Chip tuning


Recommended Posts

Pletenicu imam?

Onda sam ja slep.

Gde da gledam da to utvrdim?

ako imas e34 m5 onda nema sta da gledas tu je bila cim je izasao iz fabrike !!!

...a ako ne znas gde ti je izduvna grana i vozis M5, to je ili sramota ili greota !!!

Miki reci mi da li znas sta ce se desiti sa potrosnjom?

Mislim jasno mi je da kada ga kidam, da ce i potrosnja da kida vise, ali u obicnoj, tj normalnoj voznji?

Trenutno mi trosi previse za moj ukus. Prosek mi je 22-23litre...

To moram da privedem normali, mislim da nije dobro ustelovano otvaranje leptira i ima prekratak prenos.

I drugo pitanje, hoce li sa chipom ici kao 3.8?

Jbg, trenutno imam kraci menjac i mogu ti reci da je na ispod 6 sekundi kada bas lepo startujem.

Jedan citav dan smo cepali ortak i ja 0-100. Nas dvojca u kolima, i rezervoar pun do cepa.

Znaci nikakav problem nije bio da napravimo 6.1-6.2. Bilo je dosta puta 5.9 i 6.0.

Imali smo i vreme 5.6 i 5.7 ali smo to odbacili jer je velika razlika. Cekam samo da iskontrolisem sat na navigaciji, da ne laze djubre. Prema menjacu i racunu moze samo da laze u moju korist :) ali videcemo, pa cu okaciti to i sva ostala merenja koja budem pravio.

Vidim da znas o ovome, a i tvoj nick mi se svidja pa mislim da bi mogao da mi das vrlo uverljive podatke :)

...potrosnja se nece menjati drasticno ako ne promenis stil voznje, a kao 3.8 nece ici !!! razmisli sto je fabrika pravila kompletno drugi motor sa 300ccm vise kad bi mogla 'teoretski' sa cipom to da dobije ?!? :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ako imas e34 m5 onda nema sta da gledas tu je bila cim je izasao iz fabrike !!!

...a ako ne znas gde ti je izduvna grana i vozis M5, to je ili sramota ili greota !!!

...potrosnja se nece menjati drasticno ako ne promenis stil voznje, a kao 3.8 nece ici !!! razmisli sto je fabrika pravila kompletno drugi motor sa 300ccm vise kad bi mogla 'teoretski' sa cipom to da dobije ?!? :)

Pravila je novi motor iz prostog razloga da zadovolji standarde izduvnih gasova. Boze...

Hteli su naravno da povecaju snagu, ali s obzirom da treba ispuniti ekoloske norme, to im je bilo jedino resenje.

Sramota ili greota?

Mozda ni jedno ni drugo, a mozda i jedno i drugo.

Pitaj one koji kupuju M3 ili M5 da li ga kupuju zbog pletene izduvne grane ili nekog slicnog razloga.

Link to post
Share on other sites

Pravila je novi motor iz prostog razloga da zadovolji standarde izduvnih gasova. Boze...

Hteli su naravno da povecaju snagu, ali s obzirom da treba ispuniti ekoloske norme, to im je bilo jedino resenje.

Sramota ili greota?

Mozda ni jedno ni drugo, a mozda i jedno i drugo.

Pitaj one koji kupuju M3 ili M5 da li ga kupuju zbog pletene izduvne grane ili nekog slicnog razloga.

Ubi se razmisljajuci, ali pri kupovini M 3 nista drugo osim izduvne grane mi nepada napamet, ustvari ona tabla na kojoj pise 300km/h je jednako zanimljiva! :)

Link to post
Share on other sites

Pravila je novi motor iz prostog razloga da zadovolji standarde izduvnih gasova. Boze...

Hteli su naravno da povecaju snagu, ali s obzirom da treba ispuniti ekoloske norme, to im je bilo jedino resenje.

Sramota ili greota?

Mozda ni jedno ni drugo, a mozda i jedno i drugo.

