Recommended Posts

radi se o e36 316i 93god,

poma gajte, haos, prije nekoliko dana padala je kisa ludacki, auto nisam vozio 4-5 dana, kad juce da upalim kad hoces, ni kapi struje. Prvo pitanje, sta je moglo da izvuce akumulator a sve je bilo izgaseno sigurno. Uzmem drugi akumulator, vergla ko lud ali ni da pomisli da upali.

Dignem ruke, ostavim. Danas sunce ugrijalo, reko osusio se ako je vlaga, probam kad upali, ali radi nemirno i trokira, tako 2-3 minuta i ugasi se. Probam opet, vergla ali nista.

Sta reci... obradujem se kad upali pa opet nervoza......pomagajte

Link to post
Share on other sites

kako da ga ocistim, da li je to problem, mogu li ja to kao laik da pokusam.

Danas opet upali, malo radi s trokiranjem ali progura, Reko to je to, prebolovo je, krenem (bio je parkiran lijevom strnom na ivicnjaku tako da je nakosen na desnu stranu) predjem 15ak metara i odjednom se ugasi. pogledam slucajno ispod kad mala lokvica vode ispod njega, ali nije iz hladnjaka sigurno. Odakle je iscurila sam bog zna.

Link to post
Share on other sites

Posle posla sam skino akumulator i otvorio poklopac, kad ECU pliva u vodi. Izvadio sam ga da se osusi, obriso vodu. Valjda ce biti u redu. Sutra ga vracam. Ne znam kako se ciste kanali, ni kuda uopste idu. Svaka ti cast, veliko hvala.

Link to post
Share on other sites

Eh, treba da otvoris ECU, ali odmah, i da ga sprejas sa sprejem za el. kontakte, inace on ce da ti ide u qrac, tj. pojavice se oksidacija:

P9230297s.jpg

....ali 100 puta gore od ovoga...

Link to post
Share on other sites

Sad sam otvorio, to je haos bio, zao mi je sto nisam sliko. Ne znam kako je uopste i uspijevao da upali. Ocistilo se sve super. Ja pisem kao da sam napravio, ko zna mozda je i crko, znacu sutra kad ga postavim.

Link to post
Share on other sites