Recommended Posts

Ako imate neku ideju sta bi sve mogao da bude uzrok tolike potrosnje a vozim ga sasvim normalno, promenjen protokomer dizne stvljene druge kao nove uradjen servis. Ide kao oparen ali tako i trosi, pa ako neko ima neku ideju ili imao slicno iskustvo rado cu ga poslusati.

Ako neko trenutno vozi taj model neka napise koliko trosi njegov normalne voznje, ocekivao sam da trosi izmedju 12 i 14 litara ali 20 je mnogo, cak na otvorenom do 120-130 trosi 10l, zaborvio sam da kazem ne curi nigde gorivo sve sam pregledao . . .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako imate neku ideju sta bi sve mogao da bude uzrok tolike potrosnje a vozim ga sasvim normalno, promenjen protokomer dizne stvljene druge kao nove uradjen servis. Ide kao oparen ali tako i trosi, pa ako neko ima neku ideju ili imao slicno iskustvo rado cu ga poslusati.

Ako neko trenutno vozi taj model neka napise koliko trosi njegov normalne voznje, ocekivao sam da trosi izmedju 12 i 14 litara ali 20 je mnogo, cak na otvorenom do 120-130 trosi 10l, zaborvio sam da kazem ne curi nigde gorivo sve sam pregledao . . .

I meni mnogo trosi, jedino sto bi mozda moglo da popravi stanje je senzor za hladan start, jer sam procitao da od njega dosta zavisi rad sistema za ubrizgavanje, zvao sam Alone i rekli su mi da je cena nekog koji nije original BMW 1200 dinara, ali da se niko nije zalio na njega. Planiram da narucim sutra preksutra, pa cu da vidim pomaze li, mada meni nece ni da se ukljuci sauh, odnosno kad je hladan ima 500 obrtaja, a kad se ugreje radi na 750-800. Tako da mi i to povecava potrosnju, plus sto ja u gradu retko gde mogu da vozim brze od 35-40 na sat.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

ma meni radi nazovi sauh i tu je oko hiljadu i neki obrtaj a kada se zagreje radi na otprilike 600 do 700 obrtaja, koliko je to mnogo kod tebe i da li ti je ispravna sonda jer sam za sondu cuo razne price rekli su mi da je otkacim i jedino sto sam primetio je da je auspuh od tada garaviji pa cu je opet zakaciti da vidim da li ce se vratiti ona sivkasta boja

Link to post
Share on other sites

ma meni radi nazovi sauh i tu je oko hiljadu i neki obrtaj a kada se zagreje radi na otprilike 600 do 700 obrtaja, koliko je to mnogo kod tebe i da li ti je ispravna sonda jer sam za sondu cuo razne price rekli su mi da je otkacim i jedino sto sam primetio je da je auspuh od tada garaviji pa cu je opet zakaciti da vidim da li ce se vratiti ona sivkasta boja

Pa na otvorenom je oko 9, s tim sto ga ja vozim i preko 150, kombinovano-malo otvoreno malo grad oko 12, a u gradu preko 15. Na koju sondu mislis i gde se nalazi taj konektor koji se otkaci? Ja vozim 316i m40.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Meni je kocka radila savrseno ali ovaj e36 trosi kao da je m turbo, a mislim na lambda sondu na auspuhu, tvoja kocka nesme da predje 10l po gradu benzina

Zar se ta sonda na auspuhu ne skida kad skidaju katalizator. JA sanjam potrosnju od 10L u gradu :D .

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se skida i nalazi se ispred katalizatora, a tvoj auto nesme toliko da trosi ni pod razno, bolje ti ti sve isproveravaj kako treba

Proverio sam, nemam tu sondu na auspuhu-izduvnoj grani, a sta jos da proverim, menjao sam svecice, kablove, sve filtere, citac varnice, masinski cistio dizne, i sve ovo je dovelo do toga da mi auto mnogo bolje vuce, ali se potrosnja nikako ne smanjuje.

POzdrav

Link to post
Share on other sites

ma meni radi nazovi sauh i tu je oko hiljadu i neki obrtaj a kada se zagreje radi na otprilike 600 do 700 obrtaja, koliko je to mnogo kod tebe i da li ti je ispravna sonda jer sam za sondu cuo razne price rekli su mi da je otkacim i jedino sto sam primetio je da je auspuh od tada garaviji pa cu je opet zakaciti da vidim da li ce se vratiti ona sivkasta boja

Ja imam isti model kao tvoj, sada ga vozim na plin (sequent) i trosi mi 15 u gradu i 10 l plina na otvoreno, a benzina mi je na otvoreno trosio 9 litra ovog leta... i 14 -15 l bnz u gradu. Kada sam kupio auto trosio je vise, zamenio sam sondu koja nije dobro radila, a nikako se nije manifestovao njen nerad, sem na potrosnju. Stavio sam novu NGK i resio problem! Probaj... :D

Link to post
Share on other sites

Proverio sam, nemam tu sondu na auspuhu-izduvnoj grani, a sta jos da proverim, menjao sam svecice, kablove, sve filtere, citac varnice, masinski cistio dizne, i sve ovo je dovelo do toga da mi auto mnogo bolje vuce, ali se potrosnja nikako ne smanjuje.