Pitaj one koji kupuju M3 ili M5 da li ga kupuju zbog pletene izduvne grane ili nekog slicnog razloga.

...veci i jaci motor zbog standarda za izduvne gasove ??????!!!!!! ...razmisli opet !!! standardi se nisu menjali .93 u odnosu na 92. a .93 se pojavio b38 !!!

...pitao sam, i vecina ga (ukljucujuci i mene) kupuje bas zbog pletene izduvne, trihtera na usisu, kocnica, vesanja i jos par "sitnica"....

...a ti sto ga kupuju zbog znacke i spoilera a neznaju sta ga cini M-om me ne interesuju !!!

Link to post
Share on other sites

...veci i jaci motor zbog standarda za izduvne gasove ??????!!!!!! ...razmisli opet !!! standardi se nisu menjali .93 u odnosu na 92. a .93 se pojavio b38 !!!

...pitao sam, i vecina ga (ukljucujuci i mene) kupuje bas zbog pletene izduvne, trihtera na usisu, kocnica, vesanja i jos par "sitnica"....

...a ti sto ga kupuju zbog znacke i spoilera a neznaju sta ga cini M-om me ne interesuju !!!

Vesanje je poslednje ,kad crkne motor! :)

Link to post
Share on other sites

u klinikovom postu e30 335 imas slike pletene grane od m5 pa uporadi sa tvojima!!!

To su pletene grane od M30 motora ne od M5 :)

Link to post
Share on other sites

Hahaha...

Ja sam kupio M5 zato sto ide kao da mu nije dobro. To je prvi i glavni razlog. Da ne kazem jedini.

Hocu da stavim chip da ide jos ludje.

Kad sam poceo da ga vozim, onda su pocele da me osvajaju i stvari tipa kako lezi na putu u voznji, kako mocno izgleda, kada sam ga sredio.

Zatim su me odusevile stvari tipa kako se lako kontrolise, kako lako moze da se vozi popreko.

Pa je onda pljustala kisa i ja sam seo u kola i cepao celo vece pun gas i mnogo mi se svidelo, sto samo pomalo bezi, a i dalje se lako kontrolise...

Meni je jako bitno da se on ponasa kako se ponasa, a vrlo mi je nebitno zasto se tako ponasa i kako je fabrika uspela da ga tako konstruise.

Naravno, poceo sam da se interesujem za to da bi OPET nasao nacin da ga jos ubrzam, jer sam se vec prilicno navikao na njegove mogucnosti.

Mozda ce to rezultirati da cu morati da promenim auto, da bi imao brzi, ne znam lako je moguce da hocu.

A sto se tice kocnica, to bi na M5 E34 moglo biti bolje. Ne znam kako, ali ja sam se vozio u autima koja mnogo bolje staju, i smara me ABS na njemu. Mozda ta auta nisu tako dobro isla pa me utisak vara, ali ja sam par puta bio svedok da uzmem i cepam malo jace 15ak minuta, izadjem iz kola i vidim da su mi se uzarili diskovi i napred i pozadi.

To meni ne deluje da mora da bude tako, ali na kraju krajeva me ni ne zanima mnogo.

Kad dodje vreme za zamenu diskova, ovde cu na forumu da pitam sta da kupim da bolje koci,

dobri ljudi ce reci to i to, ja cu da vagam malo i kupicu nesto od preporucenih stvari.

Eto tako razmisljam ja, mozda ne tako standardni vozac ///M BMW-a, ali sigurno nas ima mnogo vise takvih koji ne znaju zasto im auto ide tako dobro, nego vas koji znate zasto nam auto ide tako dobro.

To nas ne cini pacerima, jer da svi mi to znamo, za sta bi nam trebao BMW KLINIK ili slicni tjuneri?

A hvala bogu da on postoji, jer kad imas problem, covek ti pomogne, a ne moras da razbijas glavu sto godina i opet da ga ne resis...

Link to post
Share on other sites

auuuu ala si se ti nalupao gluposti, brisi ovo !!!!! :)

Vidi nije mi namera da se prepucavam, ali nemoj pricati da sam se nalupao gluposti jer ces time samo reci da si sam ispao glup svojim postom.

