Recommended Posts

Pozdrav,imam jedan problem pa ako neko moze da pomogne.U pitanju je kockica 85' 320i,sa motorom koji ima razvodnik na bloku sa strane,ima neku diznu za start,imam ugradjen plin,sistem je da na 2000 obrtaja prebaci sam.Zadnjih par meseci kad upalim motor lepo digne obrtaje i posle 5-6 sekundi pocnu da padaju do momenta da se ugasi.Kad dodam gas trokira ali primi gas i prebaci na plin i tako vozim.Inace na benzin slabo ide i trokira pretpostavljam da je protokomer,ali mi je lepo palio i drzao ler gas,sto sada nije slucaj.Pomozite mi u svakom slucaju u kom pravcu da krenem sa popravkom,sta da pocnem da resavam?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Cekaj, na benzin ne radi a na plin radi OK?

U tom slučaju ti je najvjerojatnije oša jedan od potencijometara na klapni zraka...Isti slučaj ki kod mene, a kad ide na plin onda mu ne triba to za normalno radit, nema znači problema...Ja sam mora minjat klapnu, ali moraš vidit ako nije ista nego od nekog jačeg motora moraš li uz njega i kompjuter minjat...Na mom je trenutno od 528i e28 metnut na 323i e30 motor i mora sam stavljat kompjuter od 528i...Raspitaj se još kod mehničara šta se može sve npravit, Sritno... :preved:

Link to post
Share on other sites

Vili,na plin radi normalno,ali na benzin trokira,mada upali lepo i posle 5-6 sekundi pocinje da se gasi i trokira,ne prima lepo gas.Kad premosti manje obrtaje onda prima gas normalno ,ali do 2000-3000 obrtaja trokira.

Link to post
Share on other sites
ma men,jel su ti potenciometri u protokomeru?

60968126.jpg

Evo slike, znači to je ovaj plastični poklopac (Pod brojem 1.) šta sam ga označija crvenom bojom...Ispod njega se nalaze potencijometri...Kako taj mehanizam točno radi neznam, ali pretpostavljam ako ti prigori jedan potencijometar onda na tom mistu di se on nalazi kad dođe ona ''kazaljka'' neće registrirat zrak i onda nastaju problemi kao šta su trokiranje, gašenje, itd...Tako je bilo kod mene...Još jedna napomena, nemoj slučajno išta štelat na tom mehanizmu jer je to teže naštelat nego najkompliciraniji karburator...Uostalom već je od tvornice savršeno naštelano tako da u biti i nemaš šta dirat tu...U slučaju da je prigorija potencijometar bojim se da ćeš morat minjat cilu klapnu... :preved:

Link to post
Share on other sites
Vili,na plin radi normalno,ali na benzin trokira,mada upali lepo i posle 5-6 sekundi pocinje da se gasi i trokira,ne prima lepo gas.Kad premosti manje obrtaje onda prima gas normalno ,ali do 2000-3000 obrtaja trokira.

Sta znam, ja bih kontrolisao filter benzina i diznu....za pocetak.

Link to post
Share on other sites