Recommended Posts

Danas tj veceras desio mi se cudan kvar u pitanju je BMW 523i E39, vozio sam sa upaljenim svetlima, kad sam stao ugasio motor i farove ostalo je da gori dugo svetlo na desnom faru, pokusao sam vise puta da palim i gasim ali sve dok nisam skinuo kabal sa sijalice nisam mogao da ugasim to dugo svetlo. Ovako nesto nisam video. Molim za pomoc

Link to post
Share on other sites

Da, crkao je BTS chip na LCM. Imao sam isti problem. LCM kosta oko 450 eura + 100 eura za programiranje. BTS chipove prodaje jedan covjek na ebay i to kosta 8 dolara, ali ja nisam radio to jer taj chip moze opet da crkne.

Sad, tebi desno dugo svijetlo ima stalan plus i minus. Sa lijeve sijalice uzpomoc plusa mozemo dobit minus, a za to treba reley i ovakva sema:

LCM.JPG

Bijela zica ti je minus.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Da, crkao je BTS chip na LCM. Imao sam isti problem. LCM kosta oko 450 eura + 100 eura za programiranje. BTS chipove prodaje jedan covjek na ebay i to kosta 8 dolara, ali ja nisam radio to jer taj chip moze opet da crkne.

Sad, tebi desno dugo svijetlo ima stalan plus i minus. Sa lijeve sijalice uzpomoc plusa mozemo dobit minus, a za to treba reley i ovakva sema:

LCM.JPG

Bijela zica ti je minus.

Meni se slična sitacija dogodila, pri gašenju atomobila ( E39, 1997) mi je ostalo da svetli prednje levo dugo svetlo. Drug mi je nešto prevezao, ali mislim da je uzeo i struju i masu sa desnog fara bez releja, ičega, itd. To je neko vreme radilo a onda je i desno dugo svetlo dobilo stalnu struju. Tako da imam problem i sa levim i sa desnim dugim svetlom koja su stalno pod strujom. Ima li tu neke pomoći ?

Link to post
Share on other sites

Sjebao ti je LCM zbog toga sto je uzeo i plus i minus.

Sad ti trebaju 2 releja, idu kod LCM-a, tu nadjes zice za duga, prespojis, masu dobijes od blinkera (ja mislim da ide plava zica) i to je sve.

Link to post
Share on other sites