POTPISITE VOZACKE DOZVOLE !!!!!!


Recommended Posts

Ekipo, iz nekoliko izvora sam dobio potvrdu da je pocela akcija provera potpisa u vozackim dozvolama. Pored slike, imate polje za svojerucni potpis i OBAVEZNO SE POTPISITE. Inace OSL moze da vas kazni za to. KAZNA 5000 RSD !!!

JBG izgleda da ne pravimo dovoljno prekrsaja, nema priliva u budzet sada su poceli da gledaju raznorazne gluposti.

Link to post
Share on other sites

Pa pazi, u vozackoj i ima prostor za to. E sada sto niko to ne sisa ni tri posto je druga stvar. Inace cak i u internom pravilniku o postupanju prilikom regulisanja i kontrole saobracaja postoji ova stavka. Tako da nije bezveze, nego je mi ne postujemo. Slazem se da je debilna i da u principu nije problem da zvcrnes hemiskom treba ti 4 sec za to. Da imaju pravo, imaju, da je nepotrebno JESTE.

Link to post
Share on other sites
Pa pazi, u vozackoj i ima prostor za to. E sada sto niko to ne sisa ni tri posto je druga stvar. Inace cak i u internom pravilniku o postupanju prilikom regulisanja i kontrole saobracaja postoji ova stavka. Tako da nije bezveze, nego je mi ne postujemo. Slazem se da je debilna i da u principu nije problem da zvcrnes hemiskom treba ti 4 sec za to. Da imaju pravo, imaju, da je nepotrebno JESTE.

Cim ima prostor za to, treba da ima potpisa. Cim neko ne sisa to tri posto i cim neko nesto ne postuje postoje sankcije. A ako cemo realno mnogo je debilnije ne potpisati je i platiti 5.000 nego samo donosenje takve stavke ;)

P.S. I moja je nepotpisana, jos uvek :) barem mislim da nije, jer nisam mogao da je nadjem otkako sam cuo za ovaj ''signature action"

Link to post
Share on other sites

U pravu je Dzoni m ali i u ličnoj karti stoji slobodna rubrika "krvna grupa " pa se bojim da će nas i zbog toga kažnjavati sve dok ne skupe dovoljno da popune budžet što znači doveka

Link to post
Share on other sites
3.000din naplacena kazna u Nisu malopre!

Tacna informacija. Mirinom ocu ( znaju je Nislije, a i pojedini Beogradjani), dans su napisali kaznu kako je Nidza rekao u iznosu od 3000,00 RSD.

Link to post
Share on other sites

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas da Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ne predviđa kaznu za vozača koji nije potpisao vozačku dozvolu.

Neki mediji su objavili da su saobraćajni policajci danas kažnjavali vozače koji nemaju potpisanu dozvolu sa 5.000 dinara i upisivali im četiri kaznena poena.

Ministar Ivica Dačić je naložio da se svi navodi ispitaju i pozvao oštećene građane da prijave takve slučajeve, saopštio je MUP.

Kako se ističe, pravilnikom o obrascu vozačke dozvole je predviđeno da je vozači potpisuju prilikom izdavanja, ali Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ne predviđa bilo kakvu kaznu za onog koji to nije učinio.

Zbog toga MUP moli građane da svoju vozačku dozvolu potpišu, prilikom podizanja, iako Zakon o saobraćaju to ne sankcioniše.

FoNet

Link to post
Share on other sites

koja to glupost....sad sto dozvola nije potpisana,oni ce da pisu kaznu....Jbg,treba i drzavi para....

a sto malo ne srede puteve,nego samo uzimaju pare??

ja sam juce udario u rupu u centru grada i sj*bo sam gumu,a guma mi nova!sto mi sada oni ne daju pare za gumu?

Link to post
Share on other sites

Cu sam da to vise ne prolazi mada bih ja svakako pokusao kad bih ostetio kola, a sto se potpisa u dozvoli tice, zanima me koliko vas je bilo zamoljeno pri preuzimanju dozvole da istu i potpise, ja nisam a da budem iskren tek danas kad je cela frka krenula sam primetio da da postoji mesto za potpis.......

Link to post
Share on other sites

opet se muti voda da se prikrije nesto mnogo vece sto su uradili-smislili !!!

ko misli da mora potpis nek stavi x i to je po zakonu dovoljno ;)

Link to post
Share on other sites

Svi smo mi DEGENERICI! Treba svako po biciklu i markicu za GSP da kupi, pa nek SVOJOJ MAMI uzimaju 68% od cene litre benzina, naplacuju taksu za luksuz pri registraciji i do 155000din, i istu pri kupoprodaji vozila, pored poreza na prenos vlasnistva ponovo naplate novim vlasnicima iks puta i ako je i dalje auto registrovan, preko 80% iznosa registracije porezi i neke, vise ni sam da povatam ne mogu koje sve takse a samo resto na osiguranje, pa se posle udesa j...s sa osiguravajucim kucama, koje su uglavnom "prevarantske" narodski receno, ali nedaje se ni njima kad nista ne uzimaju, pa da vidim kako ce onda, kome i sta naplacivati.

mA KOJI MOJ SAM I PALIO KOMPIJUTER, iznervirah se, nema nista od spavanja ...

Link to post
Share on other sites

Svaki narod zasluzuje svoju vlast, da imamo mozga da to uradimo oni ne bi mogli da da rade to sto rade ali posto ovde svako zna sta je najpametnije onda imamo nekoliko miliona najpametnijih beskorisnih resenja i vlast koja koristi to sto ima najpametniji narod.......

Link to post
Share on other sites