Recommended Posts

Zamenio sam senzor za hladan start i nema nekog poboljsanja, i dalje kad je hladan radi na 500 obrtaja. Kod mene ne postoji lambda sonda, ona se ne ugradjuje kad nema katalizatora, proverio sam u fabrickim podacima. Sta jos da mu radim?

Pozdrav

sonda nema veze sa katalizatorom ,i ugradjuje se i kad auto ima katalizator,ali kod e30-kocke,ona maltene i neigra vaznu ulogu...isto se auto ponasa i trosi kad je otkacis

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da trosi vise od 2.5 24v tesko,i da je losiji od 318is i to neide,moze samo da bude bolji,to su maltene isti motori samo sto ima 2cil.manje,i 1.8is je preoptereceniji,i samim tim losiji motor...mada sve zavisi od odrzavanja koji ce koliko da predje,ali govorim uopsteno

a ako neces trazi 318i ako naletis uzmi 318is

318 to su motori iz kocke,kao sto sam vec negde napisao generalno losi motori...problem sa bregastom pre ili kasnije

Link to post
Share on other sites

ljudi normalno je da tako kazete pa ko ce jos ko vozi 320 da kaze da je los?

naravno da nece

da je on tako dobar i da trosi manje od 2.5 to neide

ako hoces dovescu ja 3 kom 2.5

ti tvoj 2.0 i da vidimo ko manje trosi

a ja vozim 1.8is i kad god budes hteo ja cu na crtu sa tobom i ako imam sedamnestice

kao prvo ja nevozim 2.0,a to crta :) mani se ..2.0 nisam ni imao,vozio sam kocku 2.5 i 3.5,a pricam kao neutralan i nehvalim svog konja kako ti kazes,a e36 2.5 fabricki vise trosi od 2.0,e sad sto se kod nas voze svakakve tarabakule to je druga stvar

Link to post
Share on other sites

Nidzo i sam znas da ni jedan e36 ne moze da parira kocki 2.5,duzno postovanje 2.5 i M3,ovo ostalo su sporeti!!!!!!!!!!

Nidzo majstore,mudro zborish!!! :) I josh u kocku kad stavish m50b25 motor... :rofl:

Link to post
Share on other sites

Da je kocka keva jeste, meni e36 2.0 trosi oko 13l benzina a nije da ga mazim a malo se raspitaj koliko trosi 2.5, da is ide bolje od 2.0 pa bas i nesto nisam siguran jer sam ga vozio i to u perfektnom stanju a ti mi reci da ti is trosi 10l i sigurno cu ti poverovati, jedino ako ga vozis kao po jajima. Da je 2.5 bolji to sigurno, velika je razlika ali kako sam po prirodi nestrpljiv nisam ima zivaca da gledam silne sporete 2.5 pa je ovaj prvi sestak koji je koliko toliko vredeo da se uzme pa je eto zavrsio kod mene. Sada je sredjen i mogu ti reci veoma sam zadovoljan.

Sto se tice kvaliteta izmedju motora is-ov je nagruvan snagom i opterecen pa iz toga sledi i da je samim tim vek trajanja manji. 2.0 jeste 200 kubika i 10 konja vise ali je sestak i samim tim dosta rastereceniji pa iz toga sledi da je dugotrajniji. Po nekim pricama od nekih ozbilnijih majstora cuo sam da je 2.0 izdrzljiviji motor od 2.5 ali nema veze BMW je to koji god da je motor i nadam se da ce do mene doci uskoro i jos onih 40 i koji konic vise kojih sada trenutno nemam. Glupo je raspravljati se sta je bolje a kako sto je receno ima 1.6 motora koji bi oduvali 2.5, smesno da ali sve zavisi ko je kako odrzavao ali dobro svaki ciga svoga konja hvali pa je tako i moj konj crko :)

Link to post
Share on other sites

ne verujem sta citam , ono sto ja znam iz iskustva licnog je e36 320i trosi u gradu 12-15 lit , na otvorenom 8-10 ,e 36 325 u gradu 13-17 lit na otvorenom 9-12 . i ko mi kaze da postoji bmw koji u gradu trosi ispod 10 lit benzina laze ko pas . ovi podatci su za kocku iste kubikaze 10 procenata nizi,

a sto se tice srbine kocke 318 karb ja sam stajao na crtu sa njim u e36 320i i drzao se blizu prvih 20 metara nakon toga e36 nestaje

i sto se tice 2,0 24v m50 motora on je pre par godina proglasen od strane priznatih britanskih strucnjaka za najbolji atmosferski motor na svetu. valjda ljudi znaju sta rade

Link to post
Share on other sites

Svako ko nije vozio m50 motor prica kako su to ale od potrosaca, pa ljudi sedite u njih pa provozajte pa da vidite kako ta ala ide i koliko stvarno trosi. Pa naravno da ce da trosi preko 15l ako ga stalno cepas po gasu, pa i 1.6 ima da trosi 13l ako ga tako vozis a sto se tice IS zna taj itekako da skoci do 15l.

Link to post
Share on other sites

Ma jok zbog IS, stao bih ja sa njim na crtu nije problem ali jos uvek ponekad ugusim auto, pa ce mi trebati jos kilometara da bih naucio da izvucem svih 150 konja, pa ti Nidzo znas kako sam vozio moju kocku 1.6, niko mi neveruje da je taj motor bio u njemu, a pri tom je auto bio na plinu.

Link to post
Share on other sites

Pogresno si shvatio sve ovo, niko ali bas niko ko je ovde NE ZELI ponavljam NE ZELI da se dokazuje ko je jaci i brzi, kada su bile trke izmedju nas samih uvek je bio razlog zezanje. A ako mislis da nismo dostojni tvog drustva uvece na banjici onda bolje nemoj da dolazis jer to sto pricas su price bez osnove, dodji jedno vece pa da vidis ko smo sta smo i koliko nas ima. Nemoj o necemu da sudis ako nisi siguran.

Link to post
Share on other sites

,,A ako mislis da nismo dostojni tvog drustva uvece na banjici onda bolje nemoj da dolazis jer to sto pricas su price bez osnove,,

baki jel su to pale neke pretnje ili je to napisano u nekom dr kontekstu??

...ja ovo nisam shvatio kao pretnju, ne dolazimo gore da se bijemo, nego na druzenje, a kao sto si rekao ti samo prodjes pored banjice tako da logicno je da ne mozes da vidis mnogo vise od 3-4 automobila...najmanje toliko ih ima na svakom manjem parkingu sirom grada :D druga stvar ja sam vec neko duze vreme na svakom okupljanju ali nisam video ni jednu jedinu trku clanova naseg kluba...toliko, pozz

Link to post
Share on other sites