Recommended Posts

Kolike snage treba da budu sijalice za prednje farove na e 30, h1 55w ili 100w? I treba li da su iste na oba fara (kratko i dugacko svetlo)?

Link to post
Share on other sites

Fabricka su 55 W i za duga i za kratka, ako stavljas od 100W, moras da stavis dodatni relej da ne zapalis instalaciju, ako osigurac ne pregori.

Link to post
Share on other sites
Fabricka su 55 W i za duga i za kratka, ako stavljas od 100W, moras da stavis dodatni relej da ne zapalis instalaciju, ako osigurac ne pregori.

JA sam imao 100w u levom faru, pa sam stavio i u desnom za dugo svetlo, a skoro sam stavio od 100 w u kratko svetlo i opet je pregorela, jel moze to da bude zbog snage sijalice ili mi ulazi kondenz u far?

Inace imam releje u svim rupama u onoj tabli gde su osguraci.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Fabricke jesu 55w ali ni za 100w ti ne trebaju dodatni releji jer ih e30 vec ima. Sijalice ti verovatno pregorevaju zato sto su loseg kvaliteta. !Proveri koliko ti puni alternator! Kupi sijalice WÜRTH od 55w i bices prezadovoljan.

Link to post
Share on other sites
Fabricke jesu 55w ali ni za 100w ti ne trebaju dodatni releji jer ih e30 vec ima. Sijalice ti verovatno pregorevaju zato sto su loseg kvaliteta. !Proveri koliko ti puni alternator! Kupi sijalice WÜRTH od 55w i bices prezadovoljan.

Gde stoje ti releji, stavrno ne znam, znam da sam kod mene na kocki menjao, jer su mi se grejali kablovi od instalacije, a osigurac je dva puta pregoreo.

Link to post
Share on other sites
Gde stoje ti releji, stavrno ne znam, znam da sam kod mene na kocki menjao, jer su mi se grejali kablovi od instalacije, a osigurac je dva puta pregoreo.

Nebi trebalo da ima releje zato sto su fabricki 55w zasto bi onda stavljali releje...?

ja kad sam imao kocku morao sam da ugradjujem releje kad sam stavio 100w. stalno mi crkavale sijalice, pa mi majstor ugradio releje i od tad je super sijale ko lude...

Link to post
Share on other sites
Nebi trebalo da ima releje zato sto su fabricki 55w zasto bi onda stavljali releje...?

ja kad sam imao kocku morao sam da ugradjujem releje kad sam stavio 100w. stalno mi crkavale sijalice, pa mi majstor ugradio releje i od tad je super sijale ko lude...

To i pisem 55w su fabricka, za 100w mora prepravka, sa novim relejima.

Link to post
Share on other sites
To i pisem 55w su fabricka, za 100w mora prepravka, sa novim relejima.

Kako mislis prepravka, da se zameni postojeci relej, da se ubaci drugi na postojece mesto koje je prazno ili da se negde zalemi na zicama od sijalica?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ne vidim potrebu za sijalicama od 100w. Samo vece opterecenje i potrosnja struje. Osram Nightbraker 55w i uzivaj bez ikakvih prepravljanja i bojazni da ce neki kabl da "zasmrdi"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ne znam zasto ali moj e30 ima fabricki releje u kutiji sa osiguracima za dugo i za kratko svetlo verovetno tako treba bez obzira sto su sijalice 55w ! A sve pohvale za OSRAM nightbraker progledao sam kad sam ih stavio i evo vec skro godinu dana su na kolima i ni jedna nije pregorela one kobajagi Xenon sam menjao na 3 meseca (mislim na obicne sijalice sto se prodaju po radnjama a na kutiji pise xenon neka imitacija bemliga sta je )

Link to post
Share on other sites
Ne znam zasto ali moj e30 ima fabricki releje u kutiji sa osiguracima za dugo i za kratko svetlo verovetno tako treba bez obzira sto su sijalice 55w ! A sve pohvale za OSRAM nightbraker progledao sam kad sam ih stavio i evo vec skro godinu dana su na kolima i ni jedna nije pregorela one kobajagi Xenon sam menjao na 3 meseca (mislim na obicne sijalice sto se prodaju po radnjama a na kutiji pise xenon neka imitacija bemliga sta je )

Tako je nightbraker su fenomenalne, i ja sam prezadovoljna samo su skupe u picku materinu...

A sto se tice releya,nediraj nista nego teraj kod elektricara...

Mada sa ovim osramovim netreba ti 100w,one su jace od tih sa 100w.

Link to post
Share on other sites

i fabricki on ima releje za oborena i duga svjetla, oni pale sijalice, a buduci da su ti releji za struje od 30-40A, nije problem u njima nego u kablovima, koji su relativno tanki za sijalice,( i to narocito sve 4) od 100W, tako da eventualna prepravka podrazumjeva nove(deblje, 2.5 mm2) kablove i releje sa sto kracom duzinom(blizu fara i izvora struje) i poseban, jaci osigurac. Mada te sijalice su strasno nekvalitetne, istopi se sama od sebe zbog prevelike toplote sto razijaju, a i ne daju proporcionalno vise svjetla...tako da preporucujem nightbreaker svakako, nego da ostetis ogledalo fara

Link to post
Share on other sites

Ne istopi se ona bukvalno, vec se staklo razmeksa, dobije "cibuljicu" i pusti vazduh unutra, a onda je vlakno "otislo u vjecna lovista".

P.S. pricam za te sijalice od 100W...

Link to post
Share on other sites