Chip tuning


Recommended Posts

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kimi plate tog dizela 2.0 lupam 13-14.000eura i rade mu chip,zasto?Da bi isao za nijansu brze,pa kupi m3e36 321p.s pa udri po gasu...

Upravo tako!!

Nikad nisam bio ljubitelj chip tuninga,po nekom mom razmisljanju chipovanje se isplati likovima koji se trkaju-kojima je potrebno da izvuku max iz motora.Motor je fabricki podesen da ima odredjene specifikacije,pri cemu ga karakterise i proporcionalan vek trajanja.Ako se fabricki parametri prekalibrisu ,a u cilju poboljsanja maksimalnog obrtnog momenta i snage motora pri odredjenim o/min,onda je jasno da se to radi na gubitak pouzdanosti i veka trajanja motora.

Razlike u samoj konfiguraciji motora,diktiraju sta ce se remapirati u ecu.Pa od povisenja pritiska u turbo i mehanickim kompresorima,povecanje kolicine goriva i vazduha u komori za sagorevanje,pa do valve menagement sistema.

Da se izuzme ekonomski trosak cipovanja,opet mislim da je opravdano samo u slucaju da neko sprema auto za neki drift ,drag race ili slicno.

Podrazumeva se da kad se ugradjuje neki hardware,a razlicitih osobina od fabrickog(turbina,bregaste itd),onda se cipovanje mora odraditi,da ecu skonta promene na motoru.

Najzdravije tuniranje po meni predstavlja ugradnja manje restriktivnog izduvnog sistema,pa od pletene izduvne grane do zadnjeg lonca.Najbolje je kupi jaci auto i to je to.

Link to post
Share on other sites

Kimi plate tog dizela 2.0 lupam 13-14.000eura i rade mu chip,zasto?Da bi isao za nijansu brze,pa kupi m3e36 321p.s pa udri po gasu a za ostatak para kupi e34 dizel,a ne seljaci rade sve obrnuto!ZATO SMO NAJGORI!

Dzoni brate tu te podrzavam za manje pare vise konja i sve fabricki

Link to post
Share on other sites

kod ćurčića čipovan 2.0 d 2001. god posle nekoliko meseci rađena turbina motor počeo da troši ulje...

da li je zbog čipa ili ne znam da je lik posle toga promenio još nekoliko auta i ni jednog nije čipnuo

predpostavljam da mu je turbina otisla zbog katalizora.........kad se poskidju,nema problema sa turbinom,jedan od njih nalazi se suvise blizu turbine,kad se zapusi,onda nastaje belaj,ode turbina po qrcu,to je slucaj kod vecina e46 dizela,i desava se vec na 100.000 km..............iz iskustva ti kazem imao sam takav belaj na 115.000 km

Link to post
Share on other sites

i ja sam za opciju jace mashine uvjek

zasto chip par stotina eura placati na moj 320 (primjer) kad za iste pare ubacim sebi 3.5 (primjer) i imam x puta bolju stvar

MOJE MISLJENJE SAMO

Link to post
Share on other sites

mislim da su mu nešto tako i rekli ali znam da posle toga nije čipovao ni jedan već kupio 330 d

i ja sam za opciju jace mashine uvjek

zasto chip par stotina eura placati na moj 320 (primjer) kad za iste pare ubacim sebi 3.5 (primjer) i imam x puta bolju stvar

MOJE MISLJENJE SAMO

sviđa mi se način na koji razmišljaš i ja sam za isto

Link to post
Share on other sites

ja koliko znam chip je "stvarchica" na kolima koja je ok ali na motorima sa ubrizgavanjem ne donosi neq znachajniju razliq. svi oni kazu `u brate oseti se i to znash kako`... hmmm.....? e samo kod motora sa direktnim ubrizgavanjem je pricha mnogo drugachija. tu, koliko znam, "moch chipa" je neverovatna...

mada, 750 e32 koja ima 299 stock, sa chipom dobija 350 hp, mislim da je upitanju alpinin chip

u svakom sluchaju i ja sam u pogledu tuninga samo za chistu mehaniq

i na dizelima sam chuo da se dobija extra sa chipom

Link to post
Share on other sites

na dizelima radi dobru stvar recimo za primjer wv 1.9 tdi znate za verzije crveno slovo ovo ono

e pa motor je isti sve isto turbina sve uglavnom razlika je jedino u elektronici tako da sa obicnog 1.9 tdi kojih 105 tako nesto konja dobijes chipom 1.9 tdi sve crveno sa kojih oko 140 konja

i kod bmw je nesto na slicnom principu

prijatelj ima schitzerov comp na 325 x i razlika je velika 0.6 sekunde na 402 pravi ali potrosnja ide u nebesa i tako to nije za svaki dan koristiti ali u ove pover boxove nekakve na principu '' ustekaj u imas konje'' nevjerujem bas najvise tj. nimalo

OPET MOJE MISLJENJE ( amater sam )

Link to post
Share on other sites

...ne dobije se nikad 140 kao fabricki, razlicita je turbina, pumpa, dizne, elektronika.. ali da dodje blizu dodje !!! ...ali po koju cenu ???

Link to post
Share on other sites

Sta napraviste od teme strasno. Cemu ovoliko offtopic.

Pitao sam samo gde je najbolje da se uradi chip tuning.

Verovatno se radi kod Ćurčića pa kad se uradi bice i neki snimak.

Sto se tice guma :) na tom bmw-u se menjaju na nekih 20000km mozda i na manje jer se vozi uglavnom sve preko 200kmh i stavljaju se samo NOVE gume.

Link to post
Share on other sites

Najbolje se oseti promena kod chipovanog dizela,licno sam se vozio kod Saleta Curcica tj provozao me u chipovanom E39 525tds znaci posle chipa 170 konja,ne mozete da zamislite kako je isao,a usput da kazem da je bio pa malo zapusteni E39.Posle me je provozao u chipovanom X5 3.0 d,filing je bio malo losiji jer ipak je to tezak auto.Ali kazem vam E39,ja sam se raspametio od 1000 obrtaja pa do 5000 kazaljka pici da ne verujes i do bez nekog zadrzavanja.Zamislite kod E46 330d sa 204 na 231 konjic,ili 535d sa 272 na 315,pa to je kao formula.A primetio sam da i oni skidaju katalizator posle tuninga verovatno iz tog razloga zbog turbine

Link to post
Share on other sites

osobno sam vozio 330d e46 chipovani i nije mi mogao nidje zapeti 330 benz koji je po rjecima njegova vlasnika chipovan ovo ono ali nidje ga ni na pravcu nista isprobali smo drag 402 i opet diesel dere za par duzina auta

Link to post
Share on other sites