POzdrav

5.5L/100 Km na otvorenom pri 100Km/h, 9L pri 150 Km/h, 11L leti u gradu, 13L zimi.Toliko je trosio moj 316i e30 M40.

Link to post
Share on other sites

Ja imam isti model kao tvoj, sada ga vozim na plin (sequent) i trosi mi 15 u gradu i 10 l plina na otvoreno, a benzina mi je na otvoreno trosio 9 litra ovog leta... i 14 -15 l bnz u gradu. Kada sam kupio auto trosio je vise, zamenio sam sondu koja nije dobro radila, a nikako se nije manifestovao njen nerad, sem na potrosnju. Stavio sam novu NGK i resio problem! Probaj... :D

Koju sondu da zamenim i gde se ona nalazi? Vec sam pregledao pocetak izduvne grane i nemam nikakvu sondu na njemu, mozda je menjan komplet auspuh, pa nisu ni ubacili sondu, e da i gde treba da ide kabl od te sonde, da vidim mozda imam kabl u motoru?

Pozdrav

5.5L/100 Km na otvorenom pri 100Km/h, 9L pri 150 Km/h, 11L leti u gradu, 13L zimi.Toliko je trosio moj 316i e30 M40.

Nemoj da se ljutis ali ovo 5,5L i da vidim pa ne mogu da verujem, jer u fabrickim podacima pise da trosi oko 7,5 litara pri brzini od 90km/h. Ovo ostalo je u redu. JA bi trebalo da zamenim i hidropodizace, kazu da i oni mogu da povecaju potrosnju, i to do 1L.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Na mojoj kocki nije postojala sonda fabricki, u saobracajnoj pise 75 kw i oni nemaju katalizator tako sam nasao podatak na netu, a ti proveri da li su ti ugradili delove za tvoj motor.

A mogao bi neko ako nije problem da se pozabavi i mojim problemom, nemoguce je da niko bas ne vozi 320 bio bih veoma zahvalan ako neko moze da mi da neke informacije. . .

Link to post
Share on other sites

Na mojoj kocki nije postojala sonda fabricki, u saobracajnoj pise 75 kw i oni nemaju katalizator tako sam nasao podatak na netu, a ti proveri da li su ti ugradili delove za tvoj motor.

A mogao bi neko ako nije problem da se pozabavi i mojim problemom, nemoguce je da niko bas ne vozi 320 bio bih veoma zahvalan ako neko moze da mi da neke informacije. . .

Jel ti imas karburator, ako imas onda bi trebalo da bude lakse da se nadje problem nego kod injection motora. Ja na zalost ne znam mnogo o karburatoru kod BMW-a jer nisam imao prolike da cackam takav motor.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kakav karburator, e36 sestak m50 motor 150 konja bez mene full ajnspric

Posto si napisao 320 bez i pomislio sam da je mozda karburator. Stigo mi je senzor za hladan start, pa cu da vidim kad ga namestim ima li pobiljsanja.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Koliko si platio sondu? Planiram da idem na dijagnostiku pa da vidimo sta ce reci

Nesto preko 4 000 dinara, to je NGK univerzalana lambda sonda, a majstori znaju kako se povezuje... BOSH je originalna ali je i skuplja...

:D

Koju sondu da zamenim i gde se ona nalazi? Vec sam pregledao pocetak izduvne grane i nemam nikakvu sondu na njemu, mozda je menjan komplet auspuh, pa nisu ni ubacili sondu, e da i gde treba da ide kabl od te sonde, da vidim mozda imam kabl u motoru?

Pozdrav

Nemoj da se ljutis ali ovo 5,5L i da vidim pa ne mogu da verujem, jer u fabrickim podacima pise da trosi oko 7,5 litara pri brzini od 90km/h. Ovo ostalo je u redu. JA bi trebalo da zamenim i hidropodizace, kazu da i oni mogu da povecaju potrosnju, i to do 1L.

Pozdrav

Bas se tu nalazi, na pocetku izduvne grane, e sad neznam kod tvog modela gde ide kabl, ja vozio samo sestake i kockicu i ovaj sada e36 mi je 2.0...

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam senzor za hladan start i nema nekog poboljsanja, i dalje kad je hladan radi na 500 obrtaja. Kod mene ne postoji lambda sonda, ona se ne ugradjuje kad nema katalizatora, proverio sam u fabrickim podacima. Sta jos da mu radim?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Otvori svoju temu i iznesi problem tako ces dobiti vise informcija i naglasi o cemu se radi, ova tema je o 2.0 e36 modelu, uradi isto sto i ja

Ma odavno sam ja otvorio temu o mom problemu

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.p...c=706&st=40

Nego reko mozda cemo zajedno da nesto izmislimo-posto nas obojicu *ebe potrosnja :D

Link to post
Share on other sites

Otisao u bosch-ov servis, nasli sondu po katalogu, sa sve zamenom kosta 6500 din. pa cemo videti sta ce posle biti ako ni to neresi problem ode na dobos pa ko ga kupi neka stavlja plin jeb . . auto samo me nervira prethodna kockica je bila zakon trosi malo ide ludo i ne zajebava bemti elektroniku

Link to post
Share on other sites