Recommended Posts

Baki decko je pitao oko spustanja auta,nema nigde amortizera u textu.Zvao sam ga 35eura kosta da se spusti, skine,sabije,vrati.Najbolje bi bilo sport amortizeri da nadjes,ali za te pare nema sanse.

Link to post
Share on other sites

Ma daj okani se corava posla. Kakvo crno secenje i sabijanje.

Ok, nemas pare za nove sportske opruge. Ali sacekaj malo izletece vec neke polovne. A mislim da sam jos davno video da je neko prodavao crvene opruge za oko 50 e

Sacekaj malo naletece ponovo.

Zaobidji te varijante brusilica tuning. Posle zagrevanja i slicnih sranja opruge gube svoje prvobitno svojstvo.

Link to post
Share on other sites

Sabijanje dolazi u obzir ako neces da preterujes sa spustanjem i standarnim amortima ne smeta da se spuste do 3cm, idi lepo kod Gorana i on ce ti objasniti sta i kako, gledao sam coveka kako radi, burazer je bio kod njega napred spustio 3cm pozadi 1,5cm i evo skoro 10000km i sve je kako treba, naravno da bi bilo najbolje da kupis sportske opruge ali i ovo je ok resenje ako ne preterujes.

Link to post
Share on other sites

ja spustio odavno za 3cm ...bez problema ...a ako hoces neko ludacko spustanje ...goran radi i opruge i moze da odradi skracene amortizere....

Link to post
Share on other sites

...ako nemas 50-80eu za 4 opruge od kocke batali BMW i kupi nesto za kupus tuning !!!

to sabijanje, sprengovanje, opruga dobro je samo za yuga posto nema druga jeftina varijanta ali za BMW ?!?

...aman ljudi !!! :)

Link to post
Share on other sites
...ako nemas 50-80eu za 4 opruge od kocke batali BMW i kupi nesto za kupus tuning !!!

to sabijanje, sprengovanje, opruga dobro je samo za yuga posto nema druga jeftina varijanta ali za BMW ?!?

...aman ljudi !!! :preved:

To sam i ja hteo da kazem ali sam pokusao da budem blazi.

Ja razumem da ljudi nemaju para. Ali onda ipak razmisli dali je neki jugo ili opel bolje resenje i cao. I ja sam veliki ljubitelj porsea ali ipak nemam za njega.

Link to post
Share on other sites

kad bi se grejala cela opruga , sigurno je da ce se izgubiti osobine....

ali ovo sto je vecina nas raedila nema veze sa tim , greje se nekih 2 cm opruge..... uostalom receno je dovoljno , nek decko odluci

Link to post
Share on other sites

...a kako mislis da ugrejes SAMO 2cm od parceta metala koji je odlican provodnik toplote ???

...opruge gube svojstvo vremenom i normalnom upotrebom a da ne pricamo o grejanju !

Link to post
Share on other sites
Nista neka kupi kao i ja 4 koni-eve opruge, 4 koni-eva amortizera nova das 400e i ne grejes nista sve je do jaja!

Niko to nije rekao. To je investicija od 50-100e plafon. Zato nemoj da pricas nebuloze.

I sve da se greje samo tih 2cm opruge sto je budalastina i NEMOGUCE. opet si dobio 2cm gde je promenjen sastav celika. I to je potencijalni problem.

I moja devojka znam o cemu pricam. I sada sam je uvredio. S obzirom da zna mnogo vise od vecine ovde.

I ne zelim da ulazim u konflikt nisakim!!! Ali ne mogu da gledam kako ljudi lupaju glupost. Jos malo pa cu procitati kako je dobro sipati vodu u motor zato sto tako auto brze ide ili mozda manje trosi.

Link to post
Share on other sites
Niko to nije rekao. To je investicija od 50-100e plafon. Zato nemoj da pricas nebuloze.

I sve da se greje samo tih 2cm opruge sto je budalastina i NEMOGUCE. opet si dobio 2cm gde je promenjen sastav celika. I to je potencijalni problem.

I moja devojka znam o cemu pricam. I sada sam je uvredio. S obzirom da zna mnogo vise od vecine ovde.

I ne zelim da ulazim u konflikt nisakim!!! Ali ne mogu da gledam kako ljudi lupaju glupost. Jos malo pa cu procitati kako je dobro sipati vodu u motor zato sto tako auto brze ide ili mozda manje trosi.

Ti ces da mi pricas sta su nebuloze.Idi pogledaj kolko kosta Koni amortizer pa pricaj o investiciji od 50 i 100eura.

Link to post
Share on other sites

nove eibach-pro samo opruge 250 evra amortizeri sportscki eibach sa svim dodacima oko 500 evra ...

da ima za 50 -100 evra polovne opruge koje su presle par 100-tina hiljada km. sto je macka u dzaku ...ako iole brines o svojoj sigurnosti a i sigurnosti drugih pripazi kako radis i sta radis..

