je svako pretvaranje auta u M5 je selo tuning , nije to ///M a i takv treba da ostane ! Vidim masu ljudi što stavljaju škrge sastrane , retrovizore itd to stvarno neliči na ništa . Felge su naručene stižu početkom 3. mjeseca onda još federi i distance i to je to na ovom auti ništa više ne diram !

tako i treba brate

Link to post
Share on other sites

Meni osobno je svako pretvaranje auta u M5 je selo tuning , nije to ///M a i takv treba da ostane ! Vidim masu ljudi što stavljaju škrge sastrane , retrovizore itd to stvarno neliči na ništa . Felge su naručene stižu početkom 3. mjeseca onda još federi i distance i to je to na ovom auti ništa više ne diram !

Kao sto rekoh svidja mi se tvoj ukus,samo nam reci za koje si se felne odlucio

Link to post
Share on other sites

Meni osobno je svako pretvaranje auta u M5 je selo tuning , nije to ///M a i takv treba da ostane ! Vidim masu ljudi što stavljaju škrge sastrane , retrovizore itd to stvarno neliči na ništa . Felge su naručene stižu početkom 3. mjeseca onda još federi i distance i to je to na ovom auti ništa više ne diram !

u svakom slucaju auto odlican i kakav je :)

Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh svidja mi se tvoj ukus,samo nam reci za koje si se felne odlucio

Breyton Spirit ( ne crne nego obične ) 20 zoll ! Razmišljao sam dugo jel bi crne ili obične , pa su obične prevagnule zbog toga što mi auto nije crn ( ustvari ovisi o svjetlosti ) malo je crn malo je tamno plavi , to je ona jebena boja carbon schwartz

dimenzije :

Gume Conti Sport Contact 3

Prednje 9.5 x 20 sa gumom 245/30/20

Zadnje 10.5 x 20 sa gumom 295/25/20

Evo par primjera :

Crne

http://www.slichke.com/images/viu1196719847t.jpg

http://www.slichke.com/viewer.php?id=arx1196718665g.jpg

Obične

http://www.fame-web.com/shopping/images/br...h/spirit-al.jpg

http://www.felgencenter-oberberg.de/bilder..._1157635766.jpg

Link to post
Share on other sites