Recommended Posts

Upravo tako - "visa sila". Kod nas (u CG) je najavljeno novo poskupljenje registracije sa cime bi godisnje izdvajanje za e39 bilo preko 400e. Tada sam rijesio da ga prodam jer je to zaista mnogo novca. Prvi dan oglasa se javio tip i ponudio e34 i Golfa III (dizel) plus nesto novca. Dopao mi se izgled e34 (cak sta vise, iznenadila me ljepota touring-a). Uzeo sam auto samo 2 godine starije sa istim motorom i vise opreme (vjerovali ili ne), znajuci da je registracija ista, ali prodaja Golfa je, za sada, nakratko odlozila prodaju BMW-a. I dalje mislim da je premnogo odvajati toliko novca za godisnju registraciju, dok se steknu bolji uslovi ili drzava odustane od takve pljacke.

Na ovom forumu je covjek kojeg registracija u USA kosta 70$ (i to zbog njegovog imena na tablicama), a u Italiji imam neke frendove koji placaju 60e za dvije godine!!! Ali to je vjerovatno zato sto su siromasni. Eto razloga, nego napisacu vam sta sam sve promijenio u e34 i sta mi je jos ostalo jer ocekujem vasu pomoc.

Pozdrav braco.

Link to post
Share on other sites

Dobro, i kakvi su tvoji utisci izmedju e34 i e39, da li je e39 mnogo bolji od e34 za voznju, po ovme il onome?

Jeste on napredniji i sve to, al eto tvoji neki utisci...

Link to post
Share on other sites

e39 ima tvrdje ogibljenje. Mozda je to razlog sto sam par puta "izgubio tlo pod nogama" nakon ulijetanja u krivinu sa ugibom. I don't like this part. S obzirom da sam visok 190cm, imao sam problem sa sjedenjem jer je sic isuvise kratak. Familijaran sam covjek pa moram uzeti u obzir i misljenje porodice kojoj se e39 nikako nije svidjao (patili su od nedostatka prostora i vazduha na zadnjoj klupi???, a moj sin je imao nagon na povracanje sem kada sjedi naprijed). Dakle, porodicu nikada nisam vozio brzo u tom autu tako da se taj razlog mora iskljuciti.

Elem, kad sam uzeo e34, mnogo toga se promijenilo. Sa zadovoljstvom sjede i voze se jer ima, ocigledno, mnogo vise svjetlosti nego u e39. Dalje, stariji brat je meksi za voznju i naravno tromiji jer je solidno tezi i jos u touring verziji. Prakticniji je i sa njim se uziva u voznji pri niskim obrtajima, bukvalno klizi. Putevi su mi postali ispeglaniji kroz Podgoricu. Ima dosta razloga za ostaviti, mada auto ima "isti" motor kao i e39 pa djelovi zaklase.

Rezime : e39 je sportskiji, komforniji (novija tehnicka rjesenja), ljepsi i za nijansu brzi. e34 je sigurniji, udobniji i pruza mi vece zadovoljstvo u voznji.

Link to post
Share on other sites

e ovo je bilo dobro da neko ko je dugo vozio oba uporedi i kaze svije misljenje :)

Link to post
Share on other sites

Dobri su Ti ovi saveti. Što kaže IxINBG. Mnogo znači, kada Ti kaže čovek koji je duže vozio oba auta. Ja iskreno razmišljam o kupovini E39, zbog porodice i to u karavan verziji. Kupe mi je postao mali.

Što se tiče E34, mnogo je lep. A valjda će država da se seti da nas više ne muze za registraciju.

Link to post
Share on other sites