gasi se...........


Recommended Posts

ovako...........kako je pocela ova zima desava se sledece..................auto super upali na benzin, prebacim na plin, pustim da malo radi da zagreje..........ali kako hocu da dodam gas on se ugasi................onda malo duze vergla i nekako upali...............kasnije je sve ok.................

Link to post
Share on other sites

verovatno ne napravi odgovarajucu smesu...ili povuce hladan vazduh...plinu smeta hladan vazduh, tj osetljiv je na njega...proveri ti jos jednom da li imas dovoljno tecnosti ili da nemas vazduha u sistemu jer i to moze da bude uzrok jer ako kroz rasprasivasc ne krene voda da kruzi, automatski pocinje da se ledi (koliko znam plin koji dolazi iz boce do njega je hladan nekih -37 stepeni C)...a kad se zaledi onda salje hladan plin ka udidnoj grani i nju ledi, pa nece ni na benzin da upali dok se malo ne odledi...citaj zagreje... tako je meni bilo par putra kada sam ostao bez malo vode u hladnjaku...tj sistemu....

proveri kad ti se to desi tj ugasi se i nece da upali na benzin da li je rasprasivac hladan....naravno to sve vazi ako imas klasican plinski uredjaj ugradjen u auto

Link to post
Share on other sites

upravo tako............klasican je sistem..............e jedino ako je povuko vazduh kad je menjan antifriz...................vozio sam ga u neki servis cisto da mi zamene antifriz da se ne smrzavam............ali cu ipak morati sam da zavrsim to.................hvala ljudi

Link to post
Share on other sites

ej druze...sta reci...istih problema sam imao sa onim mojim bmw 520 i tim motorom, elem, kada ima vazduh u sistemu onda ti dozvoli da prebacis na plin i vozis nekih 300 metara i kada se ugasi vise ga ne upalih dok ne izregulise pritisak i one odmrzne isparivac plina a desavalo se da i isparivac toliko zaledi da nije bilo bitno da li je auto zagrejan ili nije...bio je problem u hladnjaku jer je non stop i posle ozracivanja primao vazduh u sistem...kod tebe se ponasa ne bas tako, ako ti se to nije desavalo prosle godine onda mozda da promenis filter vazduha i da ti deki-silja pregleda plin kada dodjes u AL...da proveri smesu i slicno...pricali su mi da prebacim isparivac sto blize usisnoj grani, cak sam menjao i sam rasprsivac (imam da ti dam onaj sto ide direktno u usisnu cev i ne sma njuje precnik cevi) i slicno ali je kod mene bilo do hladnjaka...

Link to post
Share on other sites