Recommended Posts

AJMO SAD POŠTO SMO ZNALCI ,FRAJERI DRAJVERI I ISKUSNI DA RASPRAVIMO NEKE STVARI.

STEPEN AMORTIZACIJE VOZILA

Čitam po forumu savete za ovo savete za ono,i sam sam pisao dosta uzaludnih rečenica u nadi da će neko moj tekst razumeti u pravom smislu.Pre nego što počnem da žvrljam po "tabli" da raščlanimo par činjenica

1.Lubrikanti tj. ulja maziva i ostale tečnosti i njihovi dodaci(aditivi)

2.Svećice kablovi pl.dugmad tj potrošni auto.el. delovi

3.Gume lageri kaiševi ležaji karike dihtunzi ventili itd. itd itd (delovi vezani za rad motora)

Se prilikom nabavke razvrstavaju na osnovu tri karaktera NAMENA MARKA TIP OZNAKA MODIFIKACIJA I VREME STAROSTIvozila.

To su neki osnovni normativi ,nek mi oproste profesionalci oni ovo mnogo bolje znaju od mene.

Dakle šta je to stepen amortizacije nekog vozila.Ekonomisti ili oni koji su bar učili ekonomiju znaju da je pojam Amortizacije vezan za osnovna sredstva(zgrade objekti vozila alat itd itd itd).Jedino su ljudska bića kategorija koja se na kraju radnog veka kad više nije isplativa ne uništava i odbacuje sve ostalo prolazi kroz neki vid reciklaže čim prestane da bude korisno.

STEPEN AMORTIZACIJE je broj koji je proporcionalan razlici između utrošenog novca(novac koji je u toku radnog veka potrebam za održavanje popravku i rad)(sve tri malopre pomenute novčane jedinice rastu recipročno odnosno "skoro" ujednačeno) i prosečnog radnog veka.KOD MOTORA JE PROSEČAN RADNI VEK VEZAN ZA KILOMETRAŽU U IDEALNIM USLOVIMA RADA međutim to NIJE RADNI VEK VOZILA.RADNI VEK VOZILA JE VEZAN ZA USLOVE NAMENU I NAČIN UPOTREBE VOZILA.Mnogi od nas koji se bave privatničkim poslom kupuju vozila suprotna fabričkoj nameni .Tako je sve češća slika gde dostavljači kupuju "TOURING" umesto PIK UP vozila.Ponosni vlasnici karavana koriste ista vozila i u privatne i u poslovne svrhe.Tada je nažalost stepen amortizacije duplo veći a životni vek vozila duplo kraći tako da znalci koji kažu da je 200000km na satu svuda isto žive u zabludi.

Za one koji nisu znali na zapadu je prosečan radni vek vozila u kome se ono isplati 7 do 10 godina u nekim zemljama je čak daleko manji 4 do 6.

SAD SLEDI DEO NAJ ZANIMLJIVIJI ZA LJUBITELJE STARIJIH E46 E39 E36 E34 E30 E21 BLA BLA BLA BLA......LJUDI NAŠA KOLA NE POSTOJE NIGDE U EVIDENCIJI PROIZVOĐAČA . DA LI STE NA NEKOJ BOCI ULJA PROČITALI ULJE ZA PREKO 200000KM . NE NARAVNO DA NISTE PROIZVOĐAČI LUBRIKANATA PROIZVODE ULJA ZA MOTORE NA KOJIMA PIŠE PREKO 100000KM DA LI SE NEKO ZAPITAO ZAŠTO.PA TO JE TA JE.... AMORTIZACIJA

IMAJTE TEKST GORE NAPISAN NA UMU KAD NEKOM DAJETE SAVETE ZA VOZILA STARA 20 GODINA LAKO JE ODRŽAVATI AUTO 2008 PROBAJTE TO SA 1978.TOLIKO OD MENE POZDRAV BMW-OVCI

Link to post
Share on other sites
ahaa...verovatno ja nesto nisam dobro razumela...ali..

jel mi ovde treba da postavljamo pitanja ili je ovo konstatacija? :)

Konstatacjaili činjenica u svakom slučaju čitam savete (čini mi se da tu ima dosta prepotentnih stavova)ne kažem da neko to radi namerno ,konačno svi smo ovde da bi jedni drugima pomogli.Međutim iz teme u temu iz posta u post srećem se sa činjenicom da neko ovu bitnu stavku previđa.

Ne želim da budem "baba vanga",ali dešava se činimi se i suviše često da naletim na post nekog čiji rezoni stvarno imaju smisla ,pokušam da mu skrenem pažnju na ovo gore navedeno a on se naljuti.

Loše je davati savete u jednoj rečenici a da nisi ni upoznat sa konkretnim vozilom.Recimo pozitivan primer pristupa problemu je "BMW Klinik"pročitao sam skoro sve njihove topice i tu stvarno nema šta da se doda.

Savete tipa "Lako će mo sa 1000 evrića" može svako da daje . ;) :lol: :lol: :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

IMAJTE TEKST GORE NAPISAN NA UMU KAD NEKOM DAJETE SAVETE ZA VOZILA STARA 20 GODINA LAKO JE ODRŽAVATI AUTO 2008 PROBAJTE TO SA 1978.TOLIKO OD MENE POZDRAV BMW-ovci

IMAJTE TEKST GORE NAPISAN NA UMU KAD NEKOM DAJETE SAVETE ZA VOZILA STARA 20 GODINA LAKO JE ODRŽAVATI AUTO 2008 PROBAJTE TO SA 1978.TOLIKO OD MENE POZDRAV BMW-ovci

IMAJTE TEKST GORE NAPISAN NA UMU KAD NEKOM DAJETE SAVETE ZA VOZILA STARA 20 GODINA LAKO JE ODRŽAVATI AUTO 2008 PROBAJTE TO SA 1978.TOLIKO OD MENE POZDRAV BMW-ovci

IMAJTE TEKST GORE NAPISAN NA UMU KAD NEKOM DAJETE SAVETE ZA VOZILA STARA 20 GODINA LAKO JE ODRŽAVATI AUTO 2008 PROBAJTE TO SA 1978.TOLIKO OD MENE POZDRAV BMW-ovci

Link to post
Share on other sites

ja i dalje ne kapiram o cemu se radi.

amortizcija ima smisla kada se radi o komercijalnim vozilima koja zaradjuju, pa od te zarade odvajas deo, da kada crkne, kupis drugi. medjutim kod nas je i to nategnuto.

svi bi mi najradije vozili novu m3ojku(vecina do prve bandere) ali nema djole, nema...

Link to post
Share on other sites

Amortizacija je sve oko nas.Primera radi vozis auto 25 godina star ako ti kazem odi u Radulović da ti urade full reparaciju sa sve novim delovima cirka 4000-do 5000 evra.Naravno reparaciju plaćas ti. Da li bi me poslusao.Shvatas li sad poentu????????????????

Link to post
Share on other sites