Recommended Posts

Ne znam gde da postavim temu posto mi nije najjasnije u cemu je problem... E30 M10 86'...

Kada vozim drugom na nekih 50-60kmh na plin cuje se kao neko sviranje! Ne znam tacno odakle ali imam osecaj kao da mi neko iza svira ili sa strane. Takodje se isto desava i kada idem trecom na nekih 70-80kmh, cetvrtom oko 100kmh... Sta bi ovo moglo da bude? Prvo sam se tripovao da mi neko svira u sred voznje ;) Cuje se kao da sam upalio sirenu i vozim u isto vreme... Ne znam da li se isto ponasa i na beznin posto ga retko vozim na benzin... Neko objasnjenje gde da trazim kvar???

Link to post
Share on other sites

Danas sam mu promenio ulje i filter. Sipao sam Castrol 10w40 polusintetiku. E sad kad smo stavili novi filter za ulje posle prvog paljenja a i posle lampica za ulje se nije ugasila? Kad smo vratili stari filter ona se ugasila. Sta bi to sad moglo da bude? Filter sam uzeo nov druge marke pa cemo probati sutra opet. Sto se tice sviranja nije diferencijal u pitanju tu ima ulja, u menjacu malo fali ulja pa sam kupio ulje za menjac i njega cemo da sipamo sutra. To sviranje se cuje negde iz motora valjda kod ventilatora ili tako nesto. Majstor rece da je verovatno neki lager ili alternator u pitanju i da se to namesta kod elekticara :) I tako... Inace posto mu je promenjeno ulje sad bih rekao da je malo tisi i da bolje vuce :D

Link to post
Share on other sites