nece da radi na benzinu, stuca.


Recommended Posts

nisam vozio auto na benzinu jedno mesec dana, bio je skoro na 0 rezervar. a na plinu sam ga vozio svaki dan. i juce je poceo kad ga palim, ujutro po hladnom, upali se, ali trza, stuca, a meni prebacuje sa benzina na plin na 2 hiljade obrtaja. i tu ga upalim nekako i vozim na plinu i sve ok. naspem benzina za 2000. i prebacim ga samo na benzin, i isto radi kao jutros, trza, stuca nece da ide nikako. a obicno je bilo pre kad ga prebacim na benzin, da auto lepse ide dosta, i bolje povlaci...

kako sad da znam da li riknula pumpa mozda, jer je bila nesto manje od mesec dana na rezervi... bila je suva.

ili da je nesto oko dizna problem? sta je problem kad su ovi simptomi?

Link to post
Share on other sites

Odes u neki servis gde ce na crevu za dovod benzina montirati uredjaj za merenje pritiska i kad izmere pritisak odmah ce znati jel pumpa ili dizna ili dve.

Link to post
Share on other sites
Odes u neki servis gde ce na crevu za dovod benzina montirati uredjaj za merenje pritiska i kad izmere pritisak odmah ce znati jel pumpa ili dizna ili dve.

a kako se to na osnovu pritiska na manometru moze utvrditi da li je neka dizna?

Link to post
Share on other sites

Pa ako nije pumpa onda je dizna, a s manometrom ce eliminisati pumpu kao uzrok stucanja i dobice logican odgovor da je dizna u pitanju, tako da se manometrom moze utvrditi jel dizna zeza.

A sto se tice servisa , nisi u obavezi da bacas pare za ovlasceni nego odi kod nekog ko radi pranje dizni i oni uglavnom imaju manometar za merenje pritiska benz. pumpe.

Link to post
Share on other sites

Da li si pregledao da ti nije puklo crevo za dotok benzina pa da tu gubi pritisak goriva u sistemu? Mozda regulator pritiska goriva ako je "zveknuo" pa puklo neko crevo? Jel se oseca miris benzina kada radi auto? Jel ti trosi benzin i kada vozis na plin?

Link to post
Share on other sites

sve ovo sto si pitao ne. ali trosi mi i benzin kad vozim na plin. to vidim tako sto uvek gledam da bude na cetvrtini rezervara kazaljka i ona mi nekako brzo padne skoro do nule, a ne vozim ga na benzin. znaci benzin znam da trosi kad upalim auto i dok mu ne dam gas na 2000 obrtaja, tad prebaci na plin. ali mislim da je nemoguce da za to potrosi toliko puno benina. znaci kontam da trosi i benzin dok je na plinu.

jutros mi je u toku voznje nestalo plina. i prebacim ga na benzin, i stuca stuca... ja namerno ga razvlacim malo, i na pravac prema novom naselju, stuca, stuca... i samo odjednom kao da je proguto knedlu, povuce! i radi opet ok na benzinu, samo od sebe proradio. tako da nisam ni otisao da proverim pumpu jel radi i dizne nisam cistio. opet radi kao pre.

Link to post
Share on other sites

Pa sta si ocekivo, da se sam sredi, epa nece. Trosi ti benzin zato sto su dizne strokave i ne zatvaraju dobro pa propusta po malo dok vozis na plin. Odi operi dizne i zameni filter benzina, to nije nikad pogresna investicija, pa javi kaj je bilo.

Link to post
Share on other sites

bas tako kako ti je receno u prethodnom posto,a i verovatno nije povezano da se pumpa iskljucuje kada auto radi na plinu

filter goriva ti je na patosu,ispod vozacevih nogu,na onoj kosini prema motoru

Link to post
Share on other sites

Zato sto u railu ostane benzin i stroka i duplo brze se zaprlja ako ne cirkulise benzin, usput se dizne greju pa oce da zakovu a benzin ih hladi svojim protokom, a postoji rizik i od uribavanja pumpe.

Mnogo pitas malo radis, odi do peraca dizni i javi sta je rezultat toga.

Link to post
Share on other sites
Zato sto u railu ostane benzin i stroka i duplo brze se zaprlja ako ne cirkulise benzin, usput se dizne greju pa oce da zakovu a benzin ih hladi svojim protokom, a postoji rizik i od uribavanja pumpe.

Mnogo pitas malo radis, odi do peraca dizni i javi sta je rezultat toga.

Potpis i pecat!

Link to post
Share on other sites

ja koliko znam bas na ovom forumu su mnogi savetovali da se pumpa obavezno izkljuci kada auto radi na plin,ne kazem da je tako i kod mene,ali ako kazete da je to glupost onda ne obracajte paznju na moj post

Link to post
Share on other sites

evo da se javim u ovoj temi. upravo skinute dizne sa auta. sta da kazem... ono je strasno. ja i drug sto radi u servisu za karburatore smo skinuli. prva i zadnja dizna je bila mokra, a ove dve u sredini su bile suve skroz. u njima soc. znaci kafa. ocistio sam dobro ono crno na cega se dizne kace, i ispro, dizne odnete na ciscenje, sutra bi trebalo da montiramo, pa da vidimo jel radi.

Link to post
Share on other sites

OVAKO!!!

dizne donete sa ultrazvucnog ciscenja, dizne su kao nove, ciste ispravne, u servicu testirane, sve su u perfektnom stanju. nazad vratio na kola, i ISTO! NE PROMENJENA SITUACIJA!!!!

pumpa radi, puni, ima pritisak, dizne ciste rade. ali! da li je moguce da nesto kompjuter zajebava pa ne daje signal diznama, ili sta vec... kako to mogu da utvrdim?

sta bi moglo biti jos?

e da, pogledao sam tamo gde je kompjuter spakovan. jedna zica je bila oguljena malo, kako pojma nemam, kao da ju je mis proglodjo. to sam izlovao i opet nista. i kod kompa ima jedan dzek. raskopcan je, i izolirkom izlepljen da se ne spaja. zasta je taj dzek? nisam ga spajao, neznam od cega je, samo vidim da je raskopcan i da je izolovan... kako da proverim jel komp zeza, ili sta drugo moze biti?

znaci dizne ociscene, testirane, i ispravne su sve!

pumpa radi, puni.

sta dalje?

Link to post
Share on other sites