Recommended Posts

Imam pitanje.. Kad je na kontaktu ne pali se vise ona lampica za akumulator,a ona od ulja da.. primetio sam u nedelju kad sam se vratio iz Zr-a. Proverio sam akumulator,pun je. Sta moze da bude ?

Link to post
Share on other sites

Imam pitanje.. Kad je na kontaktu ne pali se vise ona lampica za akumulator,a ona od ulja da.. primetio sam u nedelju kad sam se vratio iz Zr-a. Proverio sam akumulator,pun je. Sta moze da bude ?

meni se to desava vec 1,5 god , nekad je upali a nekad ne ali auto se normalno ponasa tako da se ja nisam bas uzbudjivao oko toga

Link to post
Share on other sites

Isto se tako ponasa i kod mene,nekad radi,nekad ne... Videcu da skinem sat da proverim da li sijalica ima dobar kontakt,pa javljam..

ja sam cekao da se pojavi neko sa istim problemom da ne bi morao da se igram sa satom . al sam pokvaren

Link to post
Share on other sites

ja sam cekao da se pojavi neko sa istim problemom da ne bi morao da se igram sa satom . al sam pokvaren

Ne mozes da verujes sta mi se desilo... Krenuo ja jutros s kolima,ide sve normlno kad posle par kilometra pocne polako da se gasi... Probam ja da verglam nece, sve onako usporeno vergla.. Na kontaktu uopste ne reaguje,znaci nista,ni jedna lampica.. Provalim ja da je akumulator. Nazovem, calete,donese mi drugi i radi.. izgleda da mi altenator ne puni... Tako da smo resili problem.. E sad mi jedino ostaje da skidam altenator pa da vidim ima li mu pomoci ili ce morati dugi..

Link to post
Share on other sites

vidi sa ovima sto remontuju , a ako nemoze, ne gine ti drugi

Link to post
Share on other sites

Ono sto ja znam (a znam zato sto sam imao isti problem na prethodnom autu) je da te lampa zatvara krug struje i pobudjuje alternator ili regler kako god i kada je meni ta lampa ispala iz fasunga alternator nije punio i isto sam sjebao acu kao i ti, samo sam vratio sijalicu i sve je bilo ok verovao ili ne glupost nevidjena, raspitao sam se posle na par mesta i dobio sam taj odgovor da ta lampa zatvara taj krug strujei odredjuje da li alternator puni ili ne, eto nadam se da sam pomogao :D

Link to post
Share on other sites

Ono sto ja znam (a znam zato sto sam imao isti problem na prethodnom autu) je da te lampa zatvara krug struje i pobudjuje alternator ili regler kako god i kada je meni ta lampa ispala iz fasunga alternator nije punio i isto sam sjebao acu kao i ti, samo sam vratio sijalicu i sve je bilo ok verovao ili ne glupost nevidjena, raspitao sam se posle na par mesta i dobio sam taj odgovor da ta lampa zatvara taj krug strujei odredjuje da li alternator puni ili ne, eto nadam se da sam pomogao :D

Samo mi objasni koja lampa,gde se nalazi...?

Link to post
Share on other sites