Recommended Posts

Pozdrav ljudi!!

Imam problem o kojem ste vec vidim pricali ovdje, naime radi se o BMW-u 520, 1998godiste i na kontrolnoj tabli su mi upaljene lampice od ABS-a i ASC-a. Auto imam godinu i pol i bio sam kod puno majstora koji su na dijagnostici ustanovili kvar prednjeg lijevog i zadnjeg desnog senzora za ABS. No, preko ljeta lampice se ugase i sve funkcionira normalno pa mislim da je problem u "klapni i sajli od ABS-a ili ASC-a" to sam procitao na ovom forumu. Molim vas da mi kazete od cega je ta klapna i gdje se nalazi. Unaprijed se zahvaljujem. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Nije klapna senzor prednjeg levog tocka je u problemu ,a koliko vidim ti si vec bio kod nekoliko majstora pa kad su ti vec rekli svi da je isti kvar pitanje je da li ti zelis uopste da ga popravis????kad nisi do sada ???

Link to post
Share on other sites

E39 i E38 od 9/98 imaju fabricki problem sa abs-om,kod njih su plave uticnice na senzoru od abs dok na starijim modelima sa sivom uticnicom problem je manje prisutan,valjalo bi tu proveriti i lagere pogotovo zadnje jer na njima su kao zupci za merenje impulsa,idi redom.

Link to post
Share on other sites

Hvala vam puno. Da bio sam kod nekih majstora i promjenio sam sve senzore osim jednog i kvar ostaje i dalje. majstori govore senzori ja mjenjam a nisu bas jeftini. imam sive utikace na ABS-u. Pokusat cu jos promjeniti taj jedan sto je ostao, ali me strah ako ni to ne pomogne. svejedno, ljudi hvala i pomozite ako znate bilo sta, jer ne znam vise kome da se obratim! pozdrav

Link to post
Share on other sites

Evo kako kod mene izgleda ceo uredjaj

MTkzNDk4X3A.png

Meni je pukla sajla pod rednim brojem 6 i to mi je stvaralo problem.

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na pomoci, problem je rijesen. Bile su mi savijene niti koje daju kontakt kad se spaja ABS. Na kablu od ABS-a na kraju ima prikljucak koji moze biti plavi ili sivi, u mom slucaju je sivi i noje bilo kontakta jel je bila savijena jedna nit. hvala ljudi jos jednom na pomoci! pozdrav

Link to post
Share on other sites