Sedista iz E36 cabrio u E30


Recommended Posts

Igrom slucaja sam dosao do nekih sedista iz E36 kabria koja hitno treba da se tapaciraju - uopste nisu za gledanje. rasivena , pocepana, neodrzavana. U pitanju je krem koža a ja bih hteo da ih preradim u štof, posto me koza u kolima ne interesuje - a i jeftinija je varijanta.

da li je tako nesto moguce odraditi i gde? Napominjem da su u pitanju kadice i imaju grejanje koje nije bitno u mojoj prici - to bih izvadio ili kako vec.

Nadam se da nema mnogo prepravki sto se tice montiranja u kockicu. Sedista su izvadjena sa sve sinama.

evo i malo slika trenutnog stanja - blagi uzas!

snc008013565397.jpg

Uploaded with ImageShack.us

snc008023580744.jpg

Uploaded with ImageShack.us

snc008033598395.jpg

Uploaded with ImageShack.us

snc008043615670.jpg

Uploaded with ImageShack.us

a evo i sta je "leglo" u kabrija

snc008003636991.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
ja ti mogu odraditi sjedista u stof ili sta vec zelis...

064-26-36-244

a jel radis i tapaciranje ili samo presvlacenje? Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

ja sam prebacio sedista iz 36 u kocku, nije neki poso

treba ti brusilica i aparat za varenje za 15min je gotovo

ima da sednu kao dupe na nosu

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mogu li zadnja sedista iz e36 kupea da se ubace u kocku kupea siroko stop? I ako trebaju neke prepravke koliko je to komplikovano?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

e pa jeste isti q... ali veoma tesko ces uspeti. trazio sam po stranim forumima, dosta ljudi se o tome raspitivalo i niko nije dao potvrdan odgovor da je uspeo da montira sve kako treba. koliko sam shvatio ne podudaraju se rupe na zadnjem delu.

Link to post
Share on other sites

Evo nadjoh... "i have E36 seats in my E30 coupe and it is a pretty tight fit but it's manageable, i didn't have cut or weld the mounts, rails, etc.. i just made four brackets using aluminum so i would not have to drill new holes in my floor and used the spots where the stock seats bolted in, the only thing that i had to cut and reweld was the bottom bar that holds the seatbelt, i had to shorten it about four inches so the E36 seat rails would clear. I'm not sure if it would work in a vert but it's definantly worth a try cause the seats look awesome! Oh and i used non-sport seats out of a E36 vert, i don't know if that makes a difference or not."

Jos da ima slika nekih...

Link to post
Share on other sites

greska majstore. ovde covek prica o montiranju PREDNJIH sedista. evo da ti prevedem:

prevod.

ja imam sedista modela e36 u mom kupeu e30, izgleda bas knap ( usko ) kad se monita ali je izvodljivo. nisam morao da secem ili da varim nosace, šine i dr. vec sam samo napravio adaptere koristeci aluminijum, tako da nisam morao da bušim nove rupe u mom patosu. iskoristio sam vec postojece fabricke rupe. jedina stvar koju sam morao da secem i da varim je donja sipka koja drzi pojas. morao sam da je skratim oko 4 inča da bi šina iz e36 legla kako treba.

a slike o tome imas bas u ovom topic-u. postavio ih Scaner ali evo da prepakujem kljucne slike o stvarima koje pominje ovaj stranac:

<script src='http://img713.imageshack.us/shareable/?i=img816525545052562084.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>img816525545052562084.jpg</noscript>

<script src='http://img836.imageshack.us/shareable/?i=img816725683322574501.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>img816725683322574501.jpg</noscript>

<script src='http://img408.imageshack.us/shareable/?i=img816825835722590948.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>img816825835722590948.jpg</noscript>

Link to post
Share on other sites

U pravu si ugi,sad sam skontao :) bio sam mrtav umoran,sate sam proveo pred monitorom,a najgore sto dobro razumem engleski :))) Uzeo sam sedista,nabavio metal za nosace,samo sad gledam...nije mi najjasnija ova prva slika,ovi drzaci za pojas...mada nisam ni pogledao kako sad stoje stvari,nije mi auto tu.

Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako se skida zadnji plasticni poklopac na sedistima od E36??? Hteo bih rucicu jednu za preklapanje da promenim....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zna li neko kako se skida zadnji plasticni poklopac na sedistima od E36??? Hteo bih rucicu jednu za preklapanje da promenim....

Druze nemoj da se patis idi na www.autotapetar.rs ili zovi Vuka 065/435-8807 i resi sve muke po normalnim cenama i sa garancijom

Link to post
Share on other sites