BMW Fan Club Srbija: UVOZ 318i E46...savet, troskovi - BMW Fan Club Srbija

Jump to content

BMW Line Stefanovic Auto BMW Lule BMW Mitic Company Gume Felne Danko Auspuh Servis Pirke BMW Klinik BMW otpad FABRI
  • (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

UVOZ 318i E46...savet, troskovi

Posted 22 August 2010 - 06:25 PM (#1) User is offline   netomc 

• bmw pocetnik
  • Pip
  • Group: Members
  • Ime i prezime:Nebojsa Tomcic
  • Automobil:-

Imam od jednog nemca sledecu ponudu za oko 4000 evra za BMW 318i: 2000 godiste, benzinac, oko 200.000km, 87
kW (118 PS), 4/5 vrata, rucni menjac, Euro3, automatska klima.
Koliko bi me mogao kostati uvoz/carina/spedicija u Srbiju iz Nemacke za ovoga BMW-a?
Ukoliko mi mozete preporuciti nekoga sa foruma za uvoz, vrlo rado bih vas poslusao i kontaktirao tu osobu posto uvoz radim prvi put u zivotu.
Sta moze biti preskupo od popravki kod 318i ovoga godista i koliko bi kostao prvi servis nakon uvoza?
Sta preporucujete od sigurnosnih sistema posto je auto totalno ne obezbedjen?
Pozdrav od buduceg vlasnika bmw-a :preved:
0

Posted 22 August 2010 - 09:27 PM (#2) User is offline   CasperBg82 

• BMW MASTER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Moderator
  • Ime i prezime:Milos Bajevic
  • Automobil:E30 325i M50
  • Moj auto

Ne znam ko ti je taj nemac, ali znam da je 200 hiljada km malo mnogo.. :preved:
0

Posted 22 August 2010 - 10:27 PM (#3) User is offline   Markiša 

• bmw ucenik
  • PipPip
  • Ime i prezime:Marko Baic
  • Automobil:Skoda Octavia 1.9TDi, nadam se uskoro svoj E34 ili E32

Necu da te plasim, ali reci cu ti da ce te bezobrazno skupo izaci carina i PDV ako ne nadjes nekog ko ce na carini da ti odradi neku muljmuljanciju!
U principu to ide kataloska vrednost na carini koja se razlikuje u zavisnosti od opreme vozila!
U tvom slucaju racunaj da ce ti ceniti auto oko 5-6K evra znaci 2x po 20% (nije bas 20 jer je PDV 18, ali recimo da das spediteru tu razliku od 2%) pa ti vidi koliko je to!
Ne znam sto se tice kilometraze 200k ne bi trebalo da je mnogo za te motore, mislim ok nece biti ko novo - ali to i jeste fora u pitanju je polovan auto! :preved:
0

Posted 23 August 2010 - 08:34 PM (#4) User is offline   netomc 

• bmw pocetnik
  • Pip

View PostCasperBg82, on Aug 22 2010, 22:27, said:

Ne znam ko ti je taj nemac, ali znam da je 200 hiljada km malo mnogo.. :D

Nemac je iz Frajburga, a brat mi zivi u blizini i isao je da vidi auto licno :o Inace sta moze da krene naopako kod 318i sa tolikom kilometrazom u smislu generalnih popravki - odnosno onih od kojih usi otpadaju ;)
0

Posted 23 August 2010 - 08:44 PM (#5) User is offline   netomc 

• bmw pocetnik
  • Pip

View PostMarkiša, on Aug 22 2010, 23:27, said:

U tvom slucaju racunaj da ce ti ceniti auto oko 5-6K evra znaci 2x po 20% (nije bas 20 jer je PDV 18, ali recimo da das spediteru tu razliku od 2%) pa ti vidi koliko je to!

Ako procene na 6k evra onda je 2 * 20% oko 2 * 1200 evra = 2400 evra, sto je vec malo previse za moj budzet (posto ga tamo placam oko 4000 evra). Mislio sam da ce to moci da se zavrsi za oko 1600 evra. Plus na to moram i da platim veliki servis i registraciju.
U svakom slucaju poziv za pouzdanog speditera jos uvek vazi.

View PostMarkiša, on Aug 22 2010, 23:27, said:

Ne znam sto se tice kilometraze 200k ne bi trebalo da je mnogo za te motore, mislim ok nece biti ko novo - ali to i jeste fora u pitanju je polovan auto! :D

Citao sam da je to ok i dugotrajan motor - ne znam da li je tacna oznaka M44 ili M43TU.

Pozdrav
0

Posted 23 August 2010 - 09:40 PM (#6) User is offline   kockar 

• bmw pocetnik
  • Pip
  • Ime i prezime:Igor Milutinovic
  • Automobil:BMW 316i E46 2001. // Suzuki Swift 1.3 Gti 1990.

Nisam siguran koja je to računica u pitanju sa 2x20%... koliko sam ja čuo carina je ispod 10% (čak 7,5% za automobile iz EU). Ta carina se dodaje na osnovicu (cena iz ugovora o kupoprodaji ili račun od auto placa koji ti je prodao auto). U slučaju da je cena nerealno mala, prelazi se na katalošku vrednost i na nju dodaje carina. Kada se to objedini, dodaje se na taj celokupan iznos tih 18% PDVa. I to je sve oko toga uz troškove špedicije (jednom na ulaznom graničnom prelazu gde ti špediter izrađuje upućenje na nadležnu carinarnicu kojoj treba da se javiš u roku od 72 sata. To te tamo košta nekih 50 eur. Drugi špediter na mestu carinjenja uzme oko 100 eur. Plus minus (teže minus).

Ovo je teorija, rećiću ti kako sam ja prošao u praksi:

Pre nešto više od godinu dana sam pazario u okolini Štutgarta jedan e46, 316i, M43... ok, bio je oplemenjen kožom, PDC, klima (koji je pa nema), Xenoni fabrički, sa nekih 170000 km, ai auto "apoteka". Nemac, stariji, prvi vlasnik i od njega pazarim. Auto je proizveden aprila 2001. Ispao je negde oko **PM za iznos** eur, ali napravismo račun na **opet PM** eur. Ako prodje prodje. Prošle godine je stopa carinjenja bila 10% za eu vozila (neophodan je onaj fabrički papir da se to prizna) a 12,5% za ostale. Uz onih 18% PDVa ispadalo je negde 30ak post na osnovicu ukupno.
Sa špediterima sam prošao 50 + 100 eur. ( i još 50 jer je greškom navedeno mesto carinjenja gde se automobili ne carine pa sam morao i tamo za tih 50 da pravim usmerenje na glavnu carinarnicu). Carinik je tog dana odradio 6 euro3+ vozila među kojima i moj. Čekali smo od 7 ujutru kada su špediteri predali papire, carinik se pojavio oko 11 i digitalcem slikao automobile odpozadi i instrument tablu - kilomteražu valjda. Onda je nestao. Počeo je da se pojavljuje na po pola sata sa papirima koje je nosio špediterima. Jedan auto po jedan. Moj je stigao oko 6 uveče na red. Za njim ušao sam i ja , on je papire ostavio (rešenje) i otišao. Ja pitam špeditera "koliko me odrali?". Kaže "leleeee"... Očekiao sam da ukoliko prihvate račun platim oko 1400 a ukoliko ga ne priznaju prodje na oko 2000 eur. Plašio sam se da će da iznegiraju račun zbog opšteg izgleda automobila, kože... I ispalo je 1350 eur. Dakle, osnovicu su ispoštovali iz ugovora. Platih i nestadoh.
Setih se i tipa koji je samnom čekao da mu ocarine džip, omanji Land Rover iz 2001. Kaže, platio ga 3000 eur tamo - bez menjača koji je nakon toga kupio posebno i očekuje carinu na 1000 eur. Procenih ga da je štelovao račun. Dodje mu carina na 1500 eur i on poludi... neće da carini, vraća džip u Dojč... haos. Onda je sat vremena većao sa sinom, ljutio se na špeditere koji su ga uveravali da je dobro prošao i da je to minimalni iznos koji su videli na carinjenju jednog džipa tog tipa i tog godišta. Znači, uzeli su mu za osnovu 4500 eur iako je na računu bilo 3000. To je ispao nerealan račun. Na kraju je ipak platio tih 1500 eur.
Preterao sam možda u širinu, ali ukoliko izvučeš nešto iz ovoga što sam ja prošao biće mi drago.
Nek ti je sa srećom.
0

Posted 23 August 2010 - 09:53 PM (#7) User is online   miksa 

• bmw znalac
  • PipPipPip
  • Ime i prezime:MGM
  • Automobil:BMW E39 530D

ma samo ti lepo racunaj ugrubo da ce sve da te izadje 33% na katalosku vrednost auta,ima nekoliko tih kataloga po kojim carine,zaboravio sam kako se koji zove(nemacki,italijanski...)znam da je taj italijanski najjeftiniji i da po njemu mogu da ti carine da izadje manje para.udji na nekoliko stranih sajtova sa polovnim autima,trazi takav model,takvo godiste,opremu itd,napravi neku srednju vrednost od svih koje nadjes,uzmi 33% i spremi okvirno toliko para+malo casti i pun gas.srecno
0

Posted 24 August 2010 - 04:23 PM (#8) User is offline   netomc 

• bmw pocetnik
  • Pip

View Postkockar, on Aug 23 2010, 22:40, said:

Nisam siguran koja je to računica u pitanju sa 2x20%... koliko sam ja čuo carina je ispod 10% (čak 7,5% za automobile iz EU). Ta carina se dodaje na osnovicu (cena iz ugovora o kupoprodaji ili račun od auto placa koji ti je prodao auto).

Ovo je odlican post, hvala puno na iscrpnim odgovorima. Ako postoji i neki pouzdani spediter (neka i lepo naplati svoje usluge, ali da ne dere kozu sa ledja) mozda ne bi bilo lose da ovde napisemo. Sigurno ce jos ljudi imati koristi od tih informacija.
Pozdrav
0

Posted 24 August 2010 - 04:43 PM (#9) User is offline   netomc 

• bmw pocetnik
  • Pip

View Postmiksa, on Aug 23 2010, 22:53, said:

ma samo ti lepo racunaj ugrubo da ce sve da te izadje 33% na katalosku vrednost auta,ima nekoliko tih kataloga po kojim carine

U najboljem slucaju procenice ga na 4k (za koliko ga i kupujem) a u najgorem oko 6k, i ako nemam nista od dodatne opreme (sem ako automatska klima nije luksuz). To onda izadje od 1300 do 2000 evra...
0

Posted 24 August 2010 - 05:07 PM (#10) User is offline   Markiša 

• bmw ucenik
  • PipPip
  • Ime i prezime:Marko Baic
  • Automobil:Skoda Octavia 1.9TDi, nadam se uskoro svoj E34 ili E32

Raspitah se i zaista je carina iz EU 7.5% (od januara ove godine) dok je PDV 18%... eto ovo ti je provereno! Sad stavi sve na papir koliko te izadje u najboljem (da uzmu cenu iz ugovora) i u najgorem slucaju (cena iz kataloga)! Srecno s kupovinom i javi sta si uradio!
0

Posted 24 August 2010 - 08:07 PM (#11) User is online   Sicko 

• Levo Smetalo
  • PipPipPipPip
  • Ime i prezime:Vladan Vojinovic
  • Automobil:MB W210 T e220cdi i našao je BMW
  • Moj auto

7,5% za zemlje EU je carina ako se ima eur 1 dokument koji se vadi u zemlji gde se kupuje auto (kolko se secam 50 eura kosta) i treba jos neki djavo isto da se izvadi zaboravio sam :-)...

Ja sam ove godine uvezo auto

U nemackoj sam auto platio 5700 eura, kataloska vrednost ovde na niskoj carini je bila 5900, znaci nisu ni oni retardi tacno se zna koliko neki auto vredi i koliko je placen, dzaba praviti ugovore koji mnogo odskacu od cene jer ga nece prihvatiti. Servisna knjiga isto skida nesto malo carinu (naravno treba da se prijavi).

E sad mene je za taj auto izaslo sve carina i porez 1630 eura...

A najbolje je i najlakse da se ode kod nekog speditera koji ce sve lepo da vam objasni (bar sam ja tako ucinio).

P.S. Nesmem da vam kazem o kom autu je rec :D
0

Posted 24 August 2010 - 08:14 PM (#12) User is online   leon63 

• S K Y D I V E R
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Ime i prezime:Ivan Stojanić
  • Automobil:E39 525IA sport touring 2004., Reno Twingo 1.1, Land Rover Freelander
  • Interests:skiing, diving, skydiving & shooting
  • Moj auto

View PostSicko, on Aug 24 2010, 21:07, said:

7,5% za zemlje EU je carina ako se ima eur 1 dokument koji se vadi u zemlji gde se kupuje auto (kolko se secam 50 eura kosta) i treba jos neki djavo isto da se izvadi zaboravio sam :-)...

Ja sam ove godine uvezo auto

U nemackoj sam auto platio 5700 eura, kataloska vrednost ovde na niskoj carini je bila 5900, znaci nisu ni oni retardi tacno se zna koliko neki auto vredi i koliko je placen, dzaba praviti ugovore koji mnogo odskacu od cene jer ga nece prihvatiti. Servisna knjiga isto skida nesto malo carinu (naravno treba da se prijavi).

E sad mene je za taj auto izaslo sve carina i porez 1630 eura...

A najbolje je i najlakse da se ode kod nekog speditera koji ce sve lepo da vam objasni (bar sam ja tako ucinio).

P.S. Nesmem da vam kazem o kom autu je rec :o

Ja cu da napisem da je ........... sem ako ne zovnes da odemo negde na pice. :D
0

Posted 24 August 2010 - 08:18 PM (#13) User is online   Sicko 

• Levo Smetalo
  • PipPipPipPip
  • Ime i prezime:Vladan Vojinovic
  • Automobil:MB W210 T e220cdi i našao je BMW
  • Moj auto

:D
0

Posted 24 August 2010 - 09:05 PM (#14) User is offline   zverko 

• bmw znalac
  • PipPipPip
  • Ime i prezime:Vuk
  • Automobil:Corolla TS

a zasto ne uvzuo iz slovnije. uglavnom ga kupujes od vlasnika a ne od preprodavca i ono sto dobijes od papira je 100% tacno znaci kilomgtraza i servisna istorija a cene su vrlo povoljne. drugo slovenci od kad su uzli u EU imaju strasno rigorozan tehnicki preglet po uzoru na svajcarce tako da nema prevare i auta su im uglavnom veoma ocuvana i servisirana kako bog zapoveda. baci pogled na www.avto.net i racunaj da sa dabinama mozes da prodjes jko dobro ako imas dobrog speditera tj za takav auto ne bi trebalo da platis vise od 1000-1200e.
0

Posted 24 August 2010 - 10:39 PM (#15) User is offline   AGrujo 

• bmw pocetnik
  • Pip
  • Ime i prezime:Andrija Grujić
  • Automobil:Yugo

Evo članka od 1. aprila 2010. vezano za uvoz:

Posted Image

Posted Image

Ovo je teorijski, a ti obavezno javi pikanterije iz prakse, nadam se da neće biti problema.

I ja razmišljam o sličnoj kombinaciji...

Srećno sa novom Bembaricom!
0

Posted 29 August 2010 - 07:05 PM (#16) User is offline   netomc 

• bmw pocetnik
  • Pip

Dobio sam prve rezultate testa koje su obavljene u Nemackoj kod bmw handlera.

Posted Image

Posted Image

ovo su prve dve strane, upodovacu kasnije i ostatak:

Da li znate gde bi u Beogradu mogli da mi protumace ove rezultate testa?
0

Posted 29 August 2010 - 07:21 PM (#17) User is offline   netomc 

• bmw pocetnik
  • Pip

Zaboravio sam da napomenem da su detektovali neki problem sa paljenjem na tehnickom ali nemam ternutno vise informacija.

Preostali dokumenti:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
0

Posted 03 October 2011 - 04:19 PM (#18) User is offline   aca1306 

• bmw ucenik
  • PipPip
  • Ime i prezime:Aleksandar Eglendzija
  • Automobil:Bmw 324 D
  • Interests:...

Znaci, koliko sam skapirao , svi troskovi su 28% od ukupne cene vozila....
Da li je neko sa foruma skoro uvozio kola ? ?:)
Cisto malo da popricamo...
0

Posted 03 October 2011 - 05:49 PM (#19) User is offline   325ixA 

• Everybody lies
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Ime i prezime:Mijajlo Miki Manojlovic
  • Automobil:BMW e30 327ix

kupi auto ovde, ne zamlacuj se
0

Posted 03 October 2011 - 06:43 PM (#20) User is offline   aca1306 

• bmw ucenik