Recommended Posts

Sta bi moglo da bude uzrok slijedeceg problema na motoru 316i E30:

Kada je motor dobro zagrijan, pri pustanju papucice gasa, broj obrtaja padne ispod normalnog tako da motor zadrhti zatim se ponovo izregulise i vrati na normalan broj obrtaja?

Problem se desava povremeno i jako je ovisan o temperaturi motora!

Svaka profesionalna pomoc bi koristila! Hvala!

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Sta bi moglo da bude uzrok slijedeceg problema na motoru 316i E30:

Kada je motor dobro zagrijan, pri pustanju papucice gasa, broj obrtaja padne ispod normalnog tako da motor zadrhti zatim se ponovo izregulise i vrati na normalan broj obrtaja?

Problem se desava povremeno i jako je ovisan o temperaturi motora!

Svaka profesionalna pomoc bi koristila! Hvala!

Pozdrav!

Pogledaj ler lauf ventil, a mozes i da ga ocistis sa wd40, ako imas unimer izmeri otpor izmedju kontakata na njemu, treba da bude oko 9-10 oma. Proveri i creva za vazduh.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kao što reče dr. ler ventil, a ako ti se auto pregrijava, tj. ako mu je temperatura imalo veća od normalne može biti i do ventila. Sad ne znam za tvoj slučaj (mislim da su kod tebe samoštelujući ventili) ja bih svakako provjerio, a najbolje bi bilo da odeš na dijagnostiku pa vidiš šta kaže haber kutija!

Link to post
Share on other sites

dok je hladan on je jos uvek regulisan sauhom , cim se ugreje i ugasi sauh on pocne da zeza ..... sve govori da je ler lauf ventil , ne moze nista da ti skodi , osim da nervira

Link to post
Share on other sites

ne verujem , kad protokomer zajebava on zeza stalno a na leru najvise , dok u voznji se pokazuje kad totalno rikne

Link to post
Share on other sites