Recommended Posts

Sta je sve treba da se zameni,da bi se u e30 ubacio motor od 320,i za koliko para moze da se nadje dobar motor sa svim ostalim stvarima(protokomer,kompjuter itd)

sadasnji motor je 1.8 90 ks

Link to post
Share on other sites
  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sta je sve treba da se zameni,da bi se u e30 ubacio motor od 320,i za koliko para moze da se nadje dobar motor sa svim ostalim stvarima(protokomer,kompjuter itd)

sadasnji motor je 1.8 90 ks

treba ti struja od novog motora nosaci motora gumeni i aluminijski druga ispusna grana kompjuter sajla gasa

Link to post
Share on other sites

po meni je bolje da ubacis 2.5 i da bude reg na 2.0 em ide bolje em manje trosi DA BRATE MMANJE TROSI. provereno vozio sam sva 3 motora, a ja jos znam ko to ima i ko to moze da zameni jeste da je decko u n.s

Link to post
Share on other sites
Ne moze 2.5 da trosi manje od 1.8...

moze moze itekako vjeruj jer sa 2.5 ti treba manje goriva da dojdjes na zeljenu brzinu neg sa 1.8 jos pogotovo ako je obicni a ne IS jer je velika rezlika izmedju 1.8 115 ks i 2.5 (12v) 170 ks

Link to post
Share on other sites
moze moze itekako vjeruj jer sa 2.5 ti treba manje goriva da dojdjes na zeljenu brzinu neg sa 1.8 jos pogotovo ako je obicni a ne IS jer je velika rezlika izmedju 1.8 115 ks i 2.5 (12v) 170 ks

Prijatelju jer ti stvarno mislis da je tvoj sistem merenja tacniji od fabrickog,procitaj uputstvo,iako ono laze za 2L neznaci da moze motor od 1800ccm da trosi vise po svojim karakteristikama od 2500ccm. prvo ima 4cilindra a nije ist6o kad sipas u lonce i u bure, a i medvedi vise pojedu od veverice....

Link to post
Share on other sites

2.5 12v cabrio sa 3.25 difom 8 po gradu, 1.8 m10 sa 3.64 10 po gradu... ko nije probao i uveri se sam nek cuti :preved: imao sam 6 komada 2.5 12v i svi su troslili jako malo, to je najbolji motor koji je bmw ikada napravio, i po potrosnji i performansama i izdrzljivosti, samo ga ubi registracija...

Link to post
Share on other sites
Prijatelju jer ti stvarno mislis da je tvoj sistem merenja tacniji od fabrickog,procitaj uputstvo,iako ono laze za 2L neznaci da moze motor od 1800ccm da trosi vise po svojim karakteristikama od 2500ccm. prvo ima 4cilindra a nije ist6o kad sipas u lonce i u bure, a i medvedi vise pojedu od veverice....

Nije baš uvik tako...I ja sam u praksi vidija da neki motori veće kubikaže troše manje od motora manje kubikaže...Stvar je u logici da ovome veće kubikaže triba manje gasa da digne okretaje ki šta je Leo reka, a ovome triba više gasa da se zavrti...Uvjet tome je naravno težina auta, to nesmimo zaboravit...Još jedna stvar je dali je motor lipo uštelan kako triba...Ima tih miljun čimbenika šta to određuju...Zato nemojte mislit da nemože... :D

Još bi se tija nadovezat na ovaj sistem mjerenja šta je kolega FloydM3 navea...Ja NIKAD nisam vidija auto šta troši točno onoliko koliko je tvornica navela...Apsolutno u svakoga i ama baš svakoga je išla priko, bilo to jedna litra ili više...Zato je potrošnju najbolje testirat punim rezervarom...trećina grad, trećina autoput i trećina otvorena...I nakon 100km se vratiš na pumpu i naliješ opet punoga...Onoliko litara koliko si ulija, tolika ti je potrošnja... :preved:

Link to post
Share on other sites
2.5 12v cabrio sa 3.25 difom 8 po gradu

ajd u veceru. ako trosi 8 ja placam sta god hoces, ako trosi vise, ti placas i biras gde vodis. napunimo rezervoar i vozamo se dok se ne isprazni.

ako se ne varam trebalo bi da predje oko 800km ako staje 65l

Link to post
Share on other sites
ajd u veceru. ako trosi 8 ja placam sta god hoces, ako trosi vise, ti placas i biras gde vodis. napunimo rezervoar i vozamo se dok se ne isprazni.

ako se ne varam trebalo bi da predje oko 800km ako staje 65l

prodao sam auto pre godinu ipo dana i veoma mi je zao zbog toga jer bi ti sada veoma rado dokazao... evo jos jedan podatak: novi sad-herceg novi preko trebinja 560 km pun gepek nas troje u kolima, pun rezervoar, dosli tamo, ostalo jos 15 litara goriva... vreme putovanja 8 sati voznje bez odmora... motor m20b25 tauschmotor 99 godiste, presao 22.000km, menjac od 2.5, dif 3.25 sper, felne 16ke...

Link to post
Share on other sites
ajd u veceru. ako trosi 8 ja placam sta god hoces, ako trosi vise, ti placas i biras gde vodis. napunimo rezervoar i vozamo se dok se ne isprazni.

ako se ne varam trebalo bi da predje oko 800km ako staje 65l

67 ravno staje

Link to post
Share on other sites
nemam ja potrebu za lovackim pricama... ne verujes? nemoj!... :) sva sreca pa sam imao brdo bmwova pa nemam pojma sta pisem...

Mozes ti da imas matori i brdo i planinu , al neke stvari koje i debilu su jasne nemogu da budu uopste diskutabilne...

Moguce da je neki tvoj toliko trosio ,al uzmi realno jedan u milion,neznaci da svi koji imaju 2.5 motor imaju tako malu potrosnju...

Moj m40b16 je trosio u gradu ravno 10l,ni manje ni vise,i oces da kazes da je to mnogo,ne matori to je realno...

Link to post
Share on other sites
Mozes ti da imas matori i brdo i planinu , al neke stvari koje i debilu su jasne nemogu da budu uopste diskutabilne...

Moguce da je neki tvoj toliko trosio ,al uzmi realno jedan u milion,neznaci da svi koji imaju 2.5 motor imaju tako malu potrosnju...

Moj m40b16 je trosio u gradu ravno 10l,ni manje ni vise,i oces da kazes da je to mnogo,ne matori to je realno...

za taj motor je to sasvim dobra potrosnja... u ovoj temi je 5 ljudi potvrdilo da je m20b25 manji potrosac od cetvrtaka, citaj gore!?

Link to post
Share on other sites

novi sad - trebinje - herceg novi - plafon 520km

za to si potrosio 50 litara(65 staje, ostalo 15 i da ne ulazimo kako si utvrdio da je ostalo 15)

to je skoro 10litara na 100km - normalnom voznjom sasvim prihvatljivo

Link to post
Share on other sites
novi sad - trebinje - herceg novi - plafon 520km

za to si potrosio 50 litara(65 staje, ostalo 15 i da ne ulazimo kako si utvrdio da je ostalo 15)

to je skoro 10litara na 100km - normalnom voznjom sasvim prihvatljivo

560 :) ako si se vozio nekad tim putem onda znas verovatno koliko uspona i krivina, kocenja i ubrzanja i racunaj da je auto imao min 1600 kg.... pa ti vidi koliko bi tu trosio neki slabiji motor.

zamisli ima pokazivac goriva na kome pise koliko ima goriva...

Link to post
Share on other sites