Recommended Posts

Zadnji put je motor radio pre 4 dana, od tada sa jos par drugara pokusavam da ga pokrenem ali mrka kapa. Akumulator mi nije bio bas za pohvalu, a od verglanja sam ga i dokrajcio. Napunio sam ga proslu noc, ubacio jutros on je 100A i jos prespojio sa pasata ...i nista. Vergla ali ni da cuje. Pomislio sam da mu nije smrzla nafta u filteru gde je ono sito, ali sam na auspuhu osetio da je poceo da je sagoreva dok vergla. Verglao sam ga dok ponovo nisam ispraznio ovaj na njemu i ostace da ceka do daljnjeg, a po svemu sudeci to ce biti maj mesec ;) Imam utisak da alnaser ne vrti punom snagom, da li je mozda u njemu problem? Kontrolisao sam grejace.

Link to post
Share on other sites

Ako nisi zamenio grejace - odradi to. Uvedi praksu svakog Decembra novi grejaci SVI! Neces imati problema. Naravno i aditiv da ti ne bi smrzla nafta u cevima ispod poda.

Ili uvek sigurna alternativa - PALI AUTO NA SVAKIH 4-6 sati kada je ovako hladno.

pozdrav!

Link to post
Share on other sites

ja sam pre neko jutro sipao d2 oko 10 litara i aditiv i vozio malo....predvece sam otisao do ortaka, bio kod njega 1,5h i kada sam krenuo kuci auto je radio do pola puta...jer mi se nafta zaledila... nekako sam uspeo da se dogegam do pumpe, sipao eurodizel probuckao ga malo (ljuljao auto) i nekako je upalio... :S

Link to post
Share on other sites

Jutros sam ispraznio jos jedan akumulator od 100A sa jedne 39-ke smo skinuli. Nafta nije smrzla grejaci su dobri, ubacio sam mu i onaj u filter za naftu sto ide mada on nesto sporo greje ne znam ono kako radi.

Skinuo sam mu alnaser malo pre, imam utisak da je do njega...mozda neka biksna otisla...ne vrti bas kako bi trebao, grejao se prilicno a nemoguce da je tako jak i dobar akumulator upropastio ispravan alnaser. Sad njega da rasturam.

Link to post
Share on other sites
...Naravno i aditiv da ti ne bi smrzla nafta u cevima ispod poda...

Preporučija bi ti nešto drugo šta mi je kolega na poslu reka...Većina ljudi kod njega u Zagorju kad postane extremno ladno kad idu livat naftu, uliju i malo benzine uz to, jer benzina ne mrzne, a gorivo je... ;)

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam mu biksne, cetkice (otisle skroz) i bendix na alnaseru, on takodje skroz vrisnuo. Sutra cu da ga namestim pa cu da javim sta se desava. Videcu i sa senzorom radilice postoji li problem.

Link to post
Share on other sites