Zatamnjivanje farova


Recommended Posts

Pozdrav svima kolko god vas ima...

Potrebne su mi neke informacije...

Da li ima neko iskustva sa zatamnjivanjem farova (konkretno na seriju 5, e34)? Ugradio sam mu xenon svetla i sad bih da zatamnim malo farove, nekid 10-15%, kako god se vec to krece, ali ne znam da li ce mi to uopste uticati na vidljivost i ako utice, a sigurno hoce malo, u kojoj meri se to krece...? I da, koji je nacin najbolji za to? Sprej, folije, neke druge zajebavancije?

Hvala unapred.

P.S. Ako neko ima maglenke za gorepomenuti model, nek se javi da popricamo sta i kako... :)))) Peace

Link to post
Share on other sites

Kratko svetlo ofarbas sve oko sociva ono niklovano, a u duga stavis takozvani krst crne boje koji reflektuje sebe na socivo fara pa se cini da je far crn, ali on i dalje ima potpuno isto funkciju. Ili nabavis fabricke farove koji su zatamljeni na ovaj nacin

Link to post
Share on other sites

Pa ako se farba smanji svetlost.

Sada je jednostavnije folijom

Reklo bi se da je obrnuto :)

Na kratkim se farba samo rozetna, koja nicemu ne sluzi, na dugim se stavljaju krstovi koji takodje ne smetaju snopu svetlosti

A za folije za farove sto ih ima kod nas vec znamo da smanjuju jacinu svetala ;)

Link to post
Share on other sites

ja imam foliju na petici i kao da nemam farove,da nemam maglenke nista nebi sijalo na putu ...

jeste sa folijom mnogo lakse uraditi ali deluje nekako vestacki,otvoriti farove i odraditi onako je daleko bolja opcija :) a ako neces da se petrljas onda i folija resava

imas na kupujem prodajem foliju,600din m

Link to post
Share on other sites

Reklo bi se da je obrnuto :)

Na kratkim se farba samo rozetna, koja nicemu ne sluzi, na dugim se stavljaju krstovi koji takodje ne smetaju snopu svetlosti

A za folije za farove sto ih ima kod nas vec znamo da smanjuju jacinu svetala ;)

Pa nije, ja samo pod farbanje mislio na nanošenje spreja za zatamnjivanje spolja

Link to post
Share on other sites