Osnovni uslovi za ugradnju TNG-a


Recommended Posts

Sta je monopoint ubrizgavanje, a sta multipoint ubrizgavanje? Koji sistem je kod M52 motora?

Moze li neko ovo da mi "prevede".

1.Kod ugradnje gasnog sistema na vozila sa karburatorom smatraće se da je gasna instalacija sa venturi ili monopoint ubrizgavanjem adekvatna.

2.Kod ugradnje gasnog sistema na vozila sa monopoint ubrizgavanjem smatraće se da je gasna instalacija sa monopoint ili multipoint ubrizgavanjem adekvatna.

3.Kod ugradnje gasnog sistema na vozila sa multipoint ubrigavanjem smatraće se da je jedino adekvatna gasna instalacija sa multipoint ubrizgavanjem.

Link to post
Share on other sites

Monopoint- jedna centralna dizna za sve cilindre.

Multipoint / vise dizni, tj. dizna po cilindru.

Dakle, M52 - multipoint.

1. za karburator / obican plin, najobicniji...za monopoint ne moze, mada je slicno sve, raz likuje se isparivac i jos par sitnica

2. za monopoint mora upavo ono pod 1 sto sam napisao, obican uredjaj, ali drugaciji isparivac, prekidac.....mada nista neuobicajeno

3. multipoint - kao pod 2, osim ako ima plasticnu granu, pa mora sekvent, mada plasticna grana nije i jedini uslov.....

Link to post
Share on other sites
Monopoint- jedna centralna dizna za sve cilindre.

Multipoint / vise dizni, tj. dizna po cilindru.

Dakle, M52 - multipoint.

1. za karburator / obican plin, najobicniji...za monopoint ne moze, mada je slicno sve, raz likuje se isparivac i jos par sitnica

2. za monopoint mora upavo ono pod 1 sto sam napisao, obican uredjaj, ali drugaciji isparivac, prekidac.....mada nista neuobicajeno

3. multipoint - kao pod 2, osim ako ima plasticnu granu, pa mora sekvent, mada plasticna grana nije i jedini uslov.....

Pitanje: Da li mogu ja na moj M50 da prodjem sa venturi sistemom ili ti obicnim plinom. posto je ugradnja moguca zanima me da li je i atest moguc dal pustaju ili prave problem. I ako neko zna neki servis koji nedere i za koliko para moze da se ugradi,nek mi javi.

Hvala unapred...

Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da ne moze da prodje, ali ipak vidi....

Ja ti ipak ne preporucujem nista osim sekventa......ne idi za cenom, vec za kvalitetom, nije toliko vazno sta ugradjujes, nego ko ugradjuje.....

Postoji tema na forumu o servisima, pa vidi koji su na dobrom glasu

Link to post
Share on other sites

Tomo brate, svi mi znamo da je sikvent ( ili sekvent) najbolji, ali razlike u ceni su enormne. Znas valjda u kakvoj zemlji zivimo i da je prosecnom Srbinu 100 evra veliko kao kuca, a kamoli razlika u ceni od 300-500 evra, sto predstavlja jednu celu platu u ovoj nasoj "bogastoj" zemlji.

Link to post
Share on other sites
Prvi i osnovni uslov je da posedujete vozilo!

Svi vidite da imam vozilo, tj masinu, i slike sam stavio pa vidite kakva je masina.

Ja samo pitam dal neko zna dal se prolazi atest sa venturi sistemom, a to dal imam pare il ne to je druga tema.

Nisu problem pare, nego ne zelim da stavim sequent, kad bez problema ide i na venturi...

Link to post
Share on other sites
Sta je monopoint ubrizgavanje, a sta multipoint ubrizgavanje? Koji sistem je kod M52 motora?

Moze li neko ovo da mi "prevede".

1.Kod ugradnje gasnog sistema na vozila sa karburatorom smatraće se da je gasna instalacija sa venturi ili monopoint ubrizgavanjem adekvatna.

2.Kod ugradnje gasnog sistema na vozila sa monopoint ubrizgavanjem smatraće se da je gasna instalacija sa monopoint ili multipoint ubrizgavanjem adekvatna.

3.Kod ugradnje gasnog sistema na vozila sa multipoint ubrigavanjem smatraće se da je jedino adekvatna gasna instalacija sa multipoint ubrizgavanjem.

Jeli Rosicu jes ti brat od Pileta iz Sapca,Aleksandar Ignjatovic,zvani pile ili Kvasac.

Link to post
Share on other sites