Link to post
Share on other sites

misko .... uradjeno dosta puta ovo sto sam napisao i nema ama bas nikakvih posledica ..... ni najmanjih ...

konkretno se prica o spustanju za jedan list opruge ,koji secemo , onda dobijamo zadnji list koji nije u ravni sa soljom tj " ravan " je , zatim se greje citavih 2cm opruge da bi se dobio ugao koji odgovara soljici ....eto kako ....

marko , prekini da govoris drugima kako bricaju budalastine i rade nemoguce stvari ( upravo sam opisao a uradjeno nekoliko desetina puta sto znaci da je MOGUCE ) ne znam cime se bavis u zivotu i ne interesuje me , ali veruj da ovde ima mnogo ljudi koji su dobar deo zivota proveli pod i nad autom .... a posto smo srbi , skloni smo budzenju

i nisi samo devojku uvredio vec i neke druge ljude

Link to post
Share on other sites

ja sam isto sekao i zagrevao poslednji navojak kako kick kaze,nije bio bmw ,bila je zastava,ali opruga je opruga,vozio sam sa takvim oprugama 9 godina,prodao sam auto i jos se vozi...nista mu ne fali....

Link to post
Share on other sites
Ti ces da mi pricas sta su nebuloze.Idi pogledaj kolko kosta Koni amortizer pa pricaj o investiciji od 50 i 100eura.

Dali ti citas sta sam napisao??? NE NOVE VEC POLOVNE crvene opruge mogu da se nadju za 50-100E i one sasvim lepo spuste auto. I Amortizeri da ostanu koji jesu.

misko .... uradjeno dosta puta ovo sto sam napisao i nema ama bas nikakvih posledica ..... ni najmanjih ...

konkretno se prica o spustanju za jedan list opruge ,koji secemo , onda dobijamo zadnji list koji nije u ravni sa soljom tj " ravan " je , zatim se greje citavih 2cm opruge da bi se dobio ugao koji odgovara soljici ....eto kako ....

marko , prekini da govoris drugima kako bricaju budalastine i rade nemoguce stvari ( upravo sam opisao a uradjeno nekoliko desetina puta sto znaci da je MOGUCE ) ne znam cime se bavis u zivotu i ne interesuje me , ali veruj da ovde ima mnogo ljudi koji su dobar deo zivota proveli pod i nad autom .... a posto smo srbi , skloni smo budzenju

i nisi samo devojku uvredio vec i neke druge ljude

Ko je rekao da je NEMOGUCE, NE! Samo da je glupo. Sve moze moze i drvena pec ali samo jednom i naravno da je glupo.

Ali OK!! Jeste da mi je trebalo sto god ali sam skapirao. Ja sam u stvari glup. Ipak su ovde sve majstori i strucnaci.

Link to post
Share on other sites
I sve da se greje samo tih 2cm opruge sto je budalastina i NEMOGUCE.
Link to post
Share on other sites
misko .... uradjeno dosta puta ovo sto sam napisao i nema ama bas nikakvih posledica ..... ni najmanjih ...

konkretno se prica o spustanju za jedan list opruge ,koji secemo , onda dobijamo zadnji list koji nije u ravni sa soljom tj " ravan " je , zatim se greje citavih 2cm opruge da bi se dobio ugao koji odgovara soljici ....eto kako ....

marko , prekini da govoris drugima kako bricaju budalastine i rade nemoguce stvari ( upravo sam opisao a uradjeno nekoliko desetina puta sto znaci da je MOGUCE ) ne znam cime se bavis u zivotu i ne interesuje me , ali veruj da ovde ima mnogo ljudi koji su dobar deo zivota proveli pod i nad autom .... a posto smo srbi , skloni smo budzenju

i nisi samo devojku uvredio vec i neke druge ljude

...slazem se ja da je moguce uraditi i verujem da je radjeno dosta puta, ali to je kupus tuning !!!!

to sto time automobil izgleda nize i sto nekome nema nikakvih posledica meni ne znaci mnogo, posto meni ima mnogo posledica i za moju voznju to ne funkcionise !!!!

...skracivanjem opruge gubi svoju funkciju na kolima, auto jeste nizi ali je opruga meksa i lakse se sabije amortizer do kraja (stosuje), tako da ako tebi nizi i meksi auto ne smeta nemoj druge ubedjivati da je to dobro jer NIJE !!!

...poenta kracih opruga nije samo visina nego i tvrdoca, da ne detaljisemo dalje ako kojim slucajem neko skrati progresivnu oprugu ili deo iste malo prekali grejanjem !!!!

...da ponovim i ja sam to isto radio ali na yugu za koga nema drugog izbora, ali za jednu kocku za koju mogu za 150eu da se nadju nove opruge ili za 60-tak polovne to je totalna glupost !!!!

Link to post
Share on other sites