Kao sto rekoh za KN i pletenicu, ne dobijas nista sem boljeg odziva na gasu.

Mene je dugo to zanimalo pa sam obilazio foruma i foruma, gde je 80% ljudi pricalo to sto i ti kazes, medjutim kada sam otisao kod jednog, drugog, trceg itd majstora dobio sam ove odgovore. Izmedju ostalog i komsija koji radi u bmw-u u Nemackoj kada se vratio tamo posle odmora provedenog ovde, pitao ljude koji znaju bolje nego on i tvrde 100% da ne dobijas nista. Sa mapiranjem kompom je vec druga prica i na taj nacin mozes dobiti kojeg konjica.

Uostalom svako ko tvrdi suprotno neka uradi ove dve modifikacije i ode na dyno test, odgovor ce mu biti da mu je krajnja brzina ostala ista.

Naravno, dobro je sve ovo staviti da ti prodise motor ali pravi tuning ces doditi tek razbusivanjem motora, karikama, turbinom, intercoolerom, dizanjem pritiska itd.

Jos jednom bez prepucavanja nego prave odgovore dajmo coveku sta da uradi da poveca snagu svojoj masini.

Link to post
Share on other sites

Bez dalje rasprave :)

Mene bas zbunio onaj snimak u TS emisiji kad stavljaju KN filter na nissana 200sx i dobijaju oko 10ks. Kako je dobio ne znam ali se lepo vidi na dyno. Verovatno zavisi od motora do motora i ko zna cega jos.

Link to post
Share on other sites

mozda zato sta je taj sx turbo ako se nevaram a turbo voli vise zraka dakle vise hladnijeg zraka. a protocniji usis znaci hladniji zrak za turbaka jer je manje trenje u protocnom filtru nego u obicnom a hladni zrak u turbu znaci vise konja.

prijatelj na golf 2 16v turbo koji ide 11 nesto na 420 kad stavi obicni filter sav se ugrije reklo bi da se topi citav a sa ''gljivom'' se osjeti razlika i osjetno manje se zagrije

moje misljenje je ovo pa nek me ispravi ko ako grijesim

Link to post
Share on other sites

Chip tjuning daje poboljsanja u vidu pojacanja snage pa cak i smanjivanja potrosnje, ali svi koji se u to malo ozbiljnije razumeju, tvrde da se on jedino isplati kod motora sa turbo punjacem, zbog odnosa cena-broj dobijenih KS-a. I na atmosferskim motorima dolazi do povecanja snage, ali za taj ulozeni novac je jednostavno bolje uraditi mehanicke modifikacije na motoru, usisu i izduvu, a i prenos tu moze imati znacajnu ulogu.

U vecini korektnijih chip tjuning servisa, nece ga raditi ako je motor presao preko 100.000 km, upravo zbog pohabanosti motora. Inace po inostranstvu (ne znam kako to ovde funkcionise) ako se ugradi chip kod nekog od ovlascenih tjunera, ne gubi se dobijena garancija na vozilo.

I na kraju KN filteri, koji bas i nisu vrh ponude vec za nase prilike najdostupniji, bez dovoda hladnog vazduha ne vrede ama bas nista, cak se puno cesce desava da oduzimaju nesto snage, nego sto dodaju. E sad sto nasi "strucnjaci' misle da ako motor urla, on mora da ima i vise snage, to je vec druga prica.

Slicno je i za izduve, i samo vrlo ozbiljno projektovani sistemi mogu dovesti do povecanja snage, inace da nije tako, stavis pravu cevcugu od izduvne grane do kraja auta, i dobijes minimum 20 konja... naravno ako polepis jos par nalepnica, dobices +10 KS :)

Link to post
Share on other sites

Pa ljudi sta da radim?

Da stavim chip ili ne?

Klinik kaze da ce se to osetiti i te kako.

E tako mi je on rekao.

Ako vec vozis M, koji ce ti chip, pa ionako imas isuvise snage. Gde mislis to da vozis?

Po meni, bar u tvom slucaju bacanje para.

Uzmi pare i ugradjuj dvd-navigaciju, xenon-e itd.

Ovo ti je moj prijateljski savet, a za tuning mozemo da pricamo uopsteno, iskustva itd jer ovo i jeste tema o tome. Cisto da ne kvarimo post.

Link to post
Share on other sites

Pa ljudi sta da radim?

Da stavim chip ili ne?

Klinik kaze da ce se to osetiti i te kako.

E tako mi je on rekao.

ako ga ne budes chipovao nikad neces saznati kako je mogao auto da ti ide :) :)

Link to post
Share on other sites

Pa ljudi sta da radim?

Da stavim chip ili ne?

Klinik kaze da ce se to osetiti i te kako.

E tako mi je on rekao.

A sto neuradis onako kako osecas!

Nemozes slusati druge i njihova iskustva jer prosto neces dobiti objektivno objasnjenje,svaki ciga svoga konja hvali!

Bitne su promene pa makar bile lose (ne odnosi se samo na automobile)!

Link to post
Share on other sites
Pa ljudi sta da radim?

Da stavim chip ili ne?

Klinik kaze da ce se to osetiti i te kako.

E tako mi je on rekao.

cipnuces ga dobices ovo i ono ali cemu kad to ne mozes da iskoristis a i ne treba ti jer i sam ima dovoljno snage

bolje tu kintu daj za sminku

Link to post
Share on other sites

pusti sminku, CHIPUJ M-a !!!!!

...prosle nedelje sam isao da se provozam u chipovanom M5 sa komplet drugim izduvom i veruj mi kad se to cudoviste zavrti na blizu 8k nije ti dobro !!!!

...ako te ozbiljno zanima chipovanje tog tvog b36 znam lika koji se MNOGO dobro razume u te motore i stavljao ih je u kocke dok je vecina nas isla u srednju, i kad on kaze da ima mnoooogo opasan chip za taj motor ja mu verujem !!!

...za dalji info na PM !

Link to post
Share on other sites

@nirvana

...vidi decko ja pricam uglavnom iz svog ili iz iskustva ljudi kojima verujem !!!!

...reci da se izduvom i usisom na autu ne dobija snaga ali motor lakse dise ispadas jako smesan !!! pa i glavni cilj je da ti motor sto lakse dise to se zove povecanje SNAGE !!!! sto su manji gubici snage u motoru (razni otpori: vazduha na usisu, izduvnih gasova na izduvu, trenje delova...) veca je iskoriscenost goriva koje je potroseno za dobijanje snage na ....

...znaci pletenom izduvnom se dobija povecanje snage na tockovima (provereno u vise navrata i vise automobila)

...dobrim sistemom za filtriranje vazduha se isto dobija vise snage na tockovima !!! (i to je provereno isto vise puta i na vise raznih automobila !!!

...da se ne prepucavamo napamet evo ti predlog za malu opkladu !!!

imam kuci pletene grane spremne za ugradnju na M50 motor, idemo da izmerimo auto na valjcima pa na ugradnju iste, ako ja budem bio u pravu ti se izvinjavas i placas sve troskove merenja i montaze a ako ja nisam bio u pravu ja te vodim na klopu dobijes javno izvinjenje i naravno troskovi merenja i montaze su moji !!!???

...da vidimo koliko verujes tim majstorima iz SVABIJE !?!? :)

...ista prica i za K&N, narucimo ceo kit pa na valjke ako radi ostaje meni ti placas a ako ne ja placam !!!

Link to post
Share on other sites

Nirvana nemoj da se kladis,sa EM pletenicama ce dobiti vise nego sa chipom.Naravno da se dobija snaga sa boljim izduvom,E39 M5 je sa Supersprint pletenim granama,X-pipe i sportskim loncima dobio cak 29 konja bez diranja ECU.

Link to post
Share on other sites