E46 318d chiptuning


Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa remapom ovog motora? Dakle u pitanju je M47 - 1951 cm3, 265 Nm i 85 kW

Vidim da postoji gomila ljudi koja se bavi ovim poslom, vise ni cene nisu kao sto su bile, a ja bih da dodam kojeg konja jer cu dosta putovati u narednom periodu a fali mi malo snage na otvorenom putu... Cuo sam da je motor u 318d i 320d fizicki isti, s'tim da je u 318d manja turbina. Takodje sam cuo da se ne preporucuje cipovanje ovog motora jer turbina vec u fabrickom setovanju radi pod velikim pritiskom...

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao na svom autu chip,iako nije bmw ali iskreno svima bih preporucio da urade,nisam imao ni jedan ne zeljan efekat,tako da moj savet slobodno chipuj,e sad ako neko zna neke ne zeljene efekte konkretno kod tvog modela a mislim da ih nema,neka kaze.

P.S. sa chipom ili bez mozes da unistis svaki motor,tako da one price mom drugaru umrla turbina cim je ugradio chip su gluposti,imam gomilu drugara koji nemaju chip pa je turbina umrla(ja na mom autu nikad ni jedan problem a auto je imao 220000km i prodao sam ga sa 290000km

Link to post
Share on other sites

Ma opusteno, upoznat sam sa tematikom i znam mnooogo ljudi koji imaju cipovane automobile tako da sam svestan i pozitivnih i negativnih efekata. Takodje sam svestan da nisam kupio auto za trkanje vec penzos varijantu :) Ono sto meni treba je malo vise gasa pri preticanju, na uzbrdicama... Cip bi vec stavio da mi jedan decko nije ovo napomenuo vezano za turbinu pa sam zato postavio ovde pitanje cisto da vidim da li ima neko iskustva sa pomenutim motorom... Da je 320d ne bih postavljao pitanje... :)

Link to post
Share on other sites