e39 530d traktorce :)


Recommended Posts

Evo da predstavim svoje nove kocije ! I ako sam bio siguran da nikad necu dizel ipak sam pazario ovaj 1999 godiste ! Bio je dosta povoljno zato sam ga i kupio ! Kilometraza 178000 i na tabli i na kljucu od opreme ima alu felne, m volan! Menjac je steptronic i iskreno skroz mi odgovara uz ovaj auto mislim da su motor i menjac prava mera bice slikice ovih dana http://postimg.org/image/r0wa6kgmd/2febf9a4/ http://postimg.org/image/ptla359dl/48dffd86/ http://postimg.org/image/sa79nqipp/dd68d5bd/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zato postoji 520d jeftinija dosta registracija i trosi manje od 12 litara! Iskreno nepostoje pare za koje mi je vise zao nego one za porez na luksuz na registraciji al sta da se radi a sto se potrosnje tice nije mi problem neprelazim mesecno veliku kilometrazu

Link to post
Share on other sites

530d koji trosi 12l il je non stop pedala u patosu kroz beogradski haos,il nesto debelo nevalja.

mesecno predjem oko 3000km i mesovite voznje potrosnja je 8l,a relacija koju mesecno vozim 10ak puta od 200km u oba pravca,od cega je 120km autoput a 80km je slinavljenje do auto puta i beogradska guzva preko gazele i autkomande,potrosnja mi je 6.5l mereno stotinu puta

Link to post
Share on other sites

@miksa nemoj da me plasis

Automatik? Ja se vozim po gradu uglavnom i tako mi trosi odprilike. Evo jedna slika kad sam stigao iz Srbije. Napunjen rezervoar, resetovana kilometraza.

dsc0168.jpg

Link to post
Share on other sites

jeste automatic

kolko sam uspeo da razumem nasuo si 65l(PUN)kod mene toliko stane do cepa.

presao si 730km i po bordu ti je ostalo jos 414km da predjes sa preostalim gorivom u rezervoaru.

znaci 730+414=1.144km

65/1.144= 5.68L/100km potrosnja

meni je sa makedonskim gorivom potrosnja spala na 5.3l/100km sa uplaljenom klimom i voznja oko 140km/h

Link to post
Share on other sites

da moja greska,rez jeste 70L(ja sam sipao 65l,a bilo u njemu tih nekoliko litara, pa sam zato permutovao)

ali opet 70:1144=6.12L/100km

to opet nije 12L potrosnja

Link to post
Share on other sites

Meni 2500cc benzinac, automatik, u gradu trosi 13,5 l benzina ispod ne moze (ili ja ne znam), otvoreno 8 l, plina 15-18, zna i 20 zimi, otvoreno normalna voznja 10 l, a kad se nagazi 13-14 l. Letos kada sam isao na godisnji, pun auto nas petoro, krovni gepek od 420 l, gas u patos, auto put 150-160km/h, klima, 12 l,plina prosek.

Link to post
Share on other sites

Ja sa 530 2002 jedva stignem do 800 km sa punim rezervoarom i to auto put na 150 km,h a bas bi voleo da vidim 530 sa potrosnjom sa 5,3 jedino ako iskljucis dva cilindra.

Link to post
Share on other sites

Ja sa 530 2002 jedva stignem do 800 km sa punim rezervoarom i to auto put na 150 km,h a bas bi voleo da vidim 530 sa potrosnjom sa 5,3 jedino ako iskljucis dva cilindra.

Druze ja na ibarskoj 5.3l ne prelazim sa 530d 2002 god.... :dance3: ... svi cilindri na broju...

Link to post
Share on other sites

Auu Miksa al' se bahatis... Prvo vozis sa upaljenim maglenkama a onda si, na sav bezobrazluk, podigao rucnu. :prankster2:

Link to post
Share on other sites

pa da..

Da sam ugasio maglenke,skino bi potrosnju za po' litre

Kod mene ubacen 1.7DTi iz opelA a zaveden kao 3.0D,pa se zato kurcim sa potrosnjom :o

Link to post
Share on other sites

Druze ja vozim 3.0 vec deveta godina i gas u patos i laganica porodicna voznja minimalno sam uspeo da ga spustim na 6,8 na 120 auto put a 5,3 mi i dalje kopa oko :pleasantry: onda je moj pravo traktorce uostalom nevidim svrhu ovoga razlika nije u pola litre nego preko 3 uostalom ja ga obozavam i da trosi :worshipbmwts9: 20L.

Link to post
Share on other sites