Recommended Posts

BMW E30 318i, M40 motor.

Kupio ga avgusta 2006. od jednog prepedantnog sredovečnog zaljubljenika u bmw koji ga je odlično sačuvao. Prva mu je boja, u početku sam sumnjao da je tako malo prešao ( u trenutku kupovine 187kkm), ali uvidom u stanje auta i posmatrajuci prethodnog vlasnika, sve više sam ubeđen da je kilometraža originalna. Sada je na malo vise od 200kkm, ima centralnu bravu, alarm, svetla za maglu, podizače,MP3.... zimske 14-ice i letnje 15-ice, ugrađen plin u AC Rasić (perfektno odradjeno, radi super na oba goriva, toro-boca). Ja sam mu promenio volan, presvlake i dodao petokrake felne. Skoro sam promenio set kvačila, diskove i pločice i sad je kao nov (kad ga operem i kad zažmurim na pojedine sitne, skoro nevidljive ogrebotinice na pojedinim delovima karoserije – prethodni vlasnik ga je čuvao u garaži kao drugi auto, kod mene je prvi i jedini, pa stoji na parkingu). Redovno je servisiran na 10kkm, ja sam to skratio na 6-7kkm kad mu menjam ulje i filter. Čuvam ga i čuva me, mazim ga i pazim (i gazim), a on tako i vraća. Ima dobre gume, pa pruža i zadovoljstva rezervisana za zadnju vuču, mada je za takve stvari ipak malo limitiran snagom ( al kad padne kiša, onda ima sasvim dovoljno snage za igranje).

U skorijoj budućnosti, planiram da mu dodam lambda kontrol za plin, a ako nađem povoljno šper-diferencijal, onda i to.

Mnogo sam ga nahvalio, ali stvarno je krasan i pouzdan auto, pa se nadam da ću da ga bez problema vozim dok ne skupim pare za noviji i jači bmw u sličnom stanju.

copyof1006157ye6.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepo ocuvan auto.Kada sam video ono u gepeku shvatio sam da je auto pazen i mazen (Kao u onoj seriji gde stevo zigon glanca svog SAAB-a).Iz tvoje price vidim da si zaljubljenik u BMW-e i to je za svaku pohvalu i pozdrav!

Link to post
Share on other sites

tako samo cisto i pedantno!picikato!(nemoj samo tako da bude za slikanja :fool: )..tako se voli auto! skidam kapu!

volan je bruka! jedan od najlepsih bmw-ovih po meni :cray:

Link to post
Share on other sites

Druze svaka cast!

Sta da ti kazem. Auto ti je kao lutka! Jedino steta sto mora napolju da stoji, jbg.(ako sam dobro ukapirao)

Kad sam video slike, setio sam se moje kockice koja je bila u takvom stanju! Srce mi je je zaigralo, veruj mi.

Cuvaj ga, odrzavaj ga i bas kao sto si sam rekao, on ce ti tako vratiti!

Nisam video da si napisao negde koje je godiste?

Jos jednom, jako mi se svidja i neka ti je sa srecom! :cray:

P.S:(ako ga skoro budes prodavao, ja sam uvek na forumu :fool: )

Link to post
Share on other sites

jbt kako ocuvan auto ...... svaka cast i poalko sa gasom , ovakvo stanje nije lako odrzavati .....

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Lepa Benka, da te sluzi...........................................................................

...............................km.Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
odlichna kocka

si reshio potroshnju i ler?

Potrosnja zavisi od vozaca, to sto trosi uvek dvocifreno je do mene, a ne do njega;)

A ler je ok, samo zimi kad je skroz hladan malo varira, jednom/dvaput i smiri se....ali sad je toplo:)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Danas sam , posle dugo vremena, svojerucno detaljno i sa uzivanjem oprao auto i opet je zasijao punim fabrickim sjajem

DSC04781.JPG DSC04784.JPG DSC04785.JPG DSC04786.JPG DSC04788.JPG DSC04789.JPG DSC04790.JPG DSC04791.JPGDSC04735.JPG DSC04736.JPG DSC04744.JPG 100_6050.JPG

u medjuvremenu, ugradio sam i LandiRenzo LCS na plinski uredjaj ( veliko hvala Babicu)....i ostaje samo jos sper:)

Jeste li primetili da cist auto nekako brze ide? :) :vampire: :vampire:

Link to post
Share on other sites