Pomoc!Zelim 318 ili 320 e36!ali..


Recommended Posts

Pozdrav svima... Uskoro treba da uzmem auto, i nekako me BMW najvise privlaci...ali mi volju kvare dosta ljudi koji, kazu nemoj to to je skupo sa odrzavanje,itd...

Mene interesuje BMW do 2000 kubika znaci ,318 ili 320 po mogucutvu sa ugradjenim plinom od 91 godista pa nadalje... Posto se ne razumem toliko,zamolio bih vas da mi malo detaljnije prenesete vasa iskustva...

Koliko trosi,da li je stvarno skup sa odrzavanje i jos neke detalje... Da li se moze odrzavati sa platom od 20000 din :heat:

Link to post
Share on other sites

Ako to smatras ODRZAVANJEM u zivotu onda moze,a za kvalitetno odrzavanje treba malo vise,naravno ako planiras i ti da zivis od te plate.ako se i odlucis za to,s tim primanjima ti je 4 cilindra definitivno bolje.

Link to post
Share on other sites

Al zavisi i koliko prelazis godisnje i kakav auto uzmes. Ako uzmes krsa svaki mesec ce biti ulaganje dok ako nadjes dobrog to ce biti znatno manje. Al tesko jer ti sa tom platom treba i da zivis a ne samo da placas troskove eksploatacije kola...

Link to post
Share on other sites

Ako kupis krsa niko ne moze da ti kaze ulaganja jer ce biti beskrajna! Npr redovan servis meni za auto je nesto ispod 3000din su filteri (ulja, vazduha i goriva), ako ima klimu treba i filter klime koji kosta oko 2200din, 4l ulja su oko 2500din. Pazi na trap, zamena spone je sa rukama oko 25-30e, amortizeri polovni su oko 30e komad, zamena kugli oko 60e, silent blokovi su mislim 1200din jedan... Meni je potrosnja prosecna po BG oko 11l ne znam kakva bi bila kod tebe...

Link to post
Share on other sites

Svi troshkovi odrzavanja mogu dosta da se smanje ako imash zelju i volju da malo isprljash ruke, sebi sam kupio auto znajuci da ga necu odrzavati u servisu, po netu sam nashao sva moguca uputstva i polko sve sam radim.... znachi pare nisu problem... ako zelish da vozish pravi auto, zasuci rukave i bolje ces to odraditi nego neki majstor koji samo gleda da te skine sa reda.

Link to post
Share on other sites

Hvala ti Grujo!Juce sam zvao da se raspitam za jednu 318-icu... Covek je rekao je da trosi 12 do 13 litra plina sto mi i nije bas puno s obzirom kako skacu cene dizela i benzina... Jos samo jedno pitanje... Ja pored BMW gledam sledeca auta...Reno Megane Coupe,Mercedes 190...znaci do 3000 eura. Da li je BMW dosta skuplji za odrzavanje od ove ostale modele ili su tu negde...

Link to post
Share on other sites

Da te obradujem,nije skuplji za odrzavati od nijednog navedenog.ja vozim 316i,servis me izadje oko 50e s tim da sipam sintetiku (mobil 5W-40).na ostalo nemam nikakvih zamerki,jako je izdrzljiv i cvrst auto i nemoze se ni po cemu porediti sa meganom.potrosnja mi je 7-8 na otvorenom a grad oko 10 benzina(plin nemam).a 316 i 318 su ti skoro identicni.

znaci druze: prijavi sta si nasao interesantno pa da pomognemo koliko mozemo da nadjes sto zdraviji i ocuvaniji i da se u zdravlju vozis :heat: i da te ne boli glava zbog delova!

Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/oglas272755/bmw_318/

:heat:

Evo ovaj...na primer...Cuo sam se s covekom,kaze da nije potrebno ulaganje u njega...jedino sto mu plin nije atestiran,i sto se mora registrovati!

Ako je auto stvarno dobar a ne bude ga prodao do sredine januara,mozda bih ga uzeo...ako ne opet cu traziti nesto slicno!

Link to post
Share on other sites
Da te obradujem,nije skuplji za odrzavati od nijednog navedenog.ja vozim 316i,servis me izadje oko 50e s tim da sipam sintetiku (mobil 5W-40).na ostalo nemam nikakvih zamerki,jako je izdrzljiv i cvrst auto i nemoze se ni po cemu porediti sa meganom.potrosnja mi je 7-8 na otvorenom a grad oko 10 benzina(plin nemam).a 316 i 318 su ti skoro identicni.

znaci druze: prijavi sta si nasao interesantno pa da pomognemo koliko mozemo da nadjes sto zdraviji i ocuvaniji i da se u zdravlju vozis :heat: i da te ne boli glava zbog delova!

Gde ti kupujes ulje kada 1l tog ulja kosta 800din?? I koje tacno ulje?

Link to post
Share on other sites
Hvala ti Grujo!Juce sam zvao da se raspitam za jednu 318-icu... Covek je rekao je da trosi 12 do 13 litra plina sto mi i nije bas puno s obzirom kako skacu cene dizela i benzina... Jos samo jedno pitanje... Ja pored BMW gledam sledeca auta...Reno Megane Coupe,Mercedes 190...znaci do 3000 eura. Da li je BMW dosta skuplji za odrzavanje od ove ostale modele ili su tu negde...

Nemoj mislit da smo svi ovde teski zaludjenici pa vristimo cim neko pomene neku drugu marku automobila ali mogu ti reci da nijedno govno ne smrdi vise od francuskog( mislim na resho, pugove, citruse) a merca 190 da vozis u tvojim godinama nekako ne ide i nasuprot 318i moze biti i skuplji za odrzavanje a ujedno je i jedini mercov model koga se ta fabrika stidi.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Pozdrav svim vlasnicima BMW.

Upravo sam se uclanio u vasu zajednicu i ako bog da postanem punokrvni clan.

Naime videh ovu temu pa reko da ne otvaram novu imao sam slicnu dilemu u vezi auta i jos uvek je imam. Videh da se prodaju 318-ice po raznim cenam od 2300e pa do 5000e tu negde oko 1993 godiste. E sad kod mene je ista diletam gledao sam Reno lagunu, Citroen (razne modele), Fiat Stilo, Punto verzija iz 2001 godine dizel 1.9JTD, VW Golfove Mk3 i Mk2, Vento, itd. I na kraju sasvim slucajno danas mi nalete jedan BMW-ica 318i sa 5 vrata 1993. godiste sa ugradjenim plinom presla 185000 (meni licno to deluje kao jako mala kilometraza) kaze da je garaziran i da je prodaje zbog odlaska u inostranstvo po ceni od 2800e iz Koteza znaci tu je blizu mene negde u kraju. Po gore procitanim porukama nedeluje mi da je skupo za odrzavanje. Jos me zanima dal je slicna cena odrzavanja tih golfica recimo i ovga BMW-a. Jedan moj drugar ima isto 318 samo kupe verziju auta ina moju veliku zalost sada je u nemackoj nemogu da ga povedem da pogleda samnom pa me interesuje dal neko moze da mi preporuci nekog dobrog majstora za BMW da oteram auto da ga proveri kolko je to moguce pre same kupovine. Najvise me brine ispravnost motora i limarija dal je trulo i lupano. Ovaj drugar svog BMW-a odrazva kod nekog lika koji ima servis u batajnici i kaze da je jako zadovoljan covek se Zove Dragan neznam prezime ni adresu, pa ako neko zna gde je bas bi mi znacilo da mi poslje na PM ili da napise u ovoj temi gde se covek nalazi.

Link to post
Share on other sites