Kada je hladno auto se normalno ponasa, a leti....


Recommended Posts

Kao sto naslov kaze, a kao i sto bi trebalo normalno biti, ali zasto se onda ovaj dizel ponasa nenormalno kada su vremenski uslovi idealni. NPR celo leto temperature normalne toplo vreme od 25-35 stepeni, za dizela pesma...on vergla kada upali treba mu 1-2min da sastavi normalan rad....znaci kao da mu fali grejac ili dva. Svake zime pali idealno, skoro bez verglanja. Kada upali oblak dima, gumice na ventilima su mu otisle to znam, ali me buni sada ovo. Grejaci koliko sam pratio rade istom jacinom i vremenski isto greju. Merio sam po iskljucenju automata ne kada gasi lampicu.

Link to post
Share on other sites

imao sam tu cast sa pokojnim TDSom Bosch pumpa ti je u problemu (verovatno) i ja sam mislio da je to nenormalno ali je uobicajen problem bar kod tdsa ali ne verujem da je kod 2.4 nesto puno drugacije.

Link to post
Share on other sites

Ja sam terao dok nije skroz crkla pa stavio polovnu (ali su mi uvalili losu) no izdrzala je neko vreme... Meni je jedan bosista rekao da kad nece vruc da mu sipam hladnu vodu na pumpu pa da probam ako upali lako to je to sad ja nisam majstor pricam ti licno iskustvu, remont je ok smo pazi kod koga radis i mislim da ni za njega nije nesto puno jeftin ali ne znam tacno za tds je bila poprilicna cifra za remon sad sta da ti kazem.....

Link to post
Share on other sites

Ma pali on kad je ugrejan super, samo eto leto kad su vece temperature nece. Cini mi se najcrnji je kad je mlak. Znaci pali malo teze, sto nije strasno, strasnije mi je ono drmusanje dok ne sastavi rad pa ga drzim na 1500 rpm.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Brate sve sto kosta to je dranje,onda nek vozi tako i cao,remont pumpe moze da kosta do 500 eura a polovnu imas od 200 pa na vise,pa ti sad vidi gde se uklapas,ali ne moze da kosta 20 30 eura,ako hoces toliko onda YUGO i milina

Link to post
Share on other sites