Chip tuning


Recommended Posts

Stajem uz Miska.

A Misic gde si ti na banjici,rekao si kako dolazis sigurno,mi te cekali ali nisi se pojavio

Evo odgovoricu iskreno.

Na autu jos nisu uradjene sledece stvari:

1.Zamena makaza motora brisaca, spremne nove, ne mogu da stignem da zamenim.

2.Montaza plasticnih M5 pragova, jer nisu lakirani,

3.Farbanje felni.

Zadnje dve stvari je kriv moj farbar, (ima da ga isamaram), otisao frajer u bosnu da farba neki mlin. Vec 2 nedelje laze kad dolazi, pa sam rekao njegovoj zeni, da ako ga uhvatim da se vratio, a nije dosao po felne i pragove ima da mu oderem kozu.

Ne zelim da se pojavim, a neko nadje manu.

Jbg takav sam.

Do duse jos imam jednu dilemu, da li da mu vracam fabricki menjac ili da ostavim ovaj, koji je malo kraci.

Eto, to su moje preostale akcije.

Znaci kad napravim one stavke pod 1,2,3 dolazim.

Jbg, momci izvinjavam se.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ej mi se gore druzimo a veruj mi stvarno bismo ti nasli manu jer mi svi vozimo nove bembare,pa ne nzamo sta su stariji automobili :)

Ne zajebavaj nego u nedelju da dodjes

Link to post
Share on other sites

@nirvana

...vidi decko ja pricam uglavnom iz svog ili iz iskustva ljudi kojima verujem !!!!

...reci da se izduvom i usisom na autu ne dobija snaga ali motor lakse dise ispadas jako smesan !!! pa i glavni cilj je da ti motor sto lakse dise to se zove povecanje SNAGE !!!! sto su manji gubici snage u motoru (razni otpori: vazduha na usisu, izduvnih gasova na izduvu, trenje delova...) veca je iskoriscenost goriva koje je potroseno za dobijanje snage na ....

...znaci pletenom izduvnom se dobija povecanje snage na tockovima (provereno u vise navrata i vise automobila)

...dobrim sistemom za filtriranje vazduha se isto dobija vise snage na tockovima !!! (i to je provereno isto vise puta i na vise raznih automobila !!!

...da se ne prepucavamo napamet evo ti predlog za malu opkladu !!!

imam kuci pletene grane spremne za ugradnju na M50 motor, idemo da izmerimo auto na valjcima pa na ugradnju iste, ako ja budem bio u pravu ti se izvinjavas i placas sve troskove merenja i montaze a ako ja nisam bio u pravu ja te vodim na klopu dobijes javno izvinjenje i naravno troskovi merenja i montaze su moji !!!???

...da vidimo koliko verujes tim majstorima iz SVABIJE !?!? B)

...ista prica i za K&N, narucimo ceo kit pa na valjke ako radi ostaje meni ti placas a ako ne ja placam !!!

U, evo napokon zeljno iscekivanih desavanja na forumu, da se razbije monotonija! :) :D :D

Link to post
Share on other sites

kod curcica oko 300-330eur,mada moze chip da se pazari za 100nak ..

isto je to malo puno po mom misljenju za kako kazete 15 ks koji se dobiju

a za jos toliko para se nitro ugradi pa 60 do 80 ks

Link to post
Share on other sites

Ali ja kad sam pitao Curcica za kocku iskreno mi je rekao da je to glupo raditi na matorim motorima...

pa posteno od njega jer ako nesto crkne onda bi mu dolazili na reklamaciju bla bla bla a ko zna mozda je milijun kila presao taj motor :)

ali matori ili ne i danas tzv.''sportase'' jede

bas sam veceras sa prijateljevim 325x izuo iz cipela neke fiate hgt nesto tako :D

Link to post
Share on other sites

Ja ove sedmice chipujem svoju nafataricu.......joj ala ce da bude poweeera :)

Ako kome treba,nek se javi na PM,drugar je uzeo sve za chipovanje,pa ako ima zainteresovanih,tu smo da pomegnemo

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...