Recommended Posts

Ljudi od kad je krenula ova hladnoca meni se auto ne greje nikako, nikako da dostigne radnu temperaturu i da pocne da greje zaledim se kad god udjem u auto vise mi je muka od toga, stavio sam napred neki karton ispod maske da ne ulazi vazdug direktno ali opet isti k... malo pre sam se vratio iz grada i posle 10 km auto mi je na jednoj trecini zagrejan nije ni blizu pola a ne rade mi prva i druga brzina ventilatora u kabini pa kad ukljucim zbog maglenja zaledi mi se zivot u bmw-u... :huh: Sta da radim, da menjam da kupujem nisam pametan, inace ima antifriza u njemu ne znam koji je ali je jako plav... Imao sam sa tim problema i kad je bilo toplije, jako se sporo grejao ali sad bas nikako, kako god ga vozio, a i od kad je pocela ova ladnoca poceo je i on da trosi kao da je gorivo dzabe, bankrotiracu zbog bmw-a... :unsure:

Link to post
Share on other sites

Pisao sam i ja sinoc slicnu temu,hvala svima koji su mi pomogli,nezaboravljam :preved:

Naime,i meni se isto desavalo,kazaljka se nije micala iz plave zone i ja resim i promenim termostat,pa sam imao problema sa vazduhom nece da okrene vodu u krug,duva hladno unutra(a duva i napolje:))))....i "pojavise se"..ovde prisutni Djordje,Mile iz Mitrovice i Igor iz BGa,braco HVALA VAM....i postevim auto nocas na uzbrdicu,malo gasa i izadje vazduh,dolijem antifriza i sada cu da ga kresnem da potvrdim da li smo to odradili...

P.S..uradi isto,promeni termostat i videces,izbaci vazduh...meni je podigao nekoliko puta temperaturu dok sam stajao i to radio pa sam ga gasio kad bi pretio da dodje do crvenog (sreca pa veliki minus napolju)..i tako nekoliko puta i grejanje radi,voda cirkulise,kazaljka stoji na polovini...pozzzzz

Link to post
Share on other sites

Gde stoji taj termostat na m10 motoru, znam od prilike kako izglda mislim da cu moci sam da ga zamenim... hvala leone ali dok mi stigne iz nisa ja cu ga vez zameniti, danas cu ici da ga uzmem, i koliko antifriza da kupim koliko staje u taj motor?

Link to post
Share on other sites

Auu 25e pa od cega je, ako je toliko onda cu da se mrznem jos par dana a ti leone kad uhvatis vremena salji to za BG, hvala vam na ovako detaljnom objasnjenju... Antifriz koji je u njemu je ja mislim dobar (kako da ga proverim)... Tako da cu da ispustim pa da vratim i da dolijem koliko treba kad zamenim termostat...

Link to post
Share on other sites

ZAMJENI TERMOSTAT I AKO TI NIJE STAR ANTIFRIZ SAMO DOSPI ISTOG KOLIKO JE POTREBNO,OZRACI DA IZADJE VAZDUHA AKO IMA I TO JE TO.SVE TO MOZES SAM A MOZES I NEGDJE U SERVIS GDJE BUDES KUPOVAO ANTIFRIZ TO CE TI URADITI ZA DZABE ILI PAR STOTINA DIN

Link to post
Share on other sites

ZAMJENI TERMOSTAT I AKO TI NIJE STAR ANTIFRIZ SAMO DOSPI ISTOG KOLIKO JE POTREBNO,OZRACI DA IZADJE VAZDUHA AKO IMA I TO JE TO.SVE TO MOZES SAM A MOZES I NEGDJE U SERVIS GDJE BUDES KUPOVAO ANTIFRIZ TO CE TI URADITI ZA DZABE ILI PAR STOTINA DIN

Link to post
Share on other sites

Inace termostat na m10 je od aluminijuma, i ventil se nalazi unutra. Nemoze bezbedno da se rasklopi i da se samo ubaci nov ventil. Tako da kupujes i kuciste i ventil i zato je €25 ili vise. To ili napravi kuciste koji moze da se rasklapa i samo menjaj ventile :P. U bilo kom slucaj lakse je menjati termostat na m10 nego na m4X. Barem za toliko budi zahvalan :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites