Recommended Posts

Centralna brava je radila super do sada,krenem da otkljucavam auto i nece da otkljuca,ne mogu da otkljucam i zakljucam auto na vozacevim vratima,brava se vrti levo-desno,ali ne reaguje,na suvozacevim vratima radi normalno,otkljucava ceo auto,ima li neko neki predlog kako da sredim to..?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Imam i ja neku slicnu zajebanciju...

Meni zakljucava sa vozaceve strane sve ali iz drugog puta ... Prvi put zakljuca i otkljuca, a drugi put zakljuca sve, a kad otkljucavam kljucem otkljuca samo ta vrata ?! Sa suvozaceve strane radi normalno :D

Link to post
Share on other sites
... Prvi put zakljuca i otkljuca

Ja imam slican problem samo mene zeza jezicak prekidaca na bravici koji ne daje dobar kontakt.

Probaj da pritisnes vrata vozaca kolenom pri zakljucavanju pa vidi da li ce onda raditi Ok...

Link to post
Share on other sites

ljudi mene su brave isto tako zezale...ili iz drugog zakljuca ili nece uopste da otkljuca a hoce da zakljuca...itd, neke probleme sam resio tako sto sam stelovao motore za centralnu, naime, motor je pricvrscen sa dva srafa za neki nosac koji je na bravi, e sad taj nosac ima proslicovane kanale gde se srafe ti srafovi, sto znaci da motor moze da se pomera (citaj steluje) nekih 7-10mm gore dole...moguce da su ti se popustili srafovi od silnog zakljucavanja i otkljucavanja posto se motor od centralne cimne kad se aktivira...pa se rastelovalo, tj moras ili da podignes ili spustis motoric tih nekoliko milimetara koliko imas fore da ga stelujes....meni je upalilo tako (naravno posle toga lepo stegnes srafove da ne dodje opet do istog problema (pazi samo da ti ne pukne plastika od pretezanja)

i naravno sve to probajte nekoliko puta da li radi...tj otkljucavajte...zakljucavajte, po mogucnosti vozite dan-dva bez tapacirunga da ne sklidate opet posle tapacirung (da ne lomite zabice bezveze...)

eto , nadam se da sam nekom pomogao...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Imam problem sa CB,sada kad otkljucavam auto,otkljucava sve sem zadnjih levih i desnih vrata,nekada otkljuca sve,a nekada nece samo zadnja leva,onda ih otkljucam kao da nema centralnu,samo povucem polugicu ka gore,a kada zakljucavam sve normalno zakljuca,kako to da sredim..?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Na E30 u vozacevim vratima se nalaze jedan mikroprekidac i komandni motorcic, mikroprekidac sluzi da kad okrenes kljuc u bravi da kontakt i zakljuca vrata.. E sad je moguce da je on malo zapekao pa zato mora kljuc malo vise da se okrene (a jako ga je tesko skinuti, tj vratiti jer je zakacen za bravicu..

Ali najcesci problem kod centralnog na E30 jesu kontakti na utikacu (uticnici) kojim su vrata spojena sa stubom..

To treba lepo skinuti (skines onaj gumeni poklopac, pa onda odvojis dve zabice sa strana i pooolako izvuces utikac klestima tako sto si ga uhvatio za onaj srednji deo) i ocistiti kako umes i naprskati kontakt sprejom..

Desava se da tu bude sve zeleno od korozije, a tuda prolaze ukupno 7 zica od centralnog (ako sam dobro sracunao), i cim jedna od njih izgubi kontakt onda raznorazni lock/unlock request-ovi koji idu ka i od centrale pocinju da prave problem..

Link to post
Share on other sites
Na E30 u vozacevim vratima se nalaze jedan mikroprekidac i komandni motorcic, mikroprekidac sluzi da kad okrenes kljuc u bravi da kontakt i zakljuca vrata.. E sad je moguce da je on malo zapekao pa zato mora kljuc malo vise da se okrene (a jako ga je tesko skinuti, tj vratiti jer je zakacen za bravicu..

Ali najcesci problem kod centralnog na E30 jesu kontakti na utikacu (uticnici) kojim su vrata spojena sa stubom..

To treba lepo skinuti (skines onaj gumeni poklopac, pa onda odvojis dve zabice sa strana i pooolako izvuces utikac klestima tako sto si ga uhvatio za onaj srednji deo) i ocistiti kako umes i naprskati kontakt sprejom..

Desava se da tu bude sve zeleno od korozije, a tuda prolaze ukupno 7 zica od centralnog (ako sam dobro sracunao), i cim jedna od njih izgubi kontakt onda raznorazni lock/unlock request-ovi koji idu ka i od centrale pocinju da prave problem..

Svaka cast!!! Losi kontakti izmedju zica na stubu, bas kako si i opisao... Hvala puno!

Link to post
Share on